Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka czerwona oleju - nietypowy problem


Anioool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem że ten temat był już wałkowany lecz po 3 miesiącach brakuje mi już sił.

Otóż zapala się kontrolka czerwona oleju i 3 razy pika. Problem polega na tym, że:

1. Silnik trzyma ciśnienie oleju wzorcowo - nie ma spadków ciśnienia,

2. Pompa olejowa była podmieniana i czyszczona,

3. Silnik był czyszczony,

4. Olej i filtry oleju wymienione,

5. Czujniki ciśnienia zostały również wymienione,

Komputer (VAG) nie pokazuje żadnych błędów - nic nie rejestruje.

Czy ktoś mógłby mi udzielić pomoc co może być przyczyną? Mi już sił brakuje od miesiąca mechanik nie może dojść co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź napinacz na wałkach rozrządu on też ma wpływ na ciśnienie oleju w silniku choć jak wszystko podmieniłeś to może to wina licznika albo coś z wiązką elejtryczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wiązki też było to podejrzenie i sprawdzana była przewód po przewodzie , wtyczki przepatrzone pod kątem nie stykania, brudu. Jakby napinacz był słaby(choć rozrząd wymieniony 10 k km temu) to by na manometrze pokazał ciśnienie i na komputerze? Nie mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema miałem podobny problem i opisałem go na forum ale widziałem że temat został usunięty więc tak u mnie wył takie coś zamontowane jak czujnik komory silnika, u mnie znajduje się on pod zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodniczego, wygląda on jak taki miecz u mnie zawiesił się on na kolektorze ssącym i jak się kolektor rozgrzał to wskaźnik też szalał zobacz czy i u ciebie nie ma takiego czegoś w serwisie się dowiedziałem że montowano to w niektórych modelach audi, u mnie VAG też nic nie pokazywał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema miałem podobny problem i opisałem go na forum ale widziałem że temat został usunięty więc tak u mnie wył takie coś zamontowane jak czujnik komory silnika, u mnie znajduje się on pod zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodniczego, wygląda on jak taki miecz u mnie zawiesił się on na kolektorze ssącym i jak się kolektor rozgrzał to wskaźnik też szalał zobacz czy i u ciebie nie ma takiego czegoś w serwisie się dowiedziałem że montowano to w niektórych modelach audi, u mnie VAG też nic nie pokazywał. :)

Hej, a czy jesteś w stanie zrobić zdjęcie tego elementu? Byłbym bardzo wdzięczny- ułatwi mi to pracę. U mnie tak samo jest zaczyna wariować różnie czasem po 10 km czasem po 100... Ale zawsze gdy silnik jest w pełni nagrzany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego powiem ci na swoim przykladzie...mialem problemy z kontrolka oleju tylko w moim przypadku zapalala sie ona tylko jak stalem w jakims korku...po wymienie pompy oleju i panewek problem nie wraca od roku...tez sprawdzalem cisnienie oleju niby ksiazkowe..zmienialem czujnik tez bez efektu...smok na pompie niby czysty ale mimo tego pompa nie domagala...jak wstawilem auto na warsztat zaprzyjazniony mechanik przy okazji wymienil panewki i do dnia dzisiejszego mam spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na wstępie pisał ze pompę.podmienial chyba ze pozmieniał na też zesrana,

Autorze jaki masz licznik przedlift czerwony czy polift biały

Bo jak przed to i kupisz za 5 dych i podmień i się okażee czy licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na wstępie pisał ze pompę.podmienial chyba ze pozmieniał na też zesrana,

Autorze jaki masz licznik przedlift czerwony czy polift biały

Bo jak przed to i kupisz za 5 dych i podmień i się okażee czy licznik

Witam,

Pompa była też podejrzana więc została podmieniona na drugą, potem na nową i to samo wychodziło - także pompa została wykluczona. Panewki też wykluczone silnik startuje pięknie nie ma problemów na jałowym biegu. Co do licznika mam biały poliftowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to zdjęcia tylko że silnik był gorący i takie niewyraźne wyszły :) Mechanicy mi mówili że to niby od gazu ale nieprawda to było montowane w niektórych samochodach :)Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 31fce507eddb8.jpg, Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - d1522cf5b85e3.jpg, Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 098243859fb14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 1/2 fis z 99-01 r to napewno jaege:kwasny:

Slynie on z bardzo dużej awaryjności procesorów

Mi np bo mam taki sam wskazowka paliwa żyje własnym życiem co jest powszechna usterka tego licznika ale u innych były też inne kwiatki

Może właśnie tu tkwi problem?

---------- Post dopisany at 18:14 ---------- Poprzedni post napisany at 18:11 ----------

A piszesz ze walczysz juz 3 miesiące

Czy pomimo tej kontrolki jeździsz samochodem?

---------- Post dopisany at 18:14 ---------- Poprzedni post napisany at 18:14 ----------

A piszesz ze walczysz juz 3 miesiące

Czy pomimo tej kontrolki jeździsz samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik sprawdził wszystko poza licznikiem. Mówi że najlepiej mieć drugi na podmianę. Niestety ciężko coś takiego znaleźć.

---------- Post dopisany at 19:17 ---------- Poprzedni post napisany at 19:14 ----------

@Edit.

Tak jeżdżę tym samochodem wykluczone zostało niskie ciśnienie i inne problemy narażające na uszkodzenie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...