Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] [B5 AHU] Prośba o analizę Logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czy te lejące wtryski moga byc przyczyną dużego spalania ??

da sie jeszce na nich pojeździć czy sa do wywalenia????

Jeżeli teraz jeździsz to dalej będziesz na nich jeździł :naughty:

Wg moich doświadczeń korekcje na + powodują zwiększone zużycie paliwa.

A nie chcesz wsadzić końcówek od AFN? Mam jeszcze 6 nowych w pudełkach. :>

Opublikowano
  • Autor

czy te lejące wtryski moga byc przyczyną dużego spalania ??

da sie jeszce na nich pojeździć czy sa do wywalenia????

Jeżeli teraz jeździsz to dalej będziesz na nich jeździł :naughty:

Wg moich doświadczeń korekcje na + powodują zwiększone zużycie paliwa.

ok ale czy lejące wtryski moga podnieść spalanie z 6 -7.5 (max. maxów ) po mieście do 8 -9,5 ??

aha w trasie 120-140 km/h spalanie wynosi 5.4-5.7 litra

co jest przyczyną takiego dużego spalania w cyklu miejskim ??

Opublikowano

spójrz na to z innej strony - w trasie trzymasz obroty powyżej 2500 a w mieście więcej używasz silnika w niskich obrotach, ciągle przyspieszasz i hamujesz. Lejące wtryski mogą być tego powodem, ale to twoje auto, a ja staram się pomóc. Z twoich logów wynika przede wszystkim, że masz słabe korekcje i tyle mogę powiedzieć.

Oczywiście na stopień korekcji w bloku 013 mają również wpływ: nagar w komorze spalania, zużycie cylindrów, a nawet luzy w popychaczach hydraulicznych, bo wtedy występują różne stopnie napełnienia cylindrów.

Patrząc jednak na podobne wartości kierujemy się, że w tym wypadku wymiana końcówek poprawi korekcje. Co za tym idzie korekcje na + leją więcej paliwa, jak to jest w twoim przypadku.

Opublikowano
  • Autor

poprosze jeszcze o jakąś wypowiedź (nie to żebym nie wierzył koledze banshee :notworthy:) ...fachowca

jeśli nie będzie przesadne rozpasanie :gwizdanie: , może kolega Spanky ?? :good: pliss pliss

Opublikowano

zmien ten termostat na oryginalny po przez 30 minut to sie rozgrzewa stara babe ... :naughty:

po zmianie zobaczymy czy bedzie jakas poprawa w spalaniu ... poza tym robi sie chlodniej to i spalania bedzie wzrastac ... :wink4:

co do kokrekcji to nie jest tragicznie ... choc one moga byc odpowiedzialne za zwiekszone spalanie ...

moze zatankowales jakies dziadowskie paliwo ... ?

Opublikowano
  • Autor

nie wiem dlaczego nie widzicie że termostat jest nowy :mysli: nowy wahler 87-91 C (nagrzewa się ładnie, w 3-4 km mam 75C) - to co pisałem wcześniej odnosiło się do starych logów w postaci linków

nowe to obrazki :naughty:

możliwe że FIS pokazuje bzdury ??

ale swoją droga i tak zaobserwowałem że szybciej się fuel kończy...

Opublikowano

nie wiem dlaczego nie widzicie że termostat jest nowy :mysli: nowy wahler 87-91 C (nagrzewa się ładnie, w 3-4 km mam 75C) - to co pisałem wcześniej odnosiło się do starych logów w postaci linków

nowe to obrazki :naughty:

możliwe że FIS pokazuje bzdury ??

ale swoją droga i tak zaobserwowałem że szybciej się fuel kończy...

zrob normalny pomiar spalania .... [od tankowania do tankowania]

Opublikowano

nie leja tak bardzo bo pomiar byl robiony na cieplym silniku,a na zimnym na 1cyl byla korekcja rzedu +1,8mg jak dobrze pamietam

Opublikowano

Sprawdź hamulce może któryś tłoczek sie zapiekł i blokuje. Sprawdź też ciśnienie w oponach i obadaj czy nie ma nieszczelności w układzie paliwowym i na pompie. Te żeczy mają duży wpływ na zużycie paliwa. :mysli:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.