Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pytanie o grzanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam panowie.

Szybkie pytanko temperatura 6,5-7C auto po 5 km nagrzewa się już czuć z kratek nawiewu że leci już ciepło (temperatura ok 57C na wskazówce).

Standard? Czy też objaw do zmartwień? Bo wiem że DIESLE dłużej się nagrzewają (nie przekraczam na zimnym 2k obrotów).

Opublikowano

Zgadzam się, niestety to standard.

Opublikowano

Jest ok

Opublikowano
  • Autor

Czyli mam elektryczną nagrzewnicę tak?

I po krótkim czasie niskiej temp.zewnętrznej temperatura szybko będzie się nagrzewało i będzie dmuchało mi ciepłem?

Opublikowano

Tak,dokładnie,bardzo fajny wynalazek!

Opublikowano

elektryczna nagrzewnica??u mnie tez szybko sie nagrzewa..w zimie przy -20st tez nie mam z tym problemow..

Opublikowano
  • Autor

Heh dobre znowu kolejny szkopuł,który w mojej B6 mnie zaskoczył :) A już myślałem że mam jakiś problem z przegrzewaniem się silnika :)

Dobry wynalazek bo moja kobita jest dość marudna jeśli chodzi o temperaturę i wiecznie jej zimno teraz doceni bajer znajdujący się w B6.

Dzięki panowie za kolejną pomoc ;)

---------- Post dopisany at 16:10 ---------- Poprzedni post napisany at 16:08 ----------

Zgadzam się, niestety to standard.

Wracając do tej wypowiedzi - nie odpowiada ci taki bajer?

---------- Post dopisany at 16:24 ---------- Poprzedni post napisany at 16:10 ----------

I jeszcze wątek znaleziony na forum;

"To jest dodatkowe ogrzewanie montowane tylko w silnikach diesla. Włącza i wyłącza się automatycznie przy temperaturze poniżej +5 stopni C (przy włączonym silniku - znaczenie ma także temperatura płynu chłodzącego). Grzałka ta nie działa w trybie ECON.

Schemacik podłączenia (Z35 to nasza grzałeczka):"

Dodam że ja mam cały czas w trybie ECON temperatura nastawiona na 21C w samochodzie i grzeje ciepłem.

Tak powinno być?

Opublikowano

....u mnie z kolei nie ma grzałki elektrycznej, ponieważ fabrycznie jest wstawione ogrzewanie postojowe - dla porównania z ogrzewaniem grzałką elektryczną z chwilą uruchomienia silnika i rozpoczęcia jazdy włączam webasto - np. dzisiaj rano temp. 4*C po przejechaniu 5-6km temp silnika na wskaźniku 85-90*C, z kratek zaś wyraźnie ciepłe zaczyna grzać po około 2,5 min...

Opublikowano
  • Autor

I jeszcze wątek znaleziony na forum;

"To jest dodatkowe ogrzewanie montowane tylko w silnikach diesla. Włącza i wyłącza się automatycznie przy temperaturze poniżej +5 stopni C (przy włączonym silniku - znaczenie ma także temperatura płynu chłodzącego). Grzałka ta nie działa w trybie ECON.

Schemacik podłączenia (Z35 to nasza grzałeczka):"

Dodam że ja mam cały czas w trybie ECON temperatura nastawiona na 21C w samochodzie i grzeje ciepłem.

Tak powinno być?

Opublikowano

to dzaila tylko w trybie "Auto"

Opublikowano
  • Autor

No właśnie chodzi o moją przypadłość.-Ja nie mam włączonego AUTO

Ja mam ustawioną temperaturę po lewej i po prawej na 21C. Włączony tryb ECON i po przejechaniu 3 km bucha mi już ciepłem (na pewno jest to więcej niż 21C) chodzi mi o to czy to norma?

Opublikowano

teraz jest jeszcze cieplo wiec to normalne

Opublikowano
  • Autor

Przy temp. 6-7C po przejechaniu 2-3km powinno buchać ciepłem? Na pewno większym od tego który ma ustawiony na climatronic-u(21C)?

Opublikowano
Przy temp. 6-7C po przejechaniu 2-3km powinno buchać ciepłem? Na pewno większym od tego który ma ustawiony na climatronic-u(21C)?

przeciez 21 stopni to nie ustawiasz temperatury jaka ma wylatywac z nawiewów tylko jaka ma byc w kabinie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.