Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie pompa wtryskowa


Janek Janek

Rekomendowane odpowiedzi

A4 B5 AVANT 1,9 TDI AHH zwykła pompa

Witam i krzyczę RATUNKU !

Od jakiegoś czasu czułem zapach ropy w kabinie samochodu i postanowiłem otworzyć maskę, zdjąłem osłonę, zaglądam w okolice pompy wtryskowej paliwa i widzę jak kapie ropa z pompy na silnik.

Na filmie widać z jaką częstotliwością te krople się pojawiają, tak około co 1 sekundę.

Kapanie wydaje mi się że pojawia się gdzieś w okolicy tych metalowych przewodów które idą do silnika, krople pojawiają się na tej blaszce za pomocą której pompa jest mocowana do silnika, blaszkę zaznaczyłem strzałką.

Jak patrzę pod pompę to właśnie na tej blaszce pojawiają się krople zanim spadną na silnik.

Bardzo proszę o pomoc co z tym zrobić i czy dam radę samodzielnie to uszczelnić ?

Pompa była niecały rok temu w warsztacie gdzie ją uszczelniali.

Dowiedziałem się też że pompa o numerze początkowym 0460 nie nadaje się do regeneracji !

Jeżeli coś by się z nią zaczęło dziać to tylko wymiana na nową !

Proszę o pomoc !.

audi a4b5 wyciek ropy - YouTube

00cea1b25033d9fbmed.jpg

3d3f7d218491f0eamed.jpg

3ace4ec31d59dd0bmed.jpg

ddb1a786d7a9d37emed.jpg

1605af3c9e1f818emed.jpg

d446474dd39de89bmed.jpg

e1443be17602b48dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na tych zdjeciach za duzo nie widac, ale wyglada na wyciek z korka glowicy tlokorozdzielacza albo spod samej glowicy. Jesli ta pierwsza opcja to mozna to zrobic bez wyciagania pompy. W przypadku drugiego wariantu niestety pompe trzeba wyciagnac na stol. A co do tych opowiesci na temat braku mozliwosci regeneracji pompy, to nie wiem kto takie bajki opowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dokładnie nieszczelności, bo to miejsce gdzie kapie to tylko miejsce gdzie paliwo spływa, a pompa ma kilka miejsc gdzie można ją uszczelnić samemu, ale trzeba znaleźć gdzie jest przeciek. Wyczyść okolice pompy i przykładaj ręcznik papierowy szary, co powinno namierzyć miejsce przecieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejmowałem już próby dokładnego zlokalizowania tego wycieku, ale jest tam tak ciasno i tak utrudniony dostęp nawet do tego żeby dokręcić śruby od przewodów które idą do silnika. Tam nie ma możliwości nawet dokładnie się zerknąć, pełno węży, kabli i wszystko sztywne i ciasne.

Dzwoniłem do firmy na Śląsku która zajmuje się profesjonalnie tylko i wyłącznie "turbosprężarki samochodowe, układy wtryskowe do diesli" duża znana firma i udzielono mi takiej informacji że: "jeśli pompa posiada początkowy numer 0460 to nie ma możliwości jej regeneracji (tylko zakup nowej lub używanej), jeżeli numer rozpoczyna się od 0470 to można ją regenerować".

I teraz jestem bardzo ciekaw czy mogę zakupić np. po regeneracji taka z numerem początkowym 0470 - czy będzie pasowała do mojego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mam taka sama pompe i za około 80zł kupilem komplet uszczelek+ springi.Sam wsio wymienilem,a pompa chodzi jak złoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie moim problemem.

Z racji tego że pompa ta była uszczelniana w warsztacie samochodowym który wystawił na tę usługę gwarancję na okres 12 miesięcy od daty 12.03.2012 rok to :

nie wiem gdzie jest wyciek

nie wiem czy pompę trzeba wymontować

nie wiem gdzie i jakie uszczelki kupić

Mam gwarancję więc jadę w poniedziałek do warsztatu na godzinę 8:00

W rozmowie telefonicznej zadeklarowali że będzie to wykonane w ramach gwarancji i że być może będą musieli wysłać pompę do warsztatu który ją uszczelniał wcześniej, powiedzieli że tamten warsztat zrobi to też w ramach gwarancji.

Wszystko będzie wiadomo 15.10.2012 po 8:00

Trochę się boję bo autko pracuje idealnie i paliło około 5,7 przy całkiem normalnej jeździe, pali na "tyk" i super przyspiesza, maks co nim jechałem to 180km/h i było jeszcze coś pod gazem :) nie gonię go tak to był test prędkości - normalnie jeżdżę około 100 - 110 km/h . W autku jest tak samo głośno na wolnych obrotach jak i przy 150 km/h. prowadzi się wyśmienicie.

Dlatego boję się pozostawić go na kilka dni w warsztacie - wiecie jak jest, no ale muszę zaufać, nie mam wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Janek...

Gdyby sie okazało ze masz taki czy inny problem z ta Twoja pompą... i nie chca Tobie tego zrobic na gwarancji... albo cos kreca... To zobacz sobie na ten link pod spodem. Kolega Grzegorz mieszka w Olkuszu wiec niedaleko od Ciebie. Zna sie bardzo dobrze na pompach. I mozliwe ze bedzie mogł Tobie pomoc.

Wiem ze studiuje i ma mało czasu, ale mozesz na PW zapytac.

Pozdrawiam

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/szukanie-problemow-analiza-logow-248430/#post3072712

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak sam nie jestes w stanie ogarnac tematu, to nie pozstaje Ci niestety nic innego jak oddac auto do mechanika, ktory Ci to robil, tym bardziej ze masz gwarancje. Nie stresowal bym sie niepotrzebnie zawczasu. Wymiana uszczelek to nie jest jakas wielka filozofia. Najwazniejsze to dobrze ustawic potem statyczny kat wyprzednia wtrysku i napiecie na nastawniku. Jak warsztat troche ogarniety, to sobie poradza. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko działa jak powinno :)

Naprawa gwarancyjna odbyła się bardzo szybko i całkowicie bezpłatnie :)

Powiem tylko że jak zobaczyłem jakich kluczy używa się do pompy wtryskowej w A4 to nie widzę najmniejszej możliwości usunięcia usterki samodzielnie w domowym garażu.

Nie wiem czy mogę tutaj podać adres warsztatu w którym naprawiałem autko, ale powiem że godny polecenia

ogromna wiedza i doświadczenie pracowników sprawia że naprawa trwa szybko i skutecznie, nie tracą czasu na domysły i szukanie uszkodzeń po prostu mistrzostwo i tyle.

Gdyby ktoś chciał to proszę pisać na PW podam namiar na warsztat z pełną odpowiedzialnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...