Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie dziala otwieranie bagaznika, podswietlenie tablicy, swiatla na klapie itd.


piotrek83

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat jestem w trasie i po tankowaniu pojawiły sie błędy na fis o przepalonych zarowkach, patrzę na tyl rzeczywiście nie dziala wszystko co jest na klapie bagaznika (sedan). Nie dziala rownież otwieranie bagaznika, ani z klucza, ani z wewnątrz ani z przycisku na klapie.

Czy może być przepalony któryś bezpiecznik?

Koledzy pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znowu mam podobny problem jak ten sprzed 2 lat.

Ostatnio nie świeciło kompletnie nic, a potrzebowałem samochodu na szybko więc oddałem do magika, który polutował mi poprzerywane kabelki między klapą bagażnika a karoserią.

Tym razem nie świeci tylko 1 lampka światła pozycyjnego lewego (wewnętrzna strona klapy) i chciałbym sam to sobie naprawić.

Powiedzcie mi gdzie znajde jakiś schemat jak to jest popodłaczane w bagażniku? Jak ściągnąć tą harmonijkę, czy trzeba jakąś kostkę odpinać itd.?

Podpowiedzcie proszę jak ktoś już to sam przerabiał, bo problem raczej ogólnoznany, ale szukam od godziny po starych postach czegoś i nic a nic nie znalazłem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Nie świeci mi oświetlenie w bagażniku i lampka klapy. Ostatnio rozebrałem plastiki, ale nie wiem jak ściągnąć gumowe peszle bez rozcinania ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kqba Ty masz inny problem, który nie leży po stronie przelotki w której idą kable. Ponieważ nic nie piszesz czy masz podświetlenie rejestracji i czy otwiera Ci się klapa. Skoro nie masz oświetlenia w bagażniku i lampka ostrzegawcza w klapie nie świeci, znaczy że coś jest z mikro stycznikiem w zamku. Jeszcze tylko napisz czy wyświetla na FIS info o otwarciu klapy jeśli nie to mikro stycznik (mikro włącznik jak kto woli).:wink:

---------- Post dopisany at 12:02 ---------- Poprzedni post napisany at 11:54 ----------

Temat dokładnie o tym, aktualnie odgrzany (jeden z bardzo wielu): http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/czujnik-otwarcia-tylnej-klapy-avant-253440/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to popołudniu, ale być może masz rację. Nie działają tylko te dwie lampki. Reszta ok.

Lampka w bagażniku ogólnie świeci jeżeli ją włączę ręcznie, ale gdy powinna się zapalać po otwarciu klapy, to już nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co z moim problemem?

Nikt nie posiada jakiegoś schematu czy podpowiedzi jak się zabrać do tej felernej wiązki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem w trasie i po tankowaniu pojawiły sie błędy na fis o przepalonych zarowkach, patrzę na tyl rzeczywiście nie dziala wszystko co jest na klapie bagaznika (sedan). Nie dziala rownież otwieranie bagaznika, ani z klucza, ani z wewnątrz ani z przycisku na klapie.

Czy może być przepalony któryś bezpiecznik?

Koledzy pomocy.

mam ten sam problem czy ktos wiec co to moze byc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś mam ten sam problem. Są tu same samoluby, że naprawią i nie podzielą się jak? :) także odgrzewam i liczę na pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, unknowdude napisał:

Od dziś mam ten sam problem. Są tu same samoluby, że naprawią i nie podzielą się jak? :) także odgrzewam i liczę na pomoc :D

W pierwszej kolejności musisz otworzyć klapę. Jeśli masz zamek na klucz to otworzysz kluczem, jeśli nie to są jakieś patenty z wywierceniem otworu i odbezpieczeniu zamka ale to już w innym dziale jest opisane. Kiedy otworzysz klapę to sprawdzasz kable w przelotce, na 90% będzie uwalony brązowy kabel masowy. Lutujesz i po zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie było tak jak napisałeś, uwalony brązowy. Widać było, że już ktoś 2x naprawiał. Jakiś wadliwy musi być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...