Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja - ile moge dostać pieniędzy z ubezpieczalnii?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gościu wyjechał mi i udrzyłem go tak że mam parę rzeczy dowymiany w moim audi a4 b6 2001r, oczywiscie z jego winy.

Napewno do wymiany z przodu samochodu jest:

maska

zderzak

błotnik

lampa

halogen i te kratki plus plastikowa osłona

felga

opona ( nie wiem czy jak jedna opona jest uszkodzona to nie liczą dwóch odrazu)

Nie jest pewien ale bycmoże też chłodnica jest do wymiany...

Jak sądzicie ile moge dostac za to pieniędzy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska 400-500

zderzak jeśli bez sprysków i czujników 350-400

błotnik 100

lampa 200

halogen 100

kratki to po 20

felga nie napisałeś jaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego skoro juz napisałeś to Ci odpowiem. To zalerzy..... jeśli ubezpieczalnia będzie chciała pojechać po bandzie to może policzyć Ci juz w tym przypadku szkodę całkowitą. Auto mogą Ci wycenic na kwote około 15 tyś (przed kolizją,oczywiscie kwota ta zaniżona) i do wypłaty Dostaniesz plus minut 6-7 tyś, więc tym samym potrzebne bedzie w czasie pozniejszym odwołanie od decyzji.Moj kumpel miał podobny przypadek i w sumie te same czesci do wymiany. samochod stał 2 miesiace. jesli chcesz wiedziec cos wiecej pisz na gg 5293680

---------- Post dopisany at 09:49 ---------- Poprzedni post napisany at 09:39 ----------

400-600 lampy (prawa i lewa)

300zl-zderzak(bez sprysków i czujników)

600zł maska (stan idelany ale do lakierowania)

280zł-błotnik

100zł około-halogen

100zł około kratki, zależy ile chy itd.

Ale tak może będziesz miał do wymiany tez np odboje, prawy lub lewy, nie wiem jakie było uderzenie, może też dojdzie Ci koszt belki aluminiowej(200zł) lub wzmocnienia czołowego(350zł). jeśli reflektor to może jeszcze będzie potrzebna wsówka pod ten wlasnie reflektor (80-100zł) Ceny są z września i oczywiście z rozbitków. Szukaj kogoś kto ma takie audi do rozbiórki bo na szrotach nic nie znajdziesz. Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabasko, szkoda jest z OC sprawcy więc będą mu liczyć na najtańszych częściach. Nie będzie żadnej szkody całkowitej.

Do tego jeszcze amortyzacja za wiek i będą to grosze bo wszystko jest dostępne z zamiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabasko, szkoda jest z OC sprawcy więc będą mu liczyć na najtańszych częściach. Nie będzie żadnej szkody całkowitej.

Do tego jeszcze amortyzacja za wiek i będą to grosze bo wszystko jest dostępne z zamiennika.

Domyślam się ze z OC- ta sytuacja o ktorej pisałem tez była z OC sprawcy w LINK 4, ceny częsci podali oryginalne w serwisie tak ze za maske wyszło chyba z 2500 zł itd. Robia to specjalnie aby cena częsci i naprawy wyszła większa niż cena zanizonego juz auta przed kolizją. I suma sumarum wyjdzie dupiate odszkodowanie niestety.... moze na czesci i naprawe wystarczy ale zarobic sie nie da. Odwołanie obowiązkowe. Kumplowi PZU DO AC wyliczyło auto na 18tyś, (dał w sumie prawie 25) a Link 4 wyceniło to samo auto 2 miesiace pozniej przed kolizja na kwote 14tys zł :))) Złodzieje!

---------- Post dopisany at 10:22 ---------- Poprzedni post napisany at 10:10 ----------

dzieki koledzy, sory że nie w tym miejscu wrzuciłem tego posta ale skoro juz tutaj piszemy to niech tak zostanie. Mi chodziło ile ubezpieczalnia może wypłacić za takie szkody? felge mam 16 oryginalna audi

Nikt tego teraz Ci nie powie bo nie wiadomo co Ci wyliczy biegły (jakie części itd bo na pierwszy rzut oka moze byc nie wiele a okaze sie ze bedziesz mial kupe drobiazgów do dokupienia np wkręty, kierownica powietrza itd).. Wg mnie to będzie od 4 tyś do moze 6,7 tyś. Wszystko w rękach ubezpieczalni. Rzuc kilka dokladnych zdjec auta to sie pokmini. PS Mogę się mylić bo każda sprawa jest indywidualna. Pochwal się pozniej jak ta sprawa sie zakonczyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka i Jacek.jp...jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

to jest link do zdjecia po kolizji, z tym ze tak jak pisałem do wymiany jest jeszcze felga i opona, to audi w najbogatszej wersji w jasnych skórach, klimatronic, podgrzewane fotele, naglosnienie bose itp itd

wiec mówicie że około 6-7 tyś moge dostać a w 3 tyś zamknę się z naprawą, dobrze rozumuję??

---------- Post dopisany at 11:38 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ----------

czyli jak mam do wymiany te elementy

maska

zderzak

błotnik

lampa

halogen i te kratki plus plastikowa osłona

felga

opona

i gdyby okazało się że jeszcze chłodnica to może być tak że przekroczy wartość samochodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj kolego na wycenę bo i tak teraz nic nie zrobisz.

Zobacz, czy pas przedni nie jest pęknięty, czy uchwyty za lampą są całe.

Jak będziesz już miał wycenę wtedy można coś gdybać.

Ale dużo na tym nie zarobisz, jeśli na to liczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie uszkodzoną ale b5 po lifcie z OC sprawcy, do wymiany zaliczona:

maska

błotnik

lampa

pas

intercooler

nadkole

dostałem z pzu 3,5tyś i sprawa wylądowała w sądzie, sąd przyznał 9tyś

Jak na początek wycenią Ci na 5-6tys na najtańszych zamiennikach to będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam żeby dostać kasy troskę więcej to musisz przedstawić f-vat z warsztatu wtedy muszą tobie zapłacić tyle ile na niej jest wszystkie części muszą być policzone nowe z OC sprawcy ale jak znam życie Z.U. da tobie wycenę 40do50%wartości zaniżą również robotę blacharsko-lakierniczą mi dali 60zł. i70zł a na f-vat 110zł. i 130zł netto mi wycenili na 3800zł.a dostałem 8300zł. ja brałem rzeczoznawce 300zł i to również mi oddali czyli f-vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...