Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drganie przy mocniejszym hamowaniu w pełnym zakresie prędkości.


Normano1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie!!!

Wymieniłem całe zawieszenie nowy Lem, nowe tarcze i klocki Bosch.Wszystko dopilnowane,czyszczone smarowane tam gdzie trzeba,Pierwsze 400km procedura docierania tarcz i klocków i jest od początku problem.Na starych tarczach i klockach miałem bicie na kolach przy mocniejszym wciśnięciu hamulca plus jego pulsowanie teraz pulsowanie minęło a drganie jest dalej. Jest tak przy hamowaniu we wszystkich zakresach prędkości. Przy lekkim wciśnięciu pedału hamulca czasem jest ok.Kola wyważone, opony z wiosny, nowe łożyska...Panowie co jeszcze może powodować te nieprzyjemne i psujące radość z jazdy drgania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może krzywa felgi a że wyważone nieznaczny że nie-biją

czyściłeś powierzchnie , przylegania tarcz do piasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może krzywa felgi a że wyważone nieznaczny że nie-biją

czyściłeś powierzchnie , przylegania tarcz do piasty?

Czyszczone były dokładnie do ''białego'' metalu, felgi są ok przekładałem inne i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie w swojim i tarcze po wymianie poszły do kosza po przebiegu 10 tys km a po wymianie na nie było podobnie jak na starych ,teraz założyłem Ferrodo przód i tył i bicie przy hamowaniu znikło .:banan:

Oby nie czekało cie to samo. tarcze jedne to był Bosch a drugie tylne Harta.

Tarcze rozlazły się u mnie zwłaszcza tylne jak płyta paździerzowa w wilgoci.

Gwarancja mi tego nie uznała.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie w swojim i tarcze po wymianie poszły do kosza po przebiegu 10 tys km a po wymianie na nie było podobnie jak na starych ,teraz założyłem Ferrodo przód i tył i bicie przy hamowaniu znikło .:banan:

Oby nie czekało cie to samo. tarcze jedne to był Bosch a drugie tylne Harta.

Tarcze rozlazły się u mnie zwłaszcza tylne jak płyta paździerzowa w wilgoci.

Gwarancja mi tego nie uznała.:facepalm:

Być może ,że i te nowe Bosch powyginały się jednak od razu na pierwszych kilometrach, gdzie nie było ani wody ani nagłej zmiany temperatury, hamowanie delikatne ???Coś wolę szukać jednak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie,ze mam do zrobienia cały tył tzn tarcze pordzewiałe są już mocno.mechanik mówi,ze to na bank przyczyna bicia mimo iż wrażenie jest ,że pochodzi z przodu.Dam znać po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekręć tarcze o 180 stopni i załóż koło i zobacz może zniknie ponieważ tarcz sie nie wywarza jest to tylko wytoczony kawał metalu

( info ze szkolenia brembo ) a co do tarcz polecam ci Firmę Mikoda + klocki ferrodo jak coś to zobacz w moim wątku tam mam foty Pozdrawiam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione!!!Jest tak jak powinno czyli pełne mocne hamowanie, równe bez bicia na kierownicy i pedale, bez pulsowania. Przyczyna w moim przypadku to pogięte i pordzewiałe tarcze tylne!Tarcze były na tyle mocno wygięte iż klocek nie był w stanie dojść własną powierzchnią do jej powierzchni plus rdza na samej tarczy.Dodatkowo prawy tłoczek wymagał przeczyszczenia i odblokowania.Wniosek pomocny dla innych gdy pojawia się takie objawy jak u mnie warto obejrzeć stan tylnych hamulców.

Włożyłem nowe tarcze Boscha nr: 0986478759, klocki Bosch nr:0986461769, łożyska SKF VKBA3519- w zestawie SKF nie daje niestety nowych kapsli , pierścienie ABS, nowe gumki w tłoczku z zestawu reperaturki do tłoka o średnicy 38 mm, smar TRW nasmarowane prowadnice zacisków, zaciski na styku z klockami, wyczyszczone i pomalowane osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak odpowietrzyłes zaciski ? :decayed:

6 teraz bierzemy zacisk w ręke i wciskamy tłoczek podczas wciskania tloczka NIE WOLNO !!!!!!!! doprowadzic do stanu aby stary zuzyty plyn wracal z zacisku poprzez uklad ABS (ESP) do zbiorniczka w tym celu podczas wciskania tloczka nalezy wykonac nastepujace czynnosci:zakladamy urzadzenie do wciskania tloczka na zacisk,wciskamy pedal hamulca noznego I trzymamy, odkrecamy odpowietrznik i wciskamy tloczek,nadmiar plynu usuwamy, zakrecamy odpowietrznik,pompujemy dzwignia hamulca, az tloczek sie ustali sie do tarczy i klockow,uzupelniamy plyn, najlepiej od razu go wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew:

zapomniałem tam jeszcze napisac żeby potrząsac zaciskiem aby

wyszło z niego powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...