Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Vacum


czarny

Rekomendowane odpowiedzi

Serdeczne dzieki, wiesz co ciezko powiedziec wtryski nowe autem zaczelo szarpac po analizie logow statycznych wychodzi ze pd nie dostaja duzo paliwa przy loyach dynamicznych auto stanelo I nie dalo sie odpalic, paliwo do filtra paliwa dochodzi, wartosci wtryskow pokazuja ich bdb stan

Wysłane z mojego LT26i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak spraw wyszła ??Popma walnieta ??

Jesli trzeba posiadam taka w sprzedaży jak cos PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

038145209Q pompa

038145215 uszczelka

BTW: padła Ci pompa?

wszystko sie zgadza. ale napiszcie prosze czy ten numer to pompa LUK-a czy boscha.

---------- Post dopisany 31-01-2013 at 00:12 ---------- Poprzedni post napisany 30-01-2013 at 23:25 ----------

a sprawa wyglada tak.:

kupilem a7 bpw z 2005 r okolo 3 lat temu. smiga bez zarzutu ale zaczelo smierdziec mi paliwem w srodku, doszedlem do tego ze saczy ropa z pompy vacum. spytalem w serwisie jaka pompa jest tam zamontowana, powiedzieli ze firmy LUK o numerze 038145209Q. ze wzgledu ze takowej pompy nie idzie dostac uzywanej, kupilem pompe boscha o tym samym numerze. doszlo do wymiany patrze a tam nie ma pompy luka z koncowka Q tylko K , wiec ktos juz ja wymienial. nie wiem czy symbol k jest, byl dobry ale zalozylem Q boscha.

po odpaleniu okazalo sie ze hamulec strasznie wysoko, podczas hamowania trzeba uzyc troszke sily by a4 stanela. wydaje mi sie ze sa inne parametry tych pomp.

z moich obserwacji na allegro wywnioskowalem ze pompy oprocz numeru maja wybite dodatkowe numery tzn: v-xxx. na pompie luka z koncowka K taka jak byla jest V-110, a na boscha v-200. tak patrzylem na allegro po fotkach rozne symbole np. E, M, itd maja inne oznaczenia V-xxx, np V-120, v-140. wyczytalem gdzies tu na forum ze zamiennikiem luka z symbolem Q jest luk z symbolem N. ale powiem Wam szczerze ze juz mi rece lecą... bo niechce wydawac 1400 na nowe vacum w serwisie... a na wolnyym rynku luk z symbolem Q nie do dostania...

co doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten numer który podajesz czyli 038145209Q pompa to nie jest ani numer LUKA ani numer Boscha to jest numer OE,. Producent Bosch będzie to oznaczał swoim numerem i w/g zamiennika po OE to Bosch jest F 009 D02 799 zaś LUK tego po tym numerze OE nie robi. Jedynie PIERBURG 7.24807.17.0

---------- Post dopisany at 15:01 ---------- Poprzedni post napisany at 14:58 ----------

Tam była straszna kombinacja, i zamiana numerów, ale szukająć w/g danych auta i po kodzie silnika to tak jak podałem 7.24807.17.0PIERBURGA. zamienia się na boscha tego co ci napisałem. A więc powinno być ok, tylko może źle ktoś ci to zmontował podłączył,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIERBURG 7.24807.17.0 nie wymienia sie na OE z symbolem Q. ta pompa do silnika 1.9. juz to weryfikowalem. a w serwisie wymiana wlasnie na luka o symbolu Q i nic innego. wiem ze inne pompy pasuja do roznych modeli silnikow. z podlaczeniem raczej niemozliwoscia by bylo bo tylko trzy przewody. 10.02 z l-4 wraca koles ktory dokladnie mi to zweryfikuje w serwisie ( tam pracuje ) to opisze dokladniej co sie dowiedzialem. licze troche na to ze bedzie wymienna na boscha o tym symbolu. czy to mozliwe ze jest kilka czesci o tych samych numerach i z innymi parametrami? na moje nie bo numer OE specyfikacje powiniem miec taka sama.

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 20:54 ----------

sorki, wedlug IC sie wymienia :)

---------- Post dopisany 07-02-2013 at 21:15 ---------- Poprzedni post napisany 04-02-2013 at 20:58 ----------

zagadalem w serwisie o ta pompe. gosc byl na tyle uprzejmy ze sprawdzil mi u dostawcy jaka to jest pompa. okazuje sie se serwis zalozylby mi pompe boscha 038145209Q. w etce ze zdjecia wychodzilo ze to luk, ale fota pogladowa. jestem juz spokojny, a to ze hamulce slabsze, bede drazyl temat klockow i tarcz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...