Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymiące webasto


zagma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na piecu w mojej a4-ce mógł by zrobić "doktorat". Korzystam z tego cuda już od kilku lat i z regularnością co roczną (oczywiście przed sezonem) muszę coś dłubać. Już 2xwymieniałem palnik, wymiana pompki paliw i wymiana pompki wody. W tym roku z powodu dymienia, braku utrzymania płomienia (kody awarii), brak obiegu powietrza itd, itp... wymieniłem cały piec. Z rocznika 2003 na 2006. Piec konstrukcyjnie niczym się nie różni tylko nazwą (oryginalnie ARDIC, a teraz Eberspacher), oraz trochę inaczej rozwiązane mocowania lecz wszystko pasuje.

Po wymianie i odpaleniu grzał pięknie tylko masakrycznie dymił i dziwnie smrodził (coś w rodzaju spalonego rozpuszczalnika nitro). Postanowiłem opróżnić zbiornik paliwa i zatankować w innej stacji jak dotychczas (zawsze tankowałem Shell FuelSave Diesel, teraz zatankowałem w Orlenie VERVA ON). Piec pięknie grzeje i tylko przy odpaleniu lekko zadymi - tak ma być.

W instrukcji załączonej do auta napisane było coś o właściwym paliwie. Prawdopodobnie chodzi tu o paliwo bez dodatków bio.

Pozdrawiam i dobrego grzania bez dymienia.

Doczytałem. Nie może być stosowane biopaliwo (RME > Rapeseed Methyl Esters)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co tworzyć nowy wątek dla jednego wpisu? Tutaj opisz swoje spostrzeżenia: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-b7-montaz-dzialanie-webasto-diesel-143882/ Z resztą tak to opisałeś że nie wiadomo czy teraz tankowałeś na shellu czy gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...