Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Centralny zamek a temperatura otoczenia


nosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ostatnio zdarzyło mi sie pare razy że gdy zostawiłem samochód w słońcu na kilka godzin to miałem problem z otworzeniem go.Poprostu centralny po użyciu pilota odrazu nie zadziałał, dopiero po kilku próbach otworzył sie ale z zamknieciem nie było problemu gdy znów go zostawiłem na słońcu to samo miało miejsce. :chytry: dobrze że to stale nie ma miejsca. Ciekaw jestem czy komuś też coś takiego sie zażyło. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przez ostatnie dni podobnie musze kilka razy nacisnąć zeby się zamknął i otworzył, z tym że kiedyś woda zalała mi pompkę od centralnego, wyjąłem wysuszyłem i nie było problemu aż do teraz czy to może mieć związek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak włożyłeś kluczyk i otworzyłeś kluczykiem centralny zadziałał normalnie ? bo jak nie to standardowo przyczyny szukał bym w pompce centralnego a jeśli z kluczyka otworzył normalnie a z pilota nie to problem będzie tkwił w alarmie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie taki problem im cieplej tym gorzej.... Wyjąłem więc pompke :shocked: a tu wstawiona wynalazek z Audi 80 oznaczenie 4 A0 862 257 A na piance od pompki znalazłem oznaczenie 8D0 862 227 C Mam teraz dylemacik czy pompka nie działa prawidłowo gdy jest ciepło, ponieważ się nie wyrabia (ciepłe powietrze jest żadsze) i czy jesli wstawię oryg pompke to mi immo nie wyswietli jakiegos bledu..... :kwasny:

Taaaka mistyfikacja... :confused4:

a jak włożyłeś kluczyk i otworzyłeś kluczykiem centralny zadziałał normalnie ? bo jak nie to standardowo przyczyny szukał bym w pompce centralnego a jeśli z kluczyka otworzył normalnie a z pilota nie to problem będzie tkwił w alarmie :wink4:

Kiedy otwierasz z kluczyka wymuszasz działanie pompki... wiec to nie kwestia alarmu tylko pompki lub układ jest gdzieś nieszczelny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam pod temat pytanie:

Kiedyś zalało mi pompke centralnego zamka, po wyjęciu wysuszeniu i włożeniu wszystko było ok,poźniej wymieniłem baterie w pilocie (no i zaczęły się upały, nie wiem czy to ma związek) i wtedy skróciła się droga odbioru pilota kiedyś mogłem auto zamknąć z okna mieszkania w samochodzie na parkingu przed blokiem, a teraz musze stać do 1m od samochodu i do tego muszę skierować pilota do zamka bądź drzwi kierowcy, pasażera lub do pompki w bagażniku, myślałem że to nowe baterie w pilocie kiepskie, ale po włożeniu starych to samo, zaczyna mnie to irytować, bo jak stoję 2 metry od auta to juz go nie mogę zamknąć, co to k....a moze być HELP WANTED !!![br]Dopisany: 16 Czerwiec 2008, 09:20 _________________________________________________dodam że VAGina błędów nie wywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam pod temat pytanie:

Kiedyś zalało mi pompke centralnego zamka, po wyjęciu wysuszeniu i włożeniu wszystko było ok,poźniej wymieniłem baterie w pilocie (no i zaczęły się upały, nie wiem czy to ma związek) i wtedy skróciła się droga odbioru pilota kiedyś mogłem auto zamknąć z okna mieszkania w samochodzie na parkingu przed blokiem, a teraz musze stać do 1m od samochodu i do tego muszę skierować pilota do zamka bądź drzwi kierowcy, pasażera lub do pompki w bagażniku, myślałem że to nowe baterie w pilocie kiepskie, ale po włożeniu starych to samo, zaczyna mnie to irytować, bo jak stoję 2 metry od auta to juz go nie mogę zamknąć, co to k....a moze być HELP WANTED !!![br]Dopisany: 16 Czerwiec 2008, 09:20 _________________________________________________dodam że VAGina błędów nie wywala

a probowales tylko na jednym pilocie,czy na wszystkich jest tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdzil,czy czasem antenka w centralce sie nie uszkodzila,albo zardzewiala

myślisz że to może być ??[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2008, 22:17 _________________________________________________jutro sprawdzę

[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2008, 22:17 _________________________________________________i jeszcze śmieszna sprawa jak przystawię pilota do głowy to zasięg się wydłuża :th:,

a gdzie na tej fotce jest antena lub moduł odpowiedzialny za zasięg

132673fe11ea15e2m.jpg

bcaf57e7bb0cdcf2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym przylozeniem do glowy ,to chyba przesadziles :wink4:,ale tez tak slyszalem...ale jesli dziala,to moze to jest wyjscie,a tak na powaznie,to powinien byc kawalek przewodu,ale go nie widze na zdjeciu,wiec moze byc zwiniety w sprezynke i ukryty po ktoryms z tych czarnych ''pudelek'',podaj model alarmu,to moze cos sie znajdzie w sieci :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym przylozeniem do glowy ,to chyba przesadziles :wink4:,ale tez tak slyszalem...ale jesli dziala,to moze to jest wyjscie,a tak na powaznie,to powinien byc kawalek przewodu,ale go nie widze na zdjeciu,wiec moze byc zwiniety w sprezynke i ukryty po ktoryms z tych czarnych ''pudelek'',podaj model alarmu,to moze cos sie znajdzie w sieci :wink4:

nie mam alarmu to ori CZ audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro pogrzebie wolnym czasem, a jak znajdę to co zrobić poprawić luty ?? czy co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luty zawsze mozesz poprawic,podzespoly elektroniczne nie sa wieczne,moze cos wysiadlo;np.koncowka mocy i dlatego odbior sygnalu jest oslabionyalbo cos innego,popraw luty na poczatek :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdzil,czy czasem antenka w centralce sie nie uszkodzila,albo zardzewiala

Nie zawsze anteny są w formie przewodu

Bywają takie, które są nadrukiem na płytce i wyglądają jak zwykła "ścieżka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdzil,czy czasem antenka w centralce sie nie uszkodzila,albo zardzewiala

Nie zawsze anteny są w formie przewodu

Bywają takie, które są nadrukiem na płytce i wyglądają jak zwykła "ścieżka"

ok,a wiesz jaki podzespol jest ostatni przed antena?pytam,bo wtedy dojdzziemy ,gdzie ona jest :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukalem na necie schematu,znalazlem,ale nie jest to schemat podzespolow,tylko polaczenia,a nie o to chodzi,bo to wie wielu,poszukam jeszcze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...