Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Equalizer w symphony


mo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bawił się ktoś equalizerem w radiu symphony? Generalnie to wiadomo, że kazdy ma swój gust, ale... Może więc wypisujcie ustawienia equalizera i do jakiego gatunku Wam najbardziej odpowiadają. Zrobimy takiego gotowca, poniewiaż w symphony nie ma gotowych presetów jak i możliwości zapisu kilku ustawień equ.

---------- Post dopisany 27-10-2012 at 15:57 ---------- Poprzedni post napisany 24-10-2012 at 15:59 ----------

Nikt nie używa equalizera ? niemożliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale na co te ustawienia jak kazdy dostosowuje to pod sibie... w zaleznosci jakie ma glosniki... czy tam car audio i jakiej muzy slucha... jeden slucha techno inny czarnych jesze inny bialych murzynow z polski itp ;) i to wszystko daje tam jakies odczucia wiec hmm ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam. Jeden slucha techno i najbardziej mu odpowiada ustawienie np. 13159841, drugi disco polo , u trzeciego leci muzyka klasyczna itd. Nie wiem czy zauważyłeś ale w większości urządzeń wyposażonych w equalizer masz tzw. gotowce i o utwożenie takich gotowców właśnie mi chodzi. Ogólnie jest tak jak piszesz, inne glośnki, gusta muzyczne itd, ale chyba warto się tym podzielić. Btw. equalizer w symphony jest funkcją ukrytą , ja dopiero po 7 miesiącach ją znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie wiesz... Przecież napisałem, że equalizer a nie ustawienia balansu , tonów itd. Equalizer uruchamiasz wciskając "5" na wyłączonym radiu i trzymając wcisniętą je włączasz . Ukazuję Ci się magiczna liczba 55555555 (o ile masz domyślne ustawienia). Pierwsze 4 cyfry to low, low-mid, upper-mid, high dla przodu, drugie 4 to samo dla tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko myślę, że propozycja, o której piszesz minie się z celem. Powiedzmy, że nawet znajdzie się grupka ludzi wpisze swoje preferencje, to jak to pogodzisz ze sobą, jeśli będą one się różnić (a wiadomo, że wszyscy nie wpiszą zgodnie tych samych wartości nawet dla tego samego rodzaju muzyki)... wyciągniesz średnią arytmetyczną? Chyba nie o to chodzi.

W ogóle funkcjonalność takiej listy była by chyba dość niska. Pi razy oko Symphony siedzi zaledwie w może coś koło 7% ogółu wszystkich egzemplarzy A4 B5. Z tego tych co wiedzą o ukrytym equalizerze w tym radiu jest może 1/5. A oni i tak ustawią to sobie po swojemu. Więc sam widzisz... :) Za mało rozpowszechniona jest wiedza na temat tego, że w radiu gdzieś tam są takie możliwości, tak samo jak za mało rozpowszechniony jest system 2DIN w B5.

BTW. Przy okazji sprawdzę jak ja sobie to ustawiłem i wpiszę. Pamiętam, że podbiłem trochę bass i zmniejszyłem sopran. Preferuje dynamiczną muzykę, z wyraźnie pompującymi niskimi tonami. I to w zasadzie dotyczy wszystkich odsłuchiwanych utworów, a nie tylko techno. Techno leci sporadycznie i to takie raczej bardziej ambitne, a nie "umcyk umcyk". W aucie mam BOSE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z celem się nie minie jeżeli będzie jakie kolwiek zainteresowanie, co gwarantuje rozpowszechnienie :wink: Masz rację, niewielu ma symphony i z tych niewielu wie o equalzerze. Mam nadzieję, że dzięki temu wątkowi posiadacze symphony , którzy nie wiedzą o kilku funkcjach ukrytych (wszystkie dostępne na forum) zabiorą głos i sie podzielą ustawieniami, bo przecież po to jest forum. Fakt, każdy ma inne preferencje ale nie każdy ma czas i chęć testować rózne ustwienia. Więc to może temat dla 'leniwych' :decayed: . W każdym razie było by fajnie utworzyć jakieś presety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...