Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Wymiana wentylatora klimy


Piotr.

Rekomendowane odpowiedzi

Da się to zrobić bez zdejmowania przodu. Więc zdejmij osłonę z silnika, plastiki z osłony paska rozrządu, wyjmij obudowę filtra powietrza i plastikowy kanał doprowadzający do niego powietrze a następnie odkręć śruby trzymające wentylator (3 wkręty gwiazdkowe) przekręć wentylator o jakieś 2-3 cm żeby wyszedł z wsuwanych zasuwek i wyjmij go, Odłącz wcześniej kostkę od niego która znajduje się pod plastikową osłonką od pojemnika z płynem do wspomagania i wyjmij cały kabel ze wszystkich spinek. Załóż nowy wentylator i składaj wszystko w odwrotnej kolejności jak rozkładałeś.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.5 TDI po lifcie wygląda to tak:

1. Ściągnąć osłonę plastikową silnika.

2. Odkręcić dwuczęściowy plastikowy tunel prowadzący do filtra powietrza (2x wkręt) w 2.5 tdi nie ma potrzeby demontażu obudowy filtra powietrza

3. Odpiąć dwie górne części osłony paska rozrządu.

4. Odkręcić wentylator 1x wkręt w górnej części obudowy wentylatora więcej wkrętów tam nie ma (powyżej czytałem o trzech) w VALEO nie ma, z tego co widzimy na zdjęciach to GATE też nie ma, obrócić go tak jak koledzy powyżej pisali i wyjąć go.

5. Gniazdo zasilania jest tam gdzie koledzy opisują czyli obok zbiorniczka z płynem do spryskiwaczy. VALEO ma okrągłe gniazdo a GATE podłóżne. Co do kolorów przewodów to jest to brąz i czerwono-czarny. Trochę zabawy jest z wyciągnięciem przewodu bo jest pospinany w wiązkę.

gate-valeo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w warunkach domowych wymieniał wentylator klimy w silniku 2,5 TDI, jezeli tak, prosze o poradę, co kolejno mam wykonać.

czy ten wentylator, powinien od razu sie włączac po właczeniu klimy???? czy po osiagnieciu pewnej temperatury???

ile kolego zapłaciłes za nowy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłaciłem 124.99 zł (oczywiście zamiennik)

Co do włączania to nie powinien działać od razu bo silnik powinien łapać temperaturę jak najszybciej, ale kiedy się przegrzewa powinien się włączyć, lub po włączeniu klimatyzacji. Oczywiście główny wentylator działa przez cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator powinien sie odrazu właczyc na 1 bieg przy zbyt duzym cisnieniu włacza sie 2 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się tutaj. Jak sobie poradzić ze spinkami na instalacji, przyczepionymi do wzmocnienia czołowego w silniku AJM? Instalacjia idzie pod wentylatorami, a miejsca jest tyle, że za nic w świecie nie wcisnę tam łapy :wallbash:[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 20:54_________________________________________________Już sobie poradziłem:) Rozebrałem wentylator, przeczyściłem wszystko i pięknie się obraca :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...