Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Alternator daje 5.8 V

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Podczas jazdy kontrolka brak ładowania.

Dojechałem do domu i zdjąłem osłonę z tylnej części alternatora, zdjąłem też szczotki. Komutator jest wytarty dość mocno, szczotki powinny jeszcze przewodzić ale alternator po pomierzeniu produkuje około 5.8 V.

Co mogło się zepsuć?

Pytanie drugie to czy aby w B6 AVF wyciągnąć alternator trzeba coś dodatkowo rozkręcać o wydaje mi się, że nie ma miejsca aby wyciągnąć dolną śrubę.

Opublikowano

Zazwyczaj jest tak ze jak pokazuje za wysokie napiecie to regulator napiecia jest walniety a jak za niskie to diody sa spalone.

Opublikowano
Podczas jazdy kontrolka brak ładowania.

Dojechałem do domu i zdjąłem osłonę z tylnej części alternatora, zdjąłem też szczotki. Komutator jest wytarty dość mocno, szczotki powinny jeszcze przewodzić ale alternator po pomierzeniu produkuje około 5.8 V.

Co mogło się zepsuć?

Pytanie drugie to czy aby w B6 AVF wyciągnąć alternator trzeba coś dodatkowo rozkręcać o wydaje mi się, że nie ma miejsca aby wyciągnąć dolną śrubę.

....obstawiam padnięty regulator napięcia, przy okazji jeżeli uzwojenia będą ok to do nowego szczotkotrzymacza wymień też pierścienie slizgowe jak je nazwałeś "komutator"...

...co do pytania drugiego to zadanie z demontażem alternatora masz ułatwione, ponieważ w AVF nie masz visco:wink:...

Opublikowano

ja jak mialem male ladowanie to wzielem 3 ori regulatory na podmianke i napiecie bylo ciagle takie same wiec regulator odpada bo on ma wplyw jak napiecie jest za wysokie

Opublikowano
regulator odpada bo on ma wplyw jak napiecie jest za wysokie

....ciekawa teoria :eusathink: ale nie prawdziwa...

Opublikowano

no to oswiec nas kolego

---------- Post dopisany at 20:01 ---------- Poprzedni post napisany at 19:47 ----------

info dla kolegi "alest" http://www.corsaclub.pl/download/regeneracja.pdf

Opublikowano
no to oswiec nas kolego

---------- Post dopisany at 20:01 ---------- Poprzedni post napisany at 19:47 ----------

info dla kolegi "alest" http://www.corsaclub.pl/download/regeneracja.pdf

...przepraszam, ale jeżeli w zakresie możliwych do wystąpienia usterek w alernatorze budujesz swoją wiedzę na artykule (ciekawym ale niepełnym, ponieważ uszkodzenie regulatora powodować może zarówno przeładowanie jak i niedoładowanie) wybiórczo wskazującym tylko jedną lub dwie z nich, to nie pozostaje mi tylko nic innego jak odesłać Cię do lektury fachowej traktującej o działaniu alternatora i możliwych do wystąpienia usterkach (lub będzie prościej - celem "oświecenia" zapraszam do odwiedzenia elektrody) :wink:...

Opublikowano

Elektroda podtwierdza moje slowa poszukaj i poczytaj ale nie chodzi tu o przyklady ze stronek tylko o to ze mowie z doswiadczenia mialem juz padniete regulatory i diody i tak sie obiawialy te uszkodzenia jak pisalem powyzej ale poczekajmy jak kolega usunie problem i opisze na przyczyne tego problemu.

Opublikowano
mowie z doswiadczenia mialem juz padniete regulatory i diody i tak sie obiawialy te uszkodzenia jak pisalem powyzej

...ja również piszę z własnego doświadczenia a zajmuję się tym od ładnych kilkunastu lat i niestety nie zgodzę się z regułą, że

"jak pokazuje za wysokie napiecie to regulator napiecia jest walniety a jak za niskie to diody sa spalone",

- dodam, że rano naprawialiśmy alternator od forda A127 (dawał napięcie rzędu 9,5-10,8V) - przyczyną tego był uszkodzony regulator (cena nowego 26zł) po wymianie napięcie jest na prawidłowym poziomie 13,6-14,0V...

Opublikowano
  • Autor

Sprawa rozwiązana.

Uszkodzony wirnik - uzwojenie, uszkodzone pierścienie.

Naprawa 300zł.

Czas naprawy alternatora - 2 godziny.

Aby wymontować alternator trzeba odkręcić wentylator z visco kluczem imbusowym blokując koło.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Pytanie drugie to czy aby w B6 AVF wyciągnąć alternator trzeba coś dodatkowo rozkręcać o wydaje mi się, że nie ma miejsca aby wyciągnąć dolną śrubę.
Aby wymontować alternator trzeba odkręcić wentylator z visco kluczem imbusowym blokując koło.

...na pewno mówimy o visco w AVF? :eusathink:

AVF.jpg

<br /><br />

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.