Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak możliwości regulacji kąta wtrysku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

sądzisz ze peknieta izolacja moze byc powodem problemów/zlego odczytu polożenia wału ?

Ps. mozna sprawdzic jego rezystacje i ocenic stan ?

Opublikowano

Wszystko jest możliwe. Ja nie twierdzę, że to będzie winowajcą ale kto wie, nie takie cuda się działy.

Opublikowano
  • Autor

Jakies sugestie jak sprawdzić ten czujnik ? Jesli byłby podejrzany to kupiłbym nowy .....

Ps. Uszkodzenie tego czujnika moze miec jakis wpływ na nieprawidłowe działanie obrotmomierza ?

Opublikowano
Uszkodzenie tego czujnika moze miec jakis wpływ na nieprawidłowe działanie obrotmomierza ?

Na 99,99% sygnał z tego czujnika leci też do obrotomierza. Nie widziałem, by w alternatorze było coś podpięte pod mostek "W" więc nie ma innych miejsc, gdzie sprawdzana by była prędkość obrotowa silnika.

Opublikowano
  • Autor

Trepek znasz moze oporność tego czujnika zeby go jakoś rozsądnie pomierzyc ?

Ps. Pytałem o obrotmierz bo od jakiegos czasu dziwnie sie zachowuje ....np zjezdza poniżej 0 rpm itd

Opublikowano

Więc albo czujnik źle działa albo problem leży w elektryce, może kable gdzieś mają zwarcie do masy itp. Oporności w tym momencie nie pamiętam, ale poszukam i tam znać.

Opublikowano
  • Autor

dzieki , znalazlem w sieci info ze opór pomiedzy 1 i 2gim pinem ma wynosic 450-550 ohm

Zmierzone - u mnie 650 omów, wiec znowu az takiej duzej różnicy nie ma

Opublikowano

z tego co pamiętam to to kolo pompy jest na stożku i na wpuście , klinie. znaki mogą się pokrywac ale jesli koło nie jest założone na wpust to pompa bedze przestawiona proponuje to sprawdzic

Opublikowano
  • Autor

Auto rano wylądowało u pompiarza, wg interfejsu diagnostycznego Bosch kąt wtrysku był skopany i wynosił 0 , przestawili go 5 stopni w odpowiednim kierunku, posprawdzali reszte parametrów i stwierdzili ze jest gitara /co sie okaże jutro rano/. Tylko teraz skąd te dziwne odczyty kąta na VAG ....

Opublikowano

Na jaki kąt Ci ustawili?

Szkoda, że nikt nie podpiął zegara:kwasny:

Opublikowano
  • Autor

interfejs Boscha pokazuje to w stopniach, było 0 -> podobno norma to od 5 do 6. Mam 5.2 ..... i pali na zimnym za***iście. Zamówiłem juz czujnik położenia wału ...innych pomysłów brak co do dziwnych wskazan na Vagu

Opublikowano

Hmm... czyli jakby 52.

Opublikowano

nieee.

Na boschu 4.8 to jest w vagu 65.

Opublikowano
  • Autor

co za różnica :), najważniejsze ze temat ograniety.

Trepek, nie wiem czy Ci umkneło wyzej - czujnik obrotów wału ma umnie 650omów ....vs max 550 w specyfikacji. Jak sądzisz - moze byc to powodem dziwnych odczytów z VAG?

Opublikowano

Skoro 4.8 to 65 to 5.2 będzie gdzieś ok 70, wysoki kąt wtrysku.

@Skeeber

Nie umknęło mi, masz oporność większą o 20-45% w zależności jaki przyjmiemu punkt odniesienia.

Opublikowano
  • Autor

OK, zmienie czujnik i dam znac czy cos pomogło

Opublikowano

Hmm ja w instrukcji serwisowej mam napisane żeby włączyć zapłon, rozpiąć wtyczkę od G28 (położenia wału) i między pinami 1 a 2 powinno być od 1,0 do 1,5k Ohm.

Żeby sprawdzić przewody od czujnika sprawdza się:

styk 1 + gniazdo wtykowe 69,

styk 2 + gniazdo wtykowe 67,

styk 3 + gniazdo wtykowe 71.

Oczywiście między wtyczką czujnika, a wtyczką do ECU, rezystencja nie powinna przekroczyć 1,5 ohm.

Między stykami we wtyczce nie powinno być zwarcia, czyli rezystencja w nieskończoność.

Opublikowano
  • Autor

co to za instrukcja serwisowa ? ja poprzednie wartości znalazłem w sieci, nie sprawdzałem w ETCE ale z opisu wynikało ze do 1.9 TDI i do innych silników idą takie same czujniki wiec przyjąłem je za właściwe....

Opublikowano

kolego podaj meila to wyśle ci zeszyt szkoleniowy z afn lub to co mówi o tym czujniku kts esitronic

Opublikowano
  • Autor

poszedł priv

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.