Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne znaleźisko przy wymianie świec żarowych 2.0tdi BLB


szwarcu1

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety nie mogę się zgodzić z Musashi. Zaślepka w wałku dźwigienek jest przedstawiona na zdjęciu poniżej:

http://img593.imageshack.us/img593/5032/broki1.jpg

i nie wygląda jak to co wyciągłem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, z rozpedu zle napisalem. chodzilo mi o to, ze element o ktorym pisano to nie walek tylko os PD.

Przeciez nizej napisalem do czego podobne jest twoje znalezisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi, dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Niemniej jednak mam totalny mętlik w głowie. Czy mogę Cię prosić, żebyś na moich zdjęciach zaznaczył strzałkami w którym miejscu powinien siedzieć ten element który wyciągłem? Będę niezmiernie wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur na Twoim miejscu ściągnął bym pokrywę rozrządu i szukał bym dziury gdzie ta zaślepka pasuje. I tak będziesz musiał to zrobić a ja bym z takim czymś nie jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, zgadzam sie z Tob ą w 100%. Tyle tylko, że oglądałem już wszystko pod pokrywą zaworów z 10 razy i nie znalazłem miejsca gdzie coś takiego mogłoby pasować. Jedynym podejrzeniem moin i mojego szwagra (jest mechanikiem), jest to, że kiedyś mógł być jakiś problem z PD - Pd został wymieniony, a to jest zaginiona pamiątka po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chciałbym mieć pewność, że to badziewie to np na 100% króciec PD, a nie coś co jest do tego troszkę podobne :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, zgadzam sie z Tob ą w 100%. Tyle tylko, że oglądałem już wszystko pod pokrywą zaworów z 10 razy i nie znalazłem miejsca gdzie coś takiego mogłoby pasować. Jedynym podejrzeniem moin i mojego szwagra (jest mechanikiem), jest to, że kiedyś mógł być jakiś problem z PD - Pd został wymieniony, a to jest zaginiona pamiątka po nim.

i ja równiez tak mysle...skoro silnik pracuje równo nic sie nie dzieje zaslepki w oskach sa...wiec nie ma tam juz nic... gdyby to był element hydrosztosu to napewno by na zewnatrz nie wypłynął... takze podejzewam ze jest to cos z poprzedniej awarii byłego własciciela... skorto wszystko sprawdzone od A do Z to nie ma sie czym przejmowac. zwróc uwage ze gdyby nie wymiana swiecy to bys tam nie zagladał i autem bez stresowo bys sie poruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorto wszystko sprawdzone od A do Z to nie ma sie czym przejmowac. zwróc uwage ze gdyby nie wymiana swiecy to bys tam nie zagladał i autem bez stresowo bys sie poruszał.

I tu muszę Ci przyznać rację :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, zgadzam sie z Tob ą w 100%. Tyle tylko, że oglądałem już wszystko pod pokrywą zaworów z 10 razy i nie znalazłem miejsca gdzie coś takiego mogłoby pasować. Jedynym podejrzeniem moin i mojego szwagra (jest mechanikiem), jest to, że kiedyś mógł być jakiś problem z PD - Pd został wymieniony, a to jest zaginiona pamiątka po nim.

i ja równiez tak mysle...skoro silnik pracuje równo nic sie nie dzieje zaslepki w oskach sa...wiec nie ma tam juz nic... gdyby to był element hydrosztosu to napewno by na zewnatrz nie wypłynął... takze podejzewam ze jest to cos z poprzedniej awarii byłego własciciela... skorto wszystko sprawdzone od A do Z to nie ma sie czym przejmowac. zwróc uwage ze gdyby nie wymiana swiecy to bys tam nie zagladał i autem bez stresowo bys sie poruszał.

Przeciez napisalem ze to pamiatka poprzedniej awarii, tylko nie PD, a silnik z pracujacy na 3ch garach z hydropopychaczem lezacym pod pokrywa juz widzialem, A ze nie przypomina mi to PD, ani zaslepki, pozostaje popychacz. chyba ze komus w trakcie naprawy tego silnika wpadlo cos z innego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zajrzałem do środka raz jeszcze. Wszystkie zaślepki na swoim miejscu. Między dźwigienką a PD też raczej wszystko na miejscu.

Czy coś takiego może występować między dźwigienką a szklanką popychacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...