Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie- brak błędów


jaro0606

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

Auto to A4 2.4 v6 ALF w tiptronicu z gazem sekwencją Stag ,autu dolega duże spalanie teraz ok 20-23 l wcześniej trochę mniej ok 18l,jazda codzienna to ok 10 km i z powrotem po mieście, trasa ok 15, jazda spokojna ,przy ruszaniu spalanie chwilowe to ponad 50l lekkie dodanie gazu to ok 25-30l i w górę podczas jazdy ,po podpięciu pod kompa brak błędów ,wiem że to v6 ,automat i duża pojemność ale to spalanie to chyba przesada,proszę o pomoc co sprawdzić ,posiadam vaga ,ale jestem w tym totalnym laikiem więc proszę o wyrozumiałość.

Auto mam niedługo i prawie od razu założyłem gaz ,ale wydaje mi się ,że benzynki palił mi dużo mniej,

czasy wtrysków na gazie prawie takie jak benzynki,po odłączeniu przepływki lub sond brak różnicy w pracy silnika auto ładnie odpala silnik pracuje równo jedynie kopci na gazie z wydechu na biało jak dla mnie trochę za dużo ,ale to chyba wina niskiej temperatury .

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób 100Km na samej benzynie i zobacz ile spali jeśli wyjdzie mniej tzn że trzeba wyregulować instalację gazową. Spalanie wyliczasz na podstawie tankowania czy z komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wody i termostat do sprawdzenia

ewentualnie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za duże spalanie. W mojej 2.8 pali mi do 17 litrów gazu przy mocniejszym ciśnięciu po mieście. Normalna jazda do 14-15, a w trasie 11-12.

Przy trzymaniu prędkości 100-120km/h na kompie mi wyświetla < 10l. U mnie też trochę kopci nieraz na biało więc tym bym się raczej nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzynki teraz raczej pali mi tak samo dla pewności pojezdze na benzynce ,spalanie gazu jest z kompa i pokrywa mi się na stacji + 0,5 l ,u gazowników byłem niedawno właśnie z powodu dużego spalania i z gazem niby wszystko ok ,jak sprawdzić ten czujnik wody, bo z termostatem chyba wszystko ok ładnie się nagrzewa i trzyma 90 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagrzej go do 90 stopni co pokaze ci na zegarach sprawdz ile masz na climatroniku kanal 49 i na vag jaka jest temperatura. potem ile pompuje ci przeplywka na jalowym i jak oscyluje sonda, moze byc padnieta. po miescie powinien palic ci do 14 przy mocniejszej jezdzie a w trasie powinno spasc do 9-11 l. swiece kiedy wymieniane? filtry powietrza paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręciłem świece czarne ,wtyczki od sond spryskałem wd 40 potem przejażdżka na kompie spalanie jakby spadło auto jechało normalnie,zgasiłem auto, potem podpiąłem pod vaga silnik odpaliłem i się zaczęło jedna sonda od -7 % do 0,8% druga 0% czyli padła wcześniej obie pracowały podobnie jak tak pierwsza ,temperatura 87 st. ,a przepływka 3,96 - 4,09 ,i wyskoczył błąd 2 sondy ,a więc wziełem znów wd psiknąłem jeszcze raz w kostki przejażdżka i auto muł i jeszcze raz vag , teraz obydwie sondy 0,0 i wyskoczyły błędy 16518 ,16538 czyli sondy i tryb serwisowy po próbach wypinania i wpinania kostek na vagu wyskakuje 25% i zaraz 0%.

Pytanie czy te sondy padły bo miały paść czy ja coś sknociłem ,drugie pytanie co sądzicie o sondach firmy GETZ

SONDA LAMBDA AUDI A4 A6 A8 SEAT VW GOLF PASSAT POL (2712385285) - motoAllegro ,czy może lepiej uniwersalne bosh ,ntk,ngk

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to one pokazują 0 blok 01 ,wcześniej w vagu pokazywały jakoś w % od -7 do 0,8% na wolnych obrotach ,a co do logów to kiepska sprawa a raczej czarna magia

mi nie chodzi o korekcje a o ich napiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ,to gdzie to szukać mam vag com 409 i polskiego vaga 4.9,jak pisałem wcześniej z vagiem stawiam dopiero pierwsze kroki więc proszę o wyrozumiałość .

pozdrawiam

---------- Post dopisany 12-11-2012 at 20:43 ---------- Poprzedni post napisany 11-11-2012 at 22:10 ----------

napięcie 0 jedna i druga sonda i tu mam zagwozdkę czy tym wd 40 do końca uszkodziłem sondy czy szlak trafił kompa ,co sądzicie o sondach getz wiem że to szajs ,ale na ori chwilowo brak kaski ,miał ktoś do czynienia z tymi sondami

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słyszę o sondach Goetza.

uszczelki, panewki,pierścienie i zawory to wiem że robi ale sondy????:shock3:

ogólnie Goetz to firma taka w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sondy wymienione na nowe i nadal lipa spalanie 25 ,sondy pracują tylko jedno mnie zastanawia jedna z sond czasami się jakby wyłączała napięcie 0v i dodam gazu i znów sonda pracuje po czym znów stanie ,zauważyłem jeszcze jedno na postoju średnie spalanie drastycznie rośnie ,podpowiedzcie czy ta sonda powinna tak pracować i czy te spalanie powinno tak rosnąc, jutro postaram się zrobic w końcu logi ,jeśli macie jakieś podpowiedzi to proszę pisać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...