Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pierścień centrujący Audi B8


rafal_legnica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam oryginalne felgi Audi (9-cio ramienne) mechanik powiedział ze na jedej nie mam pierścienia centrującego. Wydawało mi się ze przy oryginalnych felgach nie ma takiej potrzeby ... no ale cóż... . Czy znaacie może rozmiary takiego pierścienia? jaka średnica jest piasty oraz jaka powinna być felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b8 masz otwor bodaj 66,6mm. Jesli felgi maja wiekszy (w co watpie) wtedy stosuje sie pierscienie, jesli masz ori felgi z b8 to zadnych pierscieni nie potrzebujesz :wink: jesli nie wiesz czy sa ori zmierz otwor w feldze i wszystko bedzie jasne, bo niektore firmy np. rh czesto robi otwor 72,5 aby pasowaly do wszystkiego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie felgi są oryginalne (zdjęcie poniżej), a mechanik powiedzial ze nie ma pierścienia centrującego i felga nie siedzi na 100% na piaście. Cos jest na rzeczy bo czuje lekkie drgania na kierownicy powyzej 150 km/h. Dodam, że wszystkie koła wyważone.

felga.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścień to nie problem, chociaż dziwi konieczność jego stosowania w fabrycznej feldze. Piasta w B6 ma 66.5 (lub jak niektórzy piszą 66.6), a ile jest w feldze, to trzeba zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik sie pomylił, byłem dzisiaj na wulkanizacji i okazało się ze felga siedzi idealnie bez pierścienia. Czyli nie występują na żadnym kole. Twierdzi ze to wina opon. Opony bieżnik ok 7mm wiec prawie nowe z 2010 roku. jednak na przy wyważeniu zauważalny był "krzywy" bieżnik.... (koło wyważone) co moze być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...