Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem 1.8 arg


misiek547

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem , że wątków na ten temat jest wiele , ale coś w nich znaleść konkretnego jest już ciężej.

Ostatnio zauważyłem , że auto przy niższej temp gorzej odpala. Postanowiłem to sprawdzić wymieniłem świece , filtry zauważyłem , że na 4 cylindrze jest problem bo świeca była bardzo zasyfiona dużo bardziej niż na pozostałych trzech cylindrach. Obejrzałem fajki , które idą od cewki i miały one taką siną obwódkę na izolacji tak wydaje mi się , że miały przebicie wymieniłem je , ale problem dalej pozostał. Zastanawiem się , czy to może byc wina wtrysku może zalewa cylinder?

Autko odpala dziwnie bo zachowuje się tak , że silnik załapuje ale tak jak by nie działały cylindry i nie wkręca sie na obroty tylko prycha kicha i gaśnie reakcji na gaz nie ma żadnej. Czasem po dwóch próbach , czasem po kilku ostatnio nawet po 7 próbach auto odpala ale i tak trzeba je trzymać na obrotach , bo mocno obroty skaczą i czasem nawet potrafi motor zgasnąc , mam dostęp do vaga może podpowiecie co ewentualnie sprawdzić w których kanałach co może mnie naprowadzić na problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw podłacz VAG-a i wrzuc scan

jak zapala ciepły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wody do wymiany

---------- Post dopisany at 16:05 ---------- Poprzedni post napisany at 16:04 ----------

ale tylko ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik sprawdzisz Vagiem tylko w przypadku gdy ma zwarcie

do plusa lub minusa

a podczas szybkiej jazdy nic sie nie dzieje z zegarem ?

podłacz VAG-a na zimny silnik, wejdz w blok silnik

i znajdz temperature silnika, potem go zapal

wówczas zobaczysz jak wzrasta temperatura

czy rośnie równomiernie, bez zakłocen

jezeli masz klimatronik to mozna porównac wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas jazdy tylko na zimnym z początku chwile poszarpie i dalej jest ok na zegarach nic się nie dzieje

dziś obserwowałem temperature silnika i nic nie widziałem żeby coś się działo rozgrzałem auto do 70 stopni i rozjazd na blacie był ok 4 możre 5 stopni

klimatronik mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdz jeszcze jaką temperature wskazuje klimatronik

dlaczego piszesz że 70 stopni a nie 90 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

---------- Post dopisany at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany at 16:40 ----------

teraz jechałem do sklepu i z ciekawości jechałem na benzynie i wydaje mi się że na gazie lepeij się auto zrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze zakręcić gaz i go wypalić i zobacz co się będzie działo, ja u siebie zastosowałem środek do czyszczenia układu paliwowego i u mnie poranne problemy z obrotami zniknęły może i ty zastosuj ten środek i pojeździj na benzynie bo może być też tak że w baku zbiera ci się woda i dlatego trzeba ją wypalić, na zimę każdy mechanik ci powie że jak samochód jeździ na lpg to mu być pełen bak paliwa żeby ta woda co się wytrąci nie rozcieńczała tak bardzo pb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki środek zalałeś bo jest tego pełno

---------- Post dopisany 18-11-2012 at 16:00 ---------- Poprzedni post napisany 17-11-2012 at 20:52 ----------

wczoraj pojeździłem troszkę na pb i dziś nie było problemu z odpaleniem a dziś dolałem jakiś specyfik do czyszczenia układu i usunięcia wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi parę dni temu zaczął czasami ciężko palić na zimnym, na ciepłym trzeba było się dopiero nakręcić:) Wziąłem VAGa i jazda- żadnych błędów, więc zacząłem sprawdzać czujnik temperatury cieczy G62- cały czas pokazuje 25,5 stopnia mimo przymrozków na zewnątrz:) Winny namierzony! U Ciebie pewnie też się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem to temperaturę dobrze wskazywał wydaje mi się że może być to problem paliwa od naszych wschodnich sąsiadów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...