Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze wskaznikiem paliwa


xsivvekx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam znów taki problem, że przykładowo w czasie jazdy mam paliwa (wg wskazania na liczniku) np na 90km, zaraz parkuję, gaszę samochód i np za kilka godzin odpalam a na liczniku wskaźnik poziomu paliwa na 0 i dystans do przejechania 0km. Wyłączenie zapłony i ponowne włączenie nic nie daje. Zdarzyło mi się to już 3-krotnie i dopiero po dotankowaniu wszystko wraca do normy. Dziwi mnie to że pokazuje 90km i nagle 0km (dystans i położenie wskaźnika paliwa). Robiąc test wskaźników vagiem wszystkie idą równiutko tak jak należy. Co to może być za problem? Spotkał się ktoś z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozważałem taką opcję, ale zastanawia mnie to, że np kiedy zaparkuję to wszystko jest ok, a jak za chwilę znowu przekręcę zapłon to wskazania są na 0. Samochód w obu przypadkach stoi nieruchomo, teoretycznie pozycja pływaka się nie powinna zmieniać, skąd więc te różne wskazania?:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku, dalej nie wiadomo o co chodzi... mechanicy w mojej okolicy nie potrafia sobie z tym poradzic... od jednego z nich dostalem namiar na goscia co naprawia liczniki (Vayer), w poniedzialek wyciagam licznik i wysylam, ja zrobi to dam znac co w nim bylo nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotankowałem dziś tylko 5l paliwa i wszystko na wskaźnikach wróciło do normy (wskaźniki zaczęły pokazywać coś poza 0), tak więc raczej na pewno problem tkwi w pływaku:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyłasz przypadkiem do szczecina ?

do Ciechanowa

---------- Post dopisany 10-12-2012 at 19:02 ---------- Poprzedni post napisany 02-12-2012 at 16:59 ----------

a więc, problemów ciąg dalszy...

mechanik ten ktory robil mi licznik, poinformowal mnie ze jest to licznik nie z tego modelu, a z 2,5...

kupilem pasujacy licznik do mojego modelu... wymienilem sam i teraz mam kolejny problem : trzeba przekodowac (chyba tak to sie nazywa) immobliajzer...

Moje pytanie : czy da rade to zrobic bez starego licznika ? czy ten pin ktory jest w starym liczniku jest tutaj koniecznie potrzebny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyłasz przypadkiem do szczecina ?

do Ciechanowa

---------- Post dopisany 10-12-2012 at 19:02 ---------- Poprzedni post napisany 02-12-2012 at 16:59 ----------

a więc, problemów ciąg dalszy...

mechanik ten ktory robil mi licznik, poinformowal mnie ze jest to licznik nie z tego modelu, a z 2,5...

kupilem pasujacy licznik do mojego modelu... wymienilem sam i teraz mam kolejny problem : trzeba przekodowac (chyba tak to sie nazywa) immobliajzer...

Moje pytanie : czy da rade to zrobic bez starego licznika ? czy ten pin ktory jest w starym liczniku jest tutaj koniecznie potrzebny ?

Nie są potrzebne stare zegary można pin przestawić zmienić, zapraszam do Siedlec :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany,

okazało sie ze wystarczylo tylko ziemnic wartosc - ze mam 1 zbiornik a nie 2, ktos tam na mieszal... mechanikowi zajelo to 15 min, wczesniejsi "fachowcy" twierdzili ze to jest nie do zrobienia, ze nie taki licznik, ze zly wsad. Cuda niewidy... nie potrzebnie kupowalem nowe zegary... no ale niestety, teraz juz wiem do kogo nie jezdzic z usterkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich w mojej a4 b6 miałem problem z liczinkiem paliwa dałem jej gaz potrafiło spasc 200km i paliwo na zegarze nie wracało nawet po 2 dniach na zerze 0 robiłem 200km na ciemno... problem znikł jak akumulator padł całkiem i wymieniłem na nowy od tamtej pory juz bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...