Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w Golfie V co 30tys lub 2 lata - 1.9 TDI 105KM


johnnythebest

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, orientuje się ktoś co ile powinna wynosić wymiana oleju w Golfie V w silniku 1.9 TDI 105KM??

Dzisiaj w pracy nowy kolega powiedział mi, że w 2009r kupił nowego Golfa V i zalecili mu zmieniać olej co 30 tys lub co 2 lata.

Chyba, że miał takie zalecenie do pierwszego przeglądu czy drugiego w salonie ale czy dalej pomimo upływu lat wymiana ma byc co 30 tys??

Nie zgodziłem się z nim twierdząc, że wymiana w nowych ma być max po 20tys lub po roku (myślałem ze 15 tys ale na necie wyczytałem, że 20tys).

Chyba że się mylę.

A jak jest naprawdę?? Niech mnie ktoś dokształci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poszukaj - były już na ten temat dywagacje na forum :wink:, osobiscie odradzam longlif'y co 30tyś - pozorna oszczędność może korzystna dla portfela ale na pewno nie dla silnika, ja we wszystkich swoich dieslach zmieniam olej co 10tyś - dla mnie to podstawa, jak komuś zal paru zł to można robić zmiany rzadziej ale myslę, że nie rzadziej jak co 15tyś - w końcu te 4l nawet dobrego oleju i filtr w sumie majątku nie kosztują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef pewnej firmy produkującej samochody nabył nowy model z własnej firmy i przez 10 lat nie wymienił oleju. Silnik przetrwał o dziwo bez szwanku , a on udowadniał ,że wymiany oleju to strata pieniędzy. Z pewnością wtedy nie kupił turbodoładowanego silnika więc problem trochę mało adekwatny. Producenci zalecają prawidłowe parametry stosowanych olejów i terminy wymian. Więc o czym tu deliberować. No chyba ,że ktoś z nas ma własny patent na "dziwną" eksploatacje to niech stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma rozum dlatego trzeba postepowac wedlug swojego rasadku tak jak kolega wyzej pisal to nie majatek olej + filtr maks 160zl na 10000 km to chyba nic strasznego ja mam tak ze jak przekrocze te 9000 to juz mysle o zmianie oleju :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja...ale gdybym był zainteresowany kupnem takiego auta i nagle bym się dowiedział jak "często" olej był wymieniany to bym odpuscil... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślicie że jak kupicie stare kible z przebiegami rzedu 200-300k to jak bedziecie wymieniac olej co 8-10 tys to nagle sie uzdrowi i bedzie jezdzil wiecznie,tylko kazdy kto kupuje nowe auto ogranicza dalsze koszty i wymienia co rok lub 30k tak jak przewiduje serwis, bo ma to gdzies co sie stanie z silnikiem po uplywie 200k, bo wtedy przewaznie auto idzie do zyda.

obecne oleje są dużo lepsze niż te kiedyś produkowane, wymiana co 15k-30k lub co rok w zupełności wystarcza, a jak ktoś lata tylko po trasach to może spokojnie co 30k wymieniać, jeździłem bmw wcześniej i tam wymieniałem co 25k i nic złego się nie działo.

prosty przelicznik przy zalozeniu przebiegu 100k w 3 lata diesel, silnik 1.9 lub 2.0 tdi 4l na wymianę dobrego oleju + filtr, jeden zrobi 3 wymiany za 750 zł, drugi wymieniając co 10k zrobi 9 wymian za 2250 zł, pierwszemu zostaje 1500 zl w kieszeni na ewentualną usterkę. odpowiedzcie sobie sami czy jest sens do starego kibla ładować dodatkowo kasę, skoro i tak prawdopodobieństwo usterki jest takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten co wymienia co 30 tys zrobi 3 wymiany to ten co wymienia co 15 zrobi 6 wymian, więc jak dla mnie żadna oszczędność, tym bardziej że 5 litrów dobrego oleju kosztuje 160 zł.

Jak auta w DE latają po autostradach 60-100 tys km rocznie to rozumiem że olej wymieniają co 30 tys. a jak u nas ktoś robi 15 tys km rocznie to chyba jak wymieni olej raz w roku to nie zbiednieje.

Ja u siebie mam ustawiony serwis co 30 tys. i wtedy robie przegląd w ASO mam wpis, gwrancję itd. a po 15 tys km wymieniam olej i filtry w normalnym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...