Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ciężki rozruch silnika na zimnym 2,0 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam proszę o pomoc

Po kilku godzinnym postoju samochód ciężko odpala a jak odpali to straszne zadymi na biało

- wtryski wymienione

- czujnik tem. wody wymieniony i inne również wymienione

- wgrano aktualizację oprogramowania u LELKA (zero błędów)

Żaden mechanik nie ma pojęcia, co może być przyczyną ...

Opublikowano

Maiłem to samo.Po wyczyszczeniu(wypiaskowaniu)turbiny pali od dotyku na zimnym.

Zapewne (a nawet na pewno) sprawność turba przekłada się na rozruch silnika.

Opublikowano

świece sprawdzone?

Opublikowano
  • Autor

Świece wymienione.

co ma turbo do odpalania

Opublikowano

Turbo nic nie ma do odpalania silnika. Sprawdź świece i kąt synchronizacji.

Opublikowano

Właśnie sprawdź kąt synchronizacji,ja mam odwrotny przypadek i pewien magik z forum stwierdził,że to jest właśnie to.

Opublikowano
  • Autor

Panowie kąt synchronizacji sprawdzony, świece nowe.

jakie powinno być ciśnienie paliwa po przekręceniu zapłonu (pompa w baku) ?

Opublikowano

Jeśli jest im dłużej auto stoi tym gorzej odpala to zapowietrza Ci się układ paliwowy.

Opublikowano
  • Autor

jak najlepiej sprawdzić czy się zapowietrza ?

Opublikowano
Maiłem to samo.Po wyczyszczeniu(wypiaskowaniu)turbiny pali od dotyku na zimnym.

Zapewne (a nawet na pewno) sprawność turba przekłada się na rozruch silnika.

tak, i czystosc rak kierowcy rowniez.

---------- Post dopisany at 10:38 ---------- Poprzedni post napisany at 10:36 ----------

Witam proszę o pomoc

Po kilku godzinnym postoju samochód ciężko odpala a jak odpali to straszne zadymi na biało

- wtryski wymienione

- czujnik tem. wody wymieniony i inne również wymienione

- wgrano aktualizację oprogramowania u LELKA (zero błędów)

Żaden mechanik nie ma pojęcia, co może być przyczyną ...

Wtryski, sprawne? zamontowane prawidlowo?

Swiece zarowe sprawne? (blad VAG)

sprawdz czy auto ustawione na gorce, przodem w dol lub gore, czy uruchamia sie latwiej.

do sprawdzenia kompresja na zimnym, cieplym.

Opublikowano
  • Autor

W tym silniku nie idzie zmierzyć kompresji jest to jedyny typ silnika (BLB) gdzie nie da się tego zrobić.

- wtryski zamontowane prawidłowo

- zero błędów VAG

Opublikowano
W tym silniku nie idzie zmierzyć kompresji jest to jedyny typ silnika (BLB) gdzie nie da się tego zrobić.

Bez zartow, nawet nie podejme tematu. :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Co cię tak kręci ?

tak powiedziano mi w autoryzowanym serwisie AUDI gdzie auto stało 4 dni

Opublikowano
Co cię tak kręci ?

tak powiedziano mi w autoryzowanym serwisie AUDI gdzie auto stało 4 dni

powiedzieli bzdure. Jest to bardziej skomplikowane, trzeba zdjac pokrywe glowicy jednak nie niewykonalne. :wink:

sprawdz z gorki. byc moze ktoras z pomp nie domaga.

moze byc peknieta glowica.

Opublikowano
  • Autor

któraś z pomp nie domaga (nie domyka?)

Opublikowano

- pomp paliwa, albo pomocnicza w zbiorniku albo tandem pompa ( wysokiego cisnienia)

Opublikowano
  • Autor

Właśnie powiedz jakie powinno być ciśnienie które dochodzi do filtra z pompy pomocniczej

Opublikowano

Zrób tak jak Musashi pisał. Dobrze Ci podpowiada. Ciśnienie nie powinno mieć wpływu na odpalanie jeśli paliwo się nie cofa, może mieć podczas max rozpędzania na ostatnim biegu, choć nie jestem tego pewien na 100% bo pompa tandemowa może dać rade zaciągać paliwo by go nie brakło podczas długotrwałego przyśpieszania.

Opublikowano
Właśnie powiedz jakie powinno być ciśnienie które dochodzi do filtra z pompy pomocniczej

tandempompa ma dawac 10,5 ba przy 4000 rpm.

Opublikowano
  • Autor

A powiedzcie mi co ta górka ma wspólnego z odpalaniem?

Pytam bo nie mam górki w okolicy domu a na uli zostawić auto to LIPA straszna ...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.