Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 Benzyna Multitronik - nie jedzie


tom666synow

Rekomendowane odpowiedzi

chejka , można kontakt do tego pana ze strachocic, dzięki

jesli chcesz robic swap na manual to daj pozniej znac jakie efekty ,wrazenia itp*:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach!

Przepraszam, że długo się nie odzywałem ale niestety nie miałem możliwości.

Auto już jeździ.

Wybrałem remont skrzyni.

Uszkodzona była pompa oleju w skrzyni biegów - brak ciśnienia.

Samochód zawiozłem do SSerwis Jan Sopa w Czernicy na Śląsku.

Pompa nie dawała ciśnienia. Została wymieniona na inną, używaną. Do tego został wymioniony sterownik hydrauliczny i różne uszczelki, uszczelniacze, filtry, olej, płytki, rurki, pierścienie itp. Podobno wszystko to co powinno się w takiej sytuacji wymienić. Gwarancja na 6 miesięcy.

Cena - tanio nie było bo jak pisaliście wyżej tanio być nie mogło. Nie chcę podawać jednak konkretnej sumy bo każdy przypadek jest inny i nie chcę komuś za bardzo namieszać w głowie. Jeżeli ktoś jest bardzo ciekaw to proszę pisać na moją pocztę to podam dokładne dane co zostało wymienione i za jakie pieniądze.

Auto zawiozłem kilka dni przed ustalonym terminem do serwisu. Zostało przyjęte, spisany został protokół a na nim podstawowe sprawy jak przebieg, nr VIN, stan wizualny samochodu na zewnątrz i w środku, ilość paliwa itp. w dniu przyjęcia.

Nie było "wróżenia z fusów" co mogło się zepsuć i ile to będzie kosztować. Usłyszałem, że najpierw sprawdzimy co się zepsuło a potem powiemy ile to będzie kosztowało.

Auto miało zostać podpięte do komputera oraz miały zostać zrobione podstawowe testy skrzyni biegów. Potem jeżeli będzie taka konieczność zdjęcie skrzyni i rozebranie jej.

Po kilku dnich dostałem telefon że nie ma ciśnienia i najprawdopodobnie padła pompa olejowa. Pytanie z serwisu czy zdejmujemy skrzynię i działamy dalej? Po mojej zgodzie na zdjęcie i rozerbranie skrzyni na drugi dzień dostałem kolejny telefon już z konkretną diagnozą i wyceną naprawy. I kolejne pytanie czy robić czy nie?

Kolejnego dnia auto było już gotowe. W sumie 2-3 dni. Auto odebrałe czyste i w takim stanie wizualnym jak go zostawiałem.

Tyle na dzień dzisiejszy.

Co do jakości naprawy samej skrzyni biegów ciężko mi na razie coś powiedzieć, to czas pokaże. Zrobiłem zaledwie kilkaset kilometrów i póki co auto sprawuje się bardzo dobrze. Mam nadzieję że tak pozostanie przez dłuższy czas.

Ogólnie bardzo miła obsługa.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to chętnie się podzielę moimi doświadczeniami.

Dziękuję raz jeszcze za wasze informacje.

Dzięki i pozdrawiam.

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...