Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6/B7 montaż popielniczki 2 DIN w tunel 1 DIN


tomi790

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Ostatnio wpadłem na pomysł z wymianą popiołki 1 DIN na 2 DIN w tunel 1 DIN ale z koszem 2 DIN :decayed: No i się zaczęła rzeźba.

Pierwszy etap to wyjecie popiołki 1 DIN - w tym celu wiadomo wyjęcie ramki skrzyni z czterech zaczepów i odkręcenie dwóch śrub mocowania popioły. Powinna wyjść bez większych problemów. Więc jeśli mamy już to ogarnięte można zabrać się za resztę.

Potrzebne rzeczy - ok. 1h wolnego czasu (na oko), najlepiej jakiś mały diaksik by się przydał ale bez tego też można ogarnąć (w moim przypadku dobry scyzor :wink:PIXI świadkiem :naughty: i dzięki za towarzystwo :drinks:).

UWAGA: jeśli ktoś ma tunel 1DIN, z koszem 2DIN i navi i docięty pod 2DIN klimatron - to proponuje wysunąć najpierw navi, wypiąć klimatron i dalej zabrać się za robotę z wymianą. Składanie w odwrotną stronę :whistling:

W związku z tym, że popioła 2 DIN ma inne mocowanie konieczne jest docięcie rogów w takimi gumowymi końcówkami z tego względu że inaczej nie podejdą do mocowania w tunel.

Po tej operacji pozostaje dopasowanie tylko podcięć na tyle aby doszły do końca tunelu.

Nie ma konieczności przycinki w tunelu. Gdyby ktoś jednak chciał to robić to należy dociąć te dwa kawałki w które wchodzą zaczepy od takiej małej czarnej półeczki, która w tym przypadku jest zbędna i nie próbujcie jej zostawiać bo popioła 2 DIN na pewno nie wejdzie.

Kolejna kwestia problematyczna jaka się pojawiła to wsadzenie klimatrona w kosz 2 DIN jak poprzednio przy zamontowanej popiołce 2 DIN - otóż nie zmieści się jeśli nie wywalicie aluminiowej listwy z dolnej części klimatrona. Zdejmuje się ją banalnie prosto tj. dwa małe torxy (bardzo f*ck małe :facepalm:) i po robocie.

Po tym klimatron mieści się bez problemów.

I tak oto można samemu ogarnąć temat. Efekt jest taki że popioła zamontowana, tylko nie otwiera się do końca (dla mnie to żaden problem bo z niej nie korzystam) ale jest 2 DIN :thumbup1:

postaram się pstryknąć fotę jak wygląda po wymianie i co należy uciąć.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: a jednak założyłeś temat .

Nazwa powinna być "profesjonalne podcięcie popielniczki 2din w tunel 1din " :kox:

Oczywiście że potwierdzam , nie ma za co Tomek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no założyłem - może się komuś przyda jak będzie chciał rezać :decayed:

a w dobrym towarzystwie zawsze robota lepiej idzie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się podetnie zaczepy tunelu na półeczkę za popielniczką 1 DIN, to się popielniczka 2 DIN ładnie otwiera na maxa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi. W ogóle nie da się zamontować popiołki 2din do tunelu 1 din? Bo jakby to powiedzieć ;) Mam tunel 1 din. Podcięty pod RNS i 2 dinowy klimatronic, a do tego popiołke 2 din, która delikatnie obciera od klimę. Zastanawiałem się czy to normalne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tunel 1 DIN, popielniczkę 2 DIN i po podcięciu wszystko ładnie chodzi, o nic nie zawadza, otwiera się na max. U Ciebie popielniczka o coś zawadza, trzeba byłoby poszukać o co i to ewentualnie podciąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mnie zaciekawił ten temat. Obciera mi o klimatronic. Cudowałem z jego obsadzeniem, ale widocznie muszę przy okazji spojrzeć dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wywaliłem tunel na stół, lutownicą te naroża przetopiłem potem wyrównałem nożykiem i nie ma śladu po obróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do tunelu 1din można wsadzić navi i kliamtronik 2din??? f*ck cóż za dobra nowina :banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan:

Tomi BRAVO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin oczywiście że można - skąd to zdziwienie u Ciebie :grin:

wrzucasz kosz 2 din podcinasz lekko tunel, zeby nie było problemu z osadzeniem i po robocie - domin takie rzeczy ogarnia między poranną kawą a szlugą :decayed:

także rezaj w końcu to navi u siebie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin oczywiście że można - skąd to zdziwienie u Ciebie :grin:

wrzucasz kosz 2 din podcinasz lekko tunel, zeby nie było problemu z osadzeniem i po robocie - domin takie rzeczy ogarnia między poranną kawą a szlugą :decayed:

także rezaj w końcu to navi u siebie :naughty:

Dominik już nie pali :wink: bynajmniej miał zamiar nie palić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Jestem tu nowy i mam problem. Otóż mam audi a4b6 avant. Kosz 1din w nim,radio 1 din, climatronik 1din, popielniczke 1 din. Kupiłem okazyjnie fajne radio DVD i pytanie moje brzmi co krok po kroku powinienem zrobić żeby je wymienić w miarę niedrogim kosztem? Jeśli Godziesze to było to proszę mnie odesłać a jak nie to proszę o pomoc. Dzięki wam koledzy z gory

Tzn radio 2din jest. Proszę o pomoc co kupić i krok po kroku jak dziecku wytłumaczyć jak to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić ramkę na 2din - ceny od 100 do 150 zł - zależy jak Ci się trafi okazja

Do tego lekkie przycięcie boków panelu klimatronika i po robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Jestem tu nowy i mam problem. Otóż mam audi a4b6 avant. Kosz 1din w nim,radio 1 din, climatronik 1din, popielniczke 1 din. Kupiłem okazyjnie fajne radio DVD i pytanie moje brzmi co krok po kroku powinienem zrobić żeby je wymienić w miarę niedrogim kosztem? Jeśli Godziesze to było to proszę mnie odesłać a jak nie to proszę o pomoc. Dzięki wam koledzy z gory

Tzn radio 2din jest. Proszę o pomoc co kupić i krok po kroku jak dziecku wytłumaczyć jak to zrobic

Jeśli masz zwykła klime bez grzanych foteli to mam sama ramkę - przekłada się bez problemów, oddam za 0,5 plus kw i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2016 o 15:06, lucjan0681e napisał:
W dniu 26.12.2014 o 00:30, ozi1734 napisał:

Witam Panowie. Jestem tu nowy i mam problem. Otóż mam audi a4b6 avant. Kosz 1din w nim,radio 1 din, climatronik 1din, popielniczke 1 din. Kupiłem okazyjnie fajne radio DVD i pytanie moje brzmi co krok po kroku powinienem zrobić żeby je wymienić w miarę niedrogim kosztem? Jeśli Godziesze to było to proszę mnie odesłać a jak nie to proszę o pomoc. Dzięki wam koledzy z gory

Tzn radio 2din jest. Proszę o pomoc co kupić i krok po kroku jak dziecku wytłumaczyć jak to zrobic

Jeśli masz zwykła klime bez grzanych foteli to mam sama ramkę - przekłada się bez problemów, oddam za 0,5 plus kw i

Masz może jaszcze sama ramkę do klimy? 

Mój kontakt509771846

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misiek 7 napisał:

Masz może jaszcze sama ramkę do klimy? 

Mój kontakt509771846

Witam, przykro mi ale już sprzedałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2012 o 12:25, biggman napisał(a):

Jak się podetnie zaczepy tunelu na półeczkę za popielniczką 1 DIN, to się popielniczka 2 DIN ładnie otwiera na maxa :decayed:

Cześć, które zaczepy trzeba podciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, athlon2000 napisał(a):

Cześć, które zaczepy trzeba podciąć?

 

 

Edytowane przez lucasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...