Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie z okolic lewego koła - łożysko?


Glenroy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Właściwie od dnia zakupu coś delikatnie pukało podczas jazdy z okolic lewego koła. Zrobiłem kila tys. kilometrów i problem zaczął się dość mocno nasilać. Stuki są rytmiczne i zwiększają swoją częstotliwość wraz ze wzrostem prędkości, zaczynają być wyczuwalne od jakichś 70km/h, przy 100km/h właściwie zagłuszają już silnik, do tego czuć dość wyraźne drgania na pedałach i delikatnie na podłodze i kierownicy. Nie ma tutaj znaczenia czy jadę z wciśniętym gazem czy hamuję silnikiem, tak samo nie robi różnicy wciśnięte i puszczone sprzęgło. Stuki i wszelkie drgania ustają lub stają się praktycznie nieodczuwalne w momencie skręcania w lewo. Czy to jest objaw styranego już łożyska? :unknown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy skęcie jak się zachowuje,hałas się nasila?Najlepiej podnieś auto do góry i obadaj sprawę.Może to również być jakiś wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias jest w porządku, miesiąc temu był robiony serwis i wymienione praktycznie wszystkie wahacze z przodu. Przeguby powinny "pukać" przy maksymalnie skręconych kołach, na przykład manewrując na parkingu więc raczej odpada bo nic takiego nie słychać.

Dzisiaj przejechałem ~40km i była cisza. Ale tak zdarza się raz na miesiąc może, zazwyczaj >70km/h jadąc prosto słychać rytmiczne pukanie, dość wyraźne, przy skręcaniu w prawo z taką prędkością delikatnie się nasila, natomiast wyskakując do wyprzedzania, przez ten moment kiedy skręcam w lewo, stuki milkną. W okolicach 100km/h czuć już wibracje na pedałach i w miejscu gdzie trzyma się lewą nogę, ja określam to mianem po prostu stopki, nie wiem jak to się dokładnie zwie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same objawy, rytmiczne stuki, "mrowienie", wibracje. Nie wiem co jest przyczyną, wymieniłem przegub zewn.- terkotał. Przegub wewn.i półoś - bez zmian. Wszystko sprawdzone, mechanicy mówią, że ok i czekać aż się nasilą objawy i będzie można stwierdzić jednoznacznie co jest przyczyną. Więc czekam... i przeglądam forum, może ktoś postawi diagnozę. Narazie głównym podejrzanym jest dwumas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro postaram się podjechać do warsztatu, dla świętego spokoju niech wymienią łożyska, zobaczę czy coś to da. Obstawiam na łożysko, dzisiaj zrobiłem oględziny i kiedy samochód stał na kołach, zacząłem szarpać koło raz w stronę silnika i z powrotem, prawe koło siedzi sztywno, nie idzie go ruszyć nawet o milimetr, kiedy w tym samym czasie, gdy popycham górę lewego koła w stronę silnika czuć wyraźne "pyknięcie" i delikatny przeskok, tak jakby miało jakieś dwa milimetry luzu.

Dwumas było by czuć na pedale sprzęgła, do tego było by go słychać na zimnym silniku, tak samo przy gaszeniu silnika zazwyczaj słychać metaliczne puknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...