Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stukanie w silniku


danon555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz,

Jak pisałem w przywitalni, jestem wściekłyhttp://a4-klub.pl/images/icons/icon8.png na znajomego mechanika. Sprawa wygląda tak: Jak kupiłem samochód m. in. wymieniał olej. Ja tego nie sprawdziłem od razu, dość chwile jeździłem, a okazało się, że nalał go za dużo. Dokładnie nie jestem pewny, ale na bagnecie, na zimnym silniku, olej był ok 4mm powyżej maxa. W końcu postanowiłem go upuścić. I od tego momentu, a zwłaszcza na zimnym silniku słychać, rytmiczne stukanie. Mniej więcej z częstotliwością obrotów silnika. Stuk ten dobiega, jakby od strony szyby. Nie wiem co to może być, ale przed wymianą oleju, oraz do czasu gdy nie upuściłem nadmiaru, żadnych dziwnych odgłosów nie było, silniczek ładnie pracował.

Wie ktoś co mogło być tego przyczyną? Jest się czym martwić? Oraz czy za duża ilość oleju mogła narobić szkody?

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim olej sprawdza się na gorącym silniku (po jeździe) 10-15 min po zgaszeniu silnika. Na zimnym będzie to zawsze 4-5mm więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest odwrotnie :P na zimnym jest mniej niż na gorącym, czekam zazwyczaj ok 10 min. i sprawdzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...