Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie nagłośnienie zamontować ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi a4 z 96 r z czterema głośnikami z przodu i mam zamiar zamontowac sprzęt grający i pytanie do Was : Czy warto montowac system BOSE (koszt całego zestawu, czas, ) czy może jakieś inny zestaw do 2000zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj troszke na forum ten temat dość często sie pojawiał.

Moja propozycja bedzie troszke ogólna:

1 Dobra jednostka to podstawa -- pioneer 6800 i do góry

2 wzmacniacz -- można zadziałać na dwa sposoby

- jeden wzmak do suba i jeden 4 kanały do głośników

- lub jeden wzmak który opędzi ci suba i zestaw przód

3 zestaw dwudrożny na przód -- lepiej nie oszczędzać -- jbl,herz,pyle,infinity itp-z tej półki

4 kable - obowiązkowo dobre zasilanie(grube) najlepiej plecionka

- sygnał obowiązkowo w ekranie

5 Można kondensatorek dla pewności że prądu niezbraknie i to tyle

Montować i jak to mówią -- LET THE MUSIC PLAY-- :dance: :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeden wzmak do suba i jeden 4 kanały do głośników

3 zestaw dwudrożny na przód -- lepiej nie oszczędzać -- jbl,herz,pyle,infinity itp-z tej półki

:doh1:

podales mu typowe allegro i wg mnie zestawy ktore nic nie oferuja za ta cene .... nie wybralbym zadnej z tych marek bo to typowe masowki ktore nie zagraja dobrze

jesli juz jeden wzmak to wlasnie 4 kanalowy ( 2 kanaly na mostku do suba i 2 kanaly na przod )

[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2008, 18:36 _________________________________________________ja ci proponuje tak

radio uzywka do 500zl

do tego 16cm na przod do 500zl

do tego 4 kanalowka(raczej uzywka) i jakis wooferek ( 500-700zl + 400zl )

+ oczywiscie kable i wygluszenie przednich drzwi

kwota lekko przekroczy 2000zl ale zrobisz jako takie granie ....

kondesator przy tej kwocie raczej nie bedzie potrzebny bo nie zrobisz tym niewiadomo ile halasu

napisz jeszcze cos o swoich preferencjach i typie muzyki jakiej sluchasz

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Olej BOSE ... za 2000zl zlozysz sobie lepszy sprzet napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to powodzenia życze z założeniem tej 16 z przodu i zakupem głośników w kwocie 500złchyba że jakaś china--to faktycznie godne polecenia.Druga sprawa zakładam sie że jak bedzie szukał radyjka używki to gdzie tylko allegro,pewnie sam tam szukasz jak czegoś potrzebujesz, jak każdy .A co do bose to przyznaje racje nie opłaca sie.[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2008, 19:35 _________________________________________________A po trzecie to kondensator nie przy kwocie będzie potrzebny tylko przy basie-to tak w skrócie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ... dzieki za wyjasnienie

w sumie to ja sie widocznie nic nie znam na car-audio :gwizdanie:

wiec tak

po 1. 16cm spokojnie wlozy w przednie drzwi ( na forum pisze jak to zrobic )

po 2. glosniki za 500zl spokojnie kupi duzo lepsze niz te co podales np. firm takich jak: rainbow, audio-system, vibe

po 3. te firmy glosnikow ktore podales to wlasnie takie "chinskie allegro" i masowka z media marktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy kolego jakim jesteś "melomanem" .

Najpierw napisz czego oczekujesz a później można sprzęt dobierać.pozdro

A wiec zależy mi na jakości a nie na bębnieniu a co do muzyki to wszystko po trochu no może rock i metal mniej to tak na marginesie.Zależy mi też na radiu żeby swieciło w kolorze deski i przycisków czyli na czerwono macie coś takiego i do takiej kwoty co została w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o radyjko http://www.allegro.pl/item376645337_radio_cd_do_samoch_i_nawigacja_pioneer_anh_p9r_bk.html

Za tą kasę naprawdę warto, miałem w aucie takie same tylko srebrne zamiata jak trzeba.[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2008, 10:24 _________________________________________________Wzmak taki sam mam w aucie robi robote -- http://www.allegro.pl/item382055236_infinity_reference_7541a_cyfrowy_idealny.html[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2008, 10:25 _________________________________________________Zestaw na przód troszki kosztuje ale wart jest tych pieniędzy

http://www.allegro.pl/item375468824_hertz_hsk_165_250w_hi_end_gw_pl_f_v_wysyl_gratis.html

JAK TO W CHINACH :hi:[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2008, 10:30 _________________________________________________sub np i można tak długo

http://www.allegro.pl/item381628947_lanzar_max12_1000wmax_kuriergratis_gwpl_wroclaw.html :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie::gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ja sie nie znać jeśli Ci ulży,ale to mało istotne akurat.jeśli allegro to CHINY to powiedz proszę gdzie kupić używke radyjko jak nie w tych CHINACH.Nie kupujesz od Allegro tylko od człowieka - wystarczy dobrze poszukać.

eh nie rozumiesz o co mi chodzi ... nie mowie zeby nie kupowac na allegro ale zeby nie kupowac "allegrowych produktow" i komercyjnych marek bo to one wlasnie sa robione w chinach a takich marek ja jak wymienilem raczej nie dostaniesz nowych na allegro a jedynie uzywki od prywatnych ludzi bo te firmy ktore ja podalem maja np tylko firmy zajmujace sie car audio a nie kazdy czlowiek ktory handluje na allegro.

aha i nie polecalbym lanzara jako firmy ogolnie bo .....zreszta warto popytac i poczytac ile jest zwrotow... po 1 to wcale fajnie nie gra wg mnie a po 2 to strasznie awaryjny i kruchy sprzet

co do hertza dobra firma ... ale mozna DUZO DUZO lepiej za ta cene

ja bym zrobil to tak:

radio np. Alpine Clarion ewentualnie Pioneer ( uzywka z wyzszej serii )

wzmak jakis 4 kanaly jak pisalem firm jest duzo ( byle by nie wybierac tych najtanszych )

zestaw na przod rainbow lub audio-system lub vibe lub cos takiego ;>

sub np emphaser lub vibe lub audio-system lub znowu cos nie komercyjnego czego sa tony na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady :hi: jeśli macie jakieś jeszcze sugestie to proszę pisac czym więcej wiem tym lepiej pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończę budowę audi na tych komercyjnych podzespołach to zaproszę Cię do odsłuchu.Pozdro

ps

Gdzie wcale nie uważam że emphaser lub vibe czy audio-system to kicha.

Sam posiadam suba hifonics zeus

A ja tez moge ? Moze w koncu ktos udowodni ze mozna zbudowac system w oparciu komponenty firm ktore wymieniles zachowujac ta sama polke cenowa. Stawiam skrzynke dowolnego piwa jezeli spelnisz te oczekiwania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...