Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana chłodnicy B5 (pilne)


krzsfs

Rekomendowane odpowiedzi

raczej musisz ja sciagałem zderzak i na 100% niewiem czy da sie ja wymienic bez sciagania zderzaka, napewno duzo prosciej jak sciagniesz, na 99,9%musisz sciagnac bo musisz odsunac chlodnice klimy

---------- Post dopisany at 14:35 ---------- Poprzedni post napisany at 14:34 ----------

pozatym sciagniecie zderzaka to pare minut i dostep łatwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz,mozesz ja odciagnac na wezach sa na tyle elastyczne,tylko ja czymś podłóż zeby na nich nie wisiała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi czy musze gaz z chlodnicy spuszczac?

wystarczy jak chłodnice od klimy odchylisz zamontujesz wodna i poskręcasz do kupy:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymiana trzeba spuscic plyn chlodzacy i jak radzi kolega lepiej zdjac zderzak

dokładnie,a do spuszcania płynu masz zaworek na dole chlodnicy po stronie kierowcy za kratka w ktorej sa halogeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamietaj zeby chlodnice od klimy postawic w pionie .

?? wytłumacz jak w pionie??, ma ja tylko odciagnac delikatnie na weżach i podstawic zeby nie zwisała na wezach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamietaj zeby chlodnice od klimy postawic w pionie .

?? wytłumacz jak w pionie??, ma ja tylko odciagnac delikatnie na weżach i podstawic zeby nie zwisała na wezach

obojętne czy ją postawisz czy na czymś położysz, abyś tylko nie uszkodził gdzieś przewodówi nie pogiął chłodnicy :wink: ale chyba takich drobiazgów to nie trzeba opisywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to pion??? ja jak wymienialem chlodnice to wlasnie koles od klim nie kazał jej byle jak klasc tylko tak jak jest umieszczona na samochodzie czyli w PIONIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam bawienia sie, walneło mi wisco i poharatało chlodnice, na dodatek zakupilem uszkodzana chlodnice z wisciem, nie ma co oszczedzac na szrotach, bo mam dwa razy wiecej zabawy. Wszystko zaczelo sie od tego ze wisco na zimnym silniku pedzilo na maksa nie dalo sie go zatrzymac niczym, no i teraz efekty tego sa...przestroga dla wszystkich walniete wisco od razu do wymiany!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 220 zł bys mial nowa chłodnice. a u mnie tez wiskozy reką na zimnym nie da rady zatrzymac.ale u mnie to tak jest od nowosci jak 4 miesiace temu wymienialem wisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 220 zł bys mial nowa chłodnice. a u mnie tez wiskozy reką na zimnym nie da rady zatrzymac.ale u mnie to tak jest od nowosci jak 4 miesiace temu wymienialem wisko

Powiem Ci, to według mnie masz problem, bo chodzi Ci ona na maksa, głównym problemem tym spowodowanym jest dłuższe grzanie się silnika,( 2 razy co najmniej) sam to sprawdziłem, teraz po wymienie na sprawną autko grzeje mi sie prawie tak szybko jak benzyna...

---------- Post dopisany at 12:43 ---------- Poprzedni post napisany at 12:34 ----------

I jeszcze jedno na Wisco nie ma co oszczędzać, lepiej kupić droższe, orginalne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz po wymienie na sprawną autko grzeje mi sie prawie tak szybko jak benzyna...

Czyli ile teraz musisz przejechać kilometrów bez deptania żeby od startu mieć 90C.?

Na pewno niemniej jak 12-15 km. a to jest normalne.

Przy benzynie albo na przykład przy starym golfie 1,6 TD wystarczy 7km a i tak grzeją lepiej niż nasze klekoty:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki jest taki mniej-wiecej koszt wymiany chlodnicy? Faktycznie tylko zderzak trzeba zdjąć czy pas przedni tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie zdejmujesz tylko przedni zderzak- 15 min roboty. Pasa nie musisz zdejmowac. A koszt? Zalezy kto robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...