Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Śmierdzące spaliny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Tydzień temu zakupiłem auto (audi a4 b7 2007r. silnik 116km brb) i wszystko było ok.

Teraz spaliny śmierdzą jak od starego jelcza.

Zapach przy wietrze przenosi się wokół auta.

Przez jakiś czas trochę dymił na biało ale teraz nawet przy obrotach 3 tys nic nie dymi.

Silnik nie pobiera płynu chłodniczego (przejechane ok tys km w ciągu tego tygodnia).

Problem pojawił się prawdopodobnie po tym jak auto 3 godziny stało odpalone na luzie.

Wkoło auta był smród, dymił na biało.

Temperatura silnika jest ok, trochę przed 90 stopni, jak jadę ekonomicznie to spada do jakichś 75 stopni.

Czy równe obroty wynoszące 930 są ok?

Może ma to coś wspólnego z wypalaniem dpf-a

Opublikowano

obroty powinny utrzymywac sie na poziomie 882 musisz podlaczyc vag-a sprawdzisz czy sa jakies bledy

Opublikowano
  • Autor

Błędów nie ma, auto było sprawdzane przy kupnie i mechanik nic mi nie mówił o za wysokich obrotach.

Widzę, że ma Pan to samo auto. Czy czuć coś z wydechu? czy kiedyś załączyło się Panu wypalanie dpf? pojawia się jakaś kontrolka?

Dodam jeszcze, że auto spala na trasie ok 4,5 l

Opublikowano

na jałowym powinny być 882 tak jest u mnie masz za wysokie sprawdzałeś w czasie zakupu przejechałeś 1000 km mogło coś nawalić

Opublikowano
  • Autor

Od chwili zakupu takie były, nie słychać aby głośno pracował, mechanik nic nie mówił nie zwróciłem na to uwagi. Czy obroty się jakoś reguluje?

Opublikowano

nie pisz na forum Pan/Pani u mnie żadna kontrolka sie nigdy nie swieciła spalin też nie czuć 80% robię miasto i nigdy z filtrem dpf nie było problemu jaki masz olej ?

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem jaki jest w niej olej. Jutro będzie wymieniony na castrol 5w30.

Opublikowano
Błędów nie ma, auto było sprawdzane przy kupnie i mechanik nic mi nie mówił o za wysokich obrotach.

Widzę, że ma Pan to samo auto. Czy czuć coś z wydechu? czy kiedyś załączyło się Panu wypalanie dpf? pojawia się jakaś kontrolka?

Dodam jeszcze, że auto spala na trasie ok 4,5 l

spalanie w trasie masz rewelacyjne

Opublikowano

silniki z DPF-em wydaja takie smierdzące spaliny

mam to samo, chwile auto postoi i rzygać się chce

Opublikowano
Nie wiem jaki jest w niej olej. Jutro będzie wymieniony na castrol 5w30.

Polecam Motulka Specyfic 507 lub 8100 x-Clean

Opublikowano
  • Autor

Właśnie to dziwna sprawa bo kolega ma identyczne a4 z tego samego roku tylko, że 2.0 tdi i u niego absolutnie nic nie czuć.

Opublikowano

Witam

Mialem tez tak jak wywalilem dpf. Smierdzialo strasznie spalinami poniewaz zostala sama puszka niby dobrze zaspawana ale i tak nie szlo w aucie wytrzymac. Kupilem uzywany katalizator od 1,9 tdi ale silnik BKE i jak reka odjal. Takze moze cos bylo przy dpfie grzebane i nie zrobione tak jak powinno.

Opublikowano
  • Autor

Dobra jeszcze jedno pytanie, gdy odpalę auto mam obroty 930 i tak cały czas się utrzymują bez zmian. Czy to normalne, że nie zwalniają do tych 880 gdy silnik się nagrzeje?

Opublikowano

wymień jeszcze czujnik wody, ale tylko ori

Opublikowano

a mechanik sprawdzał PD...?? spaliny moga takze smierdziec i byc gryzace gdy problem jest z wtryskami czyli potocznie mówiac leja paliwo a nie rozpylaja...

Opublikowano
  • Autor

Mechanik (taki od lepszych aut) wymieniał dziś rozrząd oleje filtry itp. Podłączył pod komputer i powiedział, że obroty są zwiększone bo dpf jest prawie pełny i niedługo powinno uruchomić się wypalanie. Jak się nie uruchomi mam podjechać to jakoś to wymusi ;) poza tym z autem według niego wszystko ok.

Opublikowano

poprostu zrobi wypalanie dpf'a statycznie.

Opublikowano
  • Autor

Dziwi mnie to, że obroty się zwiększyły a wypalanie się nie uruchamia. Przejechałem ok tys km z czego 80% w trasie z czego znaczną część na autostradzie ze stałą prędkością 160 km/h i wypalanie się nie uruchomiło....

  • 3 lata później...
Opublikowano

Przez jakiś czas trochę dymił na biało ale teraz nawet przy obrotach 3 tys nic nie dymi.

Silnik nie pobiera płynu chłodniczego (przejechane ok tys km w ciągu tego tygodnia).

Problem pojawił się prawdopodobnie po tym jak auto 3 godziny stało odpalone na luzie.

Wkoło auta był smród, dymił na biało.

To sa objawy lejących wtrysków . Wtryski leja-auto na postoju nie przepala paliwa-leje paliwo w katalizator/dpf, tam sie to paliwo gotuje i spala w niskiej temperaturze i stąd biały dym i smród

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.