Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CAGC ] 2.0 TDI Srebrny avant z czarnym dachem + BIAŁE 19"


shiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witka,

kupiłem dziś nową (w sensie - kolejną) Audi :) tym razem A4 B8 z 2008 ale zaczęła jeździć od 2009. Model z polskiego salonu 2.0 TDI, 120KM.

Wzięta od znajomego, który jeździł nią firmowo - stąd mam dość spory przebieg oraz nie przelewa się jeśli chodzi o wyposażenie. Nie zdążyłem wszystkiego sprawdzić więc wyposażenie wypiszę na tyle ile pamiętam a jutro ew. wyedytuje oraz dodam zdjecia bo zapomniałem zrobić chociaż jedno.

Wyposażenie:

- Parktronic tył

- Roleta tył - manualna ( czy to standard ? )

- Xenon z ledami

- Klimatronic 3 strefowy

- Komputer MMI basic ( kolorowy na konsoli ale bez zmieniarki, oraz bez navi - poprawnie nazwałem ? da się do tego dodać navi albo chociaż zrobić jakiś update ? )

- Kołpaki ;d

Plany:

- 18-19" (moim ukochanym modelem alu jest z RS6 z A6 C5 i w coś podobnego będę celował, czyli grube ramiona, albo albo Keskin'y KT5, które kiedyś planowałem do mojej poprzedniej Audi)

- oklejenie samochodu ( biały mat/połysk + dach czarny mat/połysk/carbon); na początku sam dach na czarno/carbon oraz na przednim zderzaku element idący pod grillem, pomiędzy obramówkami od halogenów ( ma to na celu upodobnienie do sline, bo jeśli się nie myle tam on jest mniej widoczny niż reszta)

- Minimalna gleba, jeździłem 3,5 roku na bardzo twardym gwincie, więc teraz ew. troche w dół, żeby nie wyglądał jak kangur

- Tylne światła... chciałbym im pomóc ale nie wiem jeszcze jak ;P

- Moc + ( ponoć to te same silniki co 140, wystarczy zmienić mapowanie, chętnie coś podkręce bo silniczek dość słaby)

- *prawdopodobnie* Tylny dyfuzor na 2 rury ( naprawde ładniej to wygląda... obawiam się tylko, że sam sobie z przeróbką rur nie poradze... co znaczy koszty...)

pozdrawiam, jutro fotki + edit ;)

EDIT #1:

Chciałem dodać najpierw temat w dziale Newbie (nigdy się nie przywitałem). Niestety nie mogę. Podejrzewam, że to z powodu założenia konta w 2010 roku i posiadaniu postów w jednym z tematów (swojej a6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś cały dzień byłem w trasie, autko brudne więc nawet nie robiłem zdjęć z zewnątrz, zreszt na kołpakach jest średnio - jak wymyje to zrobie :P\

Na dniach wymiana klocków. Dziś wrzuciłem gumowe dywaniki, jutro wpada gumowa "podłoga" bagażnika.

Zdjąłem znaczki z tylnej klapy. Zostały tylko 4 koła ;)

Wymieniłem podświetlenie tablicy rejestracyjnej z zółtego na białe.

Odkryłem dziś slot kart SD - świetna sprawa.

Wrzuce przynajmniej fotę ze środka:

20121129_124152.jpg

<br /><br />

20121129_122352.jpg

<br /><br />

EDIT:

Orientowałem się co do kosztów oklejenia.

Wrocław:

Sam dach 450zł netto

Całość biała 2,5 tys albo 3 tys w zależności od marki folii (nie wiem czy netto czy brutto -,- ) - operacja trwa zwykle ok. 3 dni, trwałość foli określana przez producenta 6-8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Przytarta przytartka. Kierownica troche też, oraz rączka od tylnej rolety. Jak mówiłem wóz pofirmowy, nie da się ukryć! 190 tys +

Nie wiem czy przy takim przebiegu powinien wyglądać lepiej czy gorzej. Troszkę szkoda, że jasny środek :) ale wyboru jak w salonie nie miałem :P

@Down

Tak też się zrobi :) wszystko z czasem, chciałbym gałke całą skórzaną, bez cyferek, natomiast nie wiem na ile jest skomplikowana wymiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszły poniedziałek (tj. za tydzień) jestem umówiony na oklejanie dachu. Myślę, że okleje na czarny carbon - z daleka wygląda jak czarny mat, a w słoneczne dni ponoć jak połysk, a z bliska widać strukturę. Po zimie reszta na biały połysk (chyba... jakoś nie moge się zdecydować, bo coraz więcej białych aut...)

I tutaj prosze poradźcie - w pierwszym poście mówiłem o oklejeniu linii zderzaka pomiędzy halogenami na "wzór" sline - co o tym myślicie? Wrzucam fote zrobioną na szybko wczoraj dla porównania. Co myślicie o demontażu relingów w celu "usportowienia" sylwetki? Może jeszcze jakieś elementy na czarno ? Lusterka ?

20121201_190637.jpg

d_czarny.jpg

20121201_190532.jpg

dol_czarny_bok20121201_190532.jpg

P.S. odkryłem bluetooth i czujnik deszczu w aucie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie b8 zdecydowanie nie oklepane, u mnie w mieście dość mało tych modeli, a żadnego białego. Natomiast ogólnie dość popularne zrobiło się "posiadanie" białego auta. Hmm no to chyba relingi zdjeme - nie planuje z nich korzystać. Co do tego dolnego elementu - to będzie dobry pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, kopalnia nfo, zdjęć & pomysłów. Dzięki, bardzo się przyda.

Już dzięki temu wiem, że tylnego dyfuzora nie zrobie w połysku. Co do dachu i lusterek ciągle nie moge zdecydować :( carbon / połysk / mat.

Trzymajcie kciuki żeby wyszło dobrze :P w następny poniedziałek update po oklejaniu dachu, lusterek & przedniej dolnej "listwy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka,

kupiłem dziś nową (w sensie - kolejną) Audi :) tym razem A4 B8 z 2008 ale zaczęła jeździć od 2009. Model z polskiego salonu 2.0 TDI, 120KM.

Wzięta od znajomego, który jeździł nią firmowo - stąd mam dość spory przebieg oraz nie przelewa się jeśli chodzi o wyposażenie. Nie zdążyłem wszystkiego sprawdzić więc wyposażenie wypiszę na tyle ile pamiętam a jutro ew. wyedytuje oraz dodam zdjecia bo zapomniałem zrobić chociaż jedno.

Wyposażenie:

- Parktronic tył

- Roleta tył - manualna ( czy to standard ? )

- Xenon z ledami

- Klimatronic 3 strefowy

- Komputer MMI basic ( kolorowy na konsoli ale bez zmieniarki, oraz bez navi - poprawnie nazwałem ? da się do tego dodać navi albo chociaż zrobić jakiś update ? )

- Kołpaki ;d

Plany:

- 18-19" (moim ukochanym modelem alu jest z RS6 z A6 C5 i w coś podobnego będę celował, czyli grube ramiona, albo albo Keskin'y KT5, które kiedyś planowałem do mojej poprzedniej Audi)

- oklejenie samochodu ( biały mat/połysk + dach czarny mat/połysk/carbon); na początku sam dach na czarno/carbon oraz na przednim zderzaku element idący pod grillem, pomiędzy obramówkami od halogenów ( ma to na celu upodobnienie do sline, bo jeśli się nie myle tam on jest mniej widoczny niż reszta)

- Minimalna gleba, jeździłem 3,5 roku na bardzo twardym gwincie, więc teraz ew. troche w dół, żeby nie wyglądał jak kangur

- Tylne światła... chciałbym im pomóc ale nie wiem jeszcze jak ;P

- Moc + ( ponoć to te same silniki co 140, wystarczy zmienić mapowanie, chętnie coś podkręce bo silniczek dość słaby)

- *prawdopodobnie* Tylny dyfuzor na 2 rury ( naprawde ładniej to wygląda... obawiam się tylko, że sam sobie z przeróbką rur nie poradze... co znaczy koszty...)

pozdrawiam, jutro fotki + edit ;)

EDIT #1:

Chciałem dodać najpierw temat w dziale Newbie (nigdy się nie przywitałem). Niestety nie mogę. Podejrzewam, że to z powodu założenia konta w 2010 roku i posiadaniu postów w jednym z tematów (swojej a6).

Jeśli chcesz zmienić kolorek po przez aplikacje to pisz zajmuje sie tym i w planach otwarcie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem update po oklejeniu dachu & lusterek:

20121210_131631.jpg

20121210_141537.jpg

Na dolny element przedniego zderzaka, o którym wcześniej pisałem - niestety zabrakło czasu.

Następny etap - ciemna szyba, bo niestety bez niej czarny dach nie daje takiego efektu, ale i tak już mi się bardziej mój wóz podoba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) tak jak pisałem minęło kilka m-cy i dopiero zaczynam coś działać przy wozie, miałem fotki zamieścić za kilka dni bo felgi wlatują, ale niestety uprzedziła mnie dziś mała kolizja ;/ jakiś dziad mnie zachaczył na skrzyżowaniu :

20130510_134439.jpg

Na szczęście nie z mojej winy :) Na zdjęciu nie ma chromowej ramki grill'a bo została zdjęta (koszmarna zabawa :D) do lakierowania na czarno. No ale chyba się już nie przyda, bo muszę zmienić zderzak, więc poszukam już s-line w przyszłym tygodniu :)

Doszły:

- Przyciemnione szyby

- Alufelgi 19" w drodze :) będą kurierem jutro, bądź w poniedziałek

- Dolna listewka przedniego zderzaka oklejona na czarno

Następnie:

- Gleba (nie wiem ile)

- zderzak s-line przód

- Listwy s-line bok

"Xenon look" żarówki w halogenach ( na żywo wyglądają naprawdę ładnie biało ):

20130408_203517.jpg

Oklejona dolna listwa zderzaka (no ale zderzak do wymiany...):

IMG_20130510_214819.jpg

Gdzieś dostałem kawałek folii carbon i okleiłem kluczyk z ciekawości, oto jak wyglądał:

20130423_232933.jpg

20130423_233224.jpg

Zdjąłem, bo nie mieścił się do "stacyjki" :)

Update jak dotrą felgi :)

Pozdrawiam

---------- Post dopisany 14-05-2013 at 20:14 ---------- Poprzedni post napisany 10-05-2013 at 22:27 ----------

UPDATE

Alufelgi 19" z oponą 235/35/19 - niestety wygląda jak allroad bez gleby :D będę obniżał w przyszłym tygodniu, zastanawiam się tylko o ile...

Następnie prawdopodobnie zderzak i listwy s-line.

20130514_190943.jpg

20130514_174648.jpg

20130514_175502.jpg

20130514_184138.jpg

20130514_175441.jpg

(nie mogłem skasować poprzedniego postu aby założyć nowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obniżaj.. koza większa niż u mnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...