Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowy czujnik cisnienia oleju


benyA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam silnik 2.0 ALT , kazdy kto go ma wie jak wazne dla niego jest prawidlowe cisnienie oleju. Od czasu do czasu sprawdzam je wykrecajac oryginalny czujnik i mierzac manometrem. Chcial bym jednak zrobic cos wiecej i zalozyc elektroniczny wskaznik cisnienia oleju. Na allegro dostepnych jest wiele wersji, do kazdego zestawu dolaczony jest czujnik ktory trzeba umiescic w ukladzie olejowym gdzie to cisnienie wystepuje. No i tu mam problem, gdzie umiescic ten czujnik , nie bede wiercil i gwintowal kanalow olejowych czy innego miejsca. Moze jest gdzies miejsce w tym silniku gdzie mogl bym umiescic ten czujnik bezinwazyjnie (zamiast jakiejs sruby) nie demontujac oryginalnych czujnikow, dotoczenie ewentualnej redukcji to zaden problem. Kwestia tylko dogodnej lokalizacji. Moze ktos sie juz w to bawil albo poprostu wie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dpasowac trójnik w miejsce czujnika i zmieści się i czujnik i manometr, możesz dać jakieś foto lub rysuneczek gdzie jest ten czyjnik bo pomysł z dodatkowym zegarem extra :naughty: coś się wymyśli :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie oryginalny czujniki jest umiejscowiony w dosc malo dostepnym miejscu, poza tym nie wiem czy umieszczenie oryginalnego czujnika na trójniku nie spowoduje wadliwego dzialania??

---------- Post dopisany at 05:32 ---------- Poprzedni post napisany at 05:25 ----------

DSCN2562.jpg

<br /><br />

to jest podstawa filtra oleju gdzie jest oryginalny czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie oryginalny czujniki jest umiejscowiony w dosc malo dostepnym miejscu, poza tym nie wiem czy umieszczenie oryginalnego czujnika na trójniku nie spowoduje wadliwego dzialania??

---------- Post dopisany at 05:32 ---------- Poprzedni post napisany at 05:25 ----------

http://s14.postimage.org/c16ztxlil/DSCN2562.jpg

<br /><br />

to jest podstawa filtra oleju gdzie jest oryginalny czujnik.

Beny poszukaj w necie takich dystansów jakby pod filtr z miejscem na czujnik ciśnienia:good: jest to na pewno bo widziałem w IC:wink:

http://img260.imageshack.us/img260/3470/oilpressuresenderzg0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej rozwin skrot " IC " bo ja nigdzie w sieci nie moge znalezc takiego dystansu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu macie podkładke pod filtr oleju

PODKLADKA POD FILTR OLEJU ULATWIA MONTAZ (2815476038) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

w 1.8t jest miejsce w chłodniczce oleju na dodatkowy czujnik - wykręca się zaslepke i wkręca czujnik - a na tym zdjęciu co dałeś może pod śruba tą dużą jest wolne miejsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ta podkladka to najlepsze rozwiazanie, bo w podstawie filtra oleju nie ma miejsca na dodatkowy czujnik . Ta duza sruba jest od zaworu wysokiego cisnienia oleju pod nia jest sprezyna i kulka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inter cars ?

Dokładnie:wink: A na allegro nie ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...