Skocz do zawartości
IGNOROWANY

witam koledzy czujnik oleju


bolusss

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie dzis zapalil mi sie oil sensor na zaołto co to oznacza i jakie sa tego koszty . Oraz pytanie czy to cos powaznego pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony czujnik oleju w misce

Pali się cały czas czy tylko na chwile zawył

Możesz aktem desperacji wyczyścić styki we wtyczce , a może jednak .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale moje nasteone pytanie czy to jest cisnieniowy czy poziomu oleju ? bo patrzyłem stan oleju jest i towisz ze to jest czujnik w misce a moge z tym jezdzic bo dop w pon to zrobie

---------- Post dopisany at 18:03 ---------- Poprzedni post napisany at 18:02 ----------

dzis dop pierw dwa razy blysnol a teraz sweicei caly czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jest od poziomu oleju i temp oleju

wg instrukcji audi jesli swieci sie oil sensor znaczy ze jest uszkodzony

mówie mozesz odpiac wtyczke napsiukac jakim kontakt szprajem i miec nadzieje ze pomoze

bo nowy or hella nie jest tani, cyba 350 zł

zawsze mozesz kupic ori uzywke

a czy mozna z tym jezdzic, nie wiem

napewno olej Ci zleci jak wyciagniesz to przygotuj sobie nowy olej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bagnet a wystarczy otworzyc maske bo w zamku jest stycznik który daje sygnał na fis ze poszedłes sprawdzic stan oleju

bagnet nie ma nic do tego

a powiec tobie wyskakuje oil min czy oil sensor

a wystarcza chyba na 100 km i po 100 km powtórka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to na sto procent jest ten czujnik czy ten czujnik cisnienia oleju ? to napewno ten w misce olejowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis kolego sprawdzilem to jak otworze maske i wyciagnebagnet i odpale auto to nic a z gasze i odpale poraz koelejny to juz swiecie a spr satan oleju poprawny to albo nie styka aalbo czujnik a zakaladal ktos te zamienniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj przeciscic styki, jak nie zawsze mozesz kogos w rejonie poprosic przy wymianie oleju by Ci pozyczyl na chwile swój czujnik, podlaczysz u siebie i bedziesz wiedzial czy to czujnik napewno do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jescze jedno pyanie czemu jak otworze maske to nie swiecie a jak nie otworze maski prze dodpaleniem to swiecie przeciez powinno caly czas swieciec a jak myslisz beda dzialc zamienniki

---------- Post dopisany at 22:46 ---------- Poprzedni post napisany at 22:40 ----------

a i pytanie do wymiany oleju mam jescze 4000 tys i nw czy to teraz robic czy czekac

juz sam nw

---------- Post dopisany 03-12-2012 at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany 02-12-2012 at 22:46 ----------

koledzy a poradzi mi ktos czemu dzis caly dzien mi to nie swiecilo a pod wieczor sie zaswiecilo i poradzi mi ktos czy wymeinic teraz z olejem czy nowy alewac sam nw moze sie cos stac

---------- Post dopisany at 20:43 ---------- Poprzedni post napisany at 20:40 ----------

a mial ktos cos podobnego

---------- Post dopisany at 22:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:43 ----------

? pomocy

---------- Post dopisany 04-12-2012 at 20:41 ---------- Poprzedni post napisany 03-12-2012 at 22:40 ----------

?

---------- Post dopisany 05-12-2012 at 22:38 ---------- Poprzedni post napisany 04-12-2012 at 20:41 ----------

koledzy dzis raz swiecilo raz nie przed odpaliem przekrecam stacyjke swieci dru raz przekrevem nie siweci nie wiem co jest czy to ten czujnik czy co czy cos nie alczy sam juz nw musze zajrzec pod auto

---------- Post dopisany 06-12-2012 at 21:35 ---------- Poprzedni post napisany 05-12-2012 at 22:38 ----------

pomoze ktos

---------- Post dopisany 28-05-2013 at 22:56 ---------- Poprzedni post napisany 06-12-2012 at 21:35 ----------

koledzy odnawiam wymienilem wczoraj olej i czujnik na jakis za 100 nowy niemiecki i teraz juz dwa razy mi sie zapalilo spowrotem a tak to jest ok i co to moz ebyc koledzy ?

---------- Post dopisany 29-05-2013 at 20:13 ---------- Poprzedni post napisany 28-05-2013 at 22:56 ----------

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem ten problem http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/b5-afn-oil-sensor-198639/

---------- Post dopisany 28-05-2013 at 22:56 ---------- Poprzedni post napisany 06-12-2012 at 21:35 ----------

koledzy odnawiam wymienilem wczoraj olej i czujnik na jakis za 100 nowy niemiecki i teraz juz dwa razy mi sie zapalilo spowrotem a tak to jest ok i co to moz ebyc koledzy ?

?

Wygląda na to, że problem tkwi w samym przewodzie od czujnika bądź we wtyczce jakiś pin nie styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mozna sprawdzic przwód wiesz kolego bede jutro mial chile to poaptrze :) a co sie stanie jak bym go wogule odloczyl ? u mojego brata w a6 jest miejsce na czujnik w misce nie i mu wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mozna sprawdzic przwód wiesz kolego bede jutro mial chwile to poaptrze :) a co sie stanie jak bym go wogule odloczyl ? u mojego brata w a6 jest miejsce na czujnik w misce nie i mu wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mozna sprawdzic przwód wiesz kolego bede jutro mial chwile to poaptrze :) a co sie stanie jak bym go wogule odloczyl ? u mojego brata w a6 jest miejsce na czujnik w misce nie i mu wszystko gra

Jak go w ogóle odłączysz to komunikat będzie Ci się cały czas świecił. Przewód omomierzem trzeba by było sprawdzić (czy każda żyła ma przejście, bo może któraś jest przerwana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem ale zajme sie tym dopiero przy wymianie oleju trzeba pamietac tylko zeby sprawdzac stan oleju ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja juz wlasnie wymienilem ost olej kupilem nowy czujnik i dalej co ktores odpalenie sie zapala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...