Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak kierunkowskazow


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Nie wiem czy to jakies fatum sie zaczelo czy co. Najpierw stacyjka a raczej kostka stacyjki mi sie uszkodzila, w sensie zab czasu ja nadgryzl, i jeszcze nie zostala zalozona do samochodu bo dopiero dzisiaj do niej sie dokopalem i dzisiaj zostala zamowiona to jeszcze teraz nie mam kierunkowskazo. Kierunkowe wlaczanie swiatel postojowych jak naj bardziej jest, czyli manetka kierunkowskazow bez kluczyka w stacyjce moge wlaczac prawa albo lewa strone postojowych. Ale kierunkowskazow z kluczykiem w stacyjce z samochodem na "chodzie" nie ma. Awaryjne dzialaja, bezpiecznik od kierunkow jest sprawny. Zatem co jest powodem ich braku?? Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź przekażnik kierunków jest razem z przyciskiem awaryjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dzialaja awaryjne to przekaznik raczej dziala, no chyba ze mimo iz to jest jeden przekaznik to awaryjne moga dzialac a kierunkowskazy nie, w co raczej watpie...

Ale wracajac do tematu tej kostki a raczej zakonczenia stacyjki jak to sie ladnie nazywa, ona jeszcze nie zostala zalozona i czy mozliwe ze to pekniecie ktore uniemozliwia odpalenie auta moze miec tez wplyw na kierunkowskazy?? Dlaczego jedno wiaze z drugim, bo od tej kostki co idzie do stacyjki idzie jeden kabelek ktory idzie do kostki od lewych manetek czyli od wlaczania swiatel i kierunkow. Badz co badz to przy przekreceniu stacyjki lewe badz prawe postojowe przechodzi w tryb kierunkowskazow. Sam juz nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej obudowie masz dwa niezależne przerywacze. Kierunki mają zasilanie przez stacyjkę i przekaźnik (X).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozliwe ze te zakonczenie stacyjki ktore jest uszkodzone powoduje trudnosci z odpaleniem auta moze tez to uszkodzenie miec wplyw na brak kierunkowskazow?? Skoro kierunki ida przez stacyjke to tak to mozna powiazac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może głupie sprawdz czy przylegają do siebie obie częsci manetki czyli prawa i lewa częśc ja jak podłączałem tempomat to żle złożyłem te dwie częsci do kupy i nie miałem kierunków może to? bo awaryjne miałem ale kierunków już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u znajomego tak było że awaryjne działały a kierunki nie i to była wina przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec sprawa sie wyjasnila. Kamlot spadl mi z serducha. Zanim przeczytalem posty kolegow to jezdzilem po miescie bez kierunkow ale pozniej zakechalem do elektryka by sprawdzil dzialanie przekaznika. Przekaznik od awaryjnych i kierunkow jest jeden. Nie ma dwoch oddzielnych dla kazdego z osobna. I po jego sprawdzeniu okazal sie dobry. okazalo sie ze rozbierajac manetki nie wkrecilem tej dlugiej sruby co jest nad kolumna przez co obie manetki sie rozchodzily i styki ktore tam sa nie stykaly sie ze soba przez co i kierunki nie lapaly. Wszystko bylo na wirchu bo po zalozeniu zakonczenia stacyjki nie zlozylem tego w pelni do konca, i mozna bylo odrazu wszystko przejzec. Tak wiec mozna zamykac, dzieki wielkie za zaangazowanie w sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, Ja mam podobny problem no ale nie do końca Mianowicie to w mojej Audi przestał działać licznik (tablica):( woczoraj miałem troche czasu i pomyślałem ze zobacze co tam sie dzieje z tym licznikiem wymontowałem ten licznik ale nic nie znalazłem I zamontowałem go na swoje miejsce po czym włączyłem zapłon i chciałem zobaczyć czy wszystko jest ok okazało sie ze nie tablica jak nie działała tak nie działa No ale jest drugi problem kierunki nie działają tzn lewy kierunek działa tylko jak włączę prawy to pali mi bezpiecznik (awaryjne w ogóle nie działają:)A i dodam ze jak włączam prawy kierunkowskaz to na tablicy ta zielona strzałka ledwo świeci A teraz mam pytaniee do was koledzy :) Czy po wymontowaniu tego licznika mogło coś sie tam popsuć do końca i przez to robi zwarcie czy wina leży w czymś innym ? Może ten licznik coś psuję? i przez to nie działają mi kierunki ? Prosze o rade :) A i przepraszam za podłączenie sie pod tematem jeżeli to jakiś problem :) ale jestem tu świeży :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...