Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strzela na benzynie i gazie - błędy silnika.


wastenrod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie mam problem ze swoim a4 b5 1.6 ADP benzyna gaz zaczęła mi strzelać pojechałem do gazownika bo myślałem że to wina gazu zawołał mnie i popsikał czymś ze spryskiwacza w butelce dyskoteka na przewodach.Wymieniłem nowe przewody NGK i świece NGK jeździł 2 tyg bez problemu od wczoraj znów to samo szarpie,strzela wcisnę gaz do dechy niema siły jechać tak jakby go zalewało po przejechaniu jak przełączy się na gaz jest ok psokałem nocą na przewody są ok nie mam pojęcia co to jest.Proszę o pomoc

Schowek033333333333.jpg

Przepływomierz pokazał bo chciałem jechać na odpiętym i chyba dlatego ten błąd

Co to za temat "Pomocy plissssss:-(" !? odrazu powinien wątek polecieć do kosza proszę zapoznać się z regulaminem - temat poprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewka... sprawdź najpierw jeszcze raz kable i świece i zajrzyj do kopułki, jak nie to cewka...

ale pierwsze co to skasuj błędy i zobacz czy wrócą, na pb nie masz tego problemu? jak nie to sprawdź jeszcze napięcie na sondzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Nowe kable nie oznaczaja zawsze ze sa dobre kupowales ori czy jakies zamienniki ja kiedys mialem taki przypadek w innym aucie ze cos zaczelo przerywac szarpac wymienilem i na tydzien bylo ok a pozniej jeszcze gorzej kupilem innej firmy i jak reka odjal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Nowe kable nie oznaczaja zawsze ze sa dobre kupowales ori czy jakies zamienniki ja kiedys mialem taki przypadek w innym aucie ze cos zaczelo przerywac szarpac wymienilem i na tydzien bylo ok a pozniej jeszcze gorzej kupilem innej firmy i jak reka odjal

NGK... Czytaj :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK to dobre kable, daj jeszcze raz te zdjęcie z błędami bo miniaturkę włożyłeś :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jeszcze dobieraj się do kopułki i palca rozdzielacza, jest trochę przy tym roboty ale da rade samemu wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasuj jeszcze błedy i zobacz ponownie to się bedzie działo, zobacz jeszcze kable od sondy i samą sondę w blokach pomiarowych jak to działa, zobacz jeszcze jak koledzy wyżej mówią tą kopułkę i palec ale wątpię że to jest winne na na lpg byś miał to samo a pisałeś że jak się przełączy na lpg to już jest oki. Posprawdzaj jeszcze w blokach pomiarowych wszystko jak to działa, spróbuj też może jakoś wtryski przeczyścić są do tego środki sam wlewałem do ADR 1,8 i nic się nie stało, więc raczej i u ciebie się nic nie stanie ale lepiej niech się wypowie ten kto lał to do twojego silnika. To tak na początek popróbuj to wszystko nie są to drogie rzeczy np.: środek do czyszczenia wtrysków kosztuje ok 20 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie kolega może i dobrze pisze. Winne mogą być wtryskiwacze, wastenrod: a na benzie trochę śmigasz czy non stop tylko na gazowni ? STP do czyszczenia wtryskiwaczy do baku i tak ze 100 km przegonić na benzie, zobaczysz co będzie potem. Czekamy na rezultaty. A i napisz jaką masz instalację : sekwencja czy mieszalnikowa starszego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam też podobny problem z szarpaniem auta i przy mocnym wcisnieciu pedalu gazu traci moc szrpie jak by pracowal na 3 garach mam sprawdzone swiece zaplonowe przewody kopulka palec i nadal jest tak samo na zimnym silniku jest super rozgrzeje sie i jest problem z szarpaniem raz jest super a raz tragedzia nie da sie jechac co to moze byc mowie ze mam zle swiece bo mam 4 elektrodowe a powinny bez 2 ale dzialay przez 2 lata i bylo ok a wszystko zaczelo sie jak auto dlugo stalo bez jezdzenia prosze o pomoc co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam też podobny problem z szarpaniem auta i przy mocnym wcisnieciu pedalu gazu traci moc szrpie jak by pracowal na 3 garach mam sprawdzone swiece zaplonowe przewody kopulka palec i nadal jest tak samo na zimnym silniku jest super rozgrzeje sie i jest problem z szarpaniem raz jest super a raz tragedzia nie da sie jechac co to moze byc mowie ze mam zle swiece bo mam 4 elektrodowe a powinny bez 2 ale dzialay przez 2 lata i bylo ok a wszystko zaczelo sie jak auto dlugo stalo bez jezdzenia prosze o pomoc co to moze byc

Sprawdź logi przede wszystkim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomi28gda a ty masz lpg ?? Może to być wina wtrysków jest zimno i z paliwa się wytrąca woda jak masz lpg to pojeździj na pb a jak masz samo pb to polecam środek do czyszczenia wtrysków powinno pomóc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...