Radio Gamma a możliwość podlączenia 4 głośników ?

Tomek_TK

Witam :grin:

Posiada Audi A4 w którym jest zalożone radio Gamma, które wysyła sygnał tylko na głośniki przednie.

Samochód został sprowadzony i wszystki głosniki zasilane są przez radio a radio ma wyjscie niestety tylko na przód.

Czy jest możliwa przeróbka radia w taki sposób aby mozna bylo podlaczyc tylne głośniki ? Czy np. jeżeli podepne kable idace do tylnich glosników z kablami od głośników przednich to czy radio po prostu się nie spali :?:

Będe wdzieczny za wszelkie sugestie i rady :grin:

pozdawiam

Tomek

Czy są zamontowane tylne głośniki w aucie ?

Czy instalacja jest pod fabryczne radio ?

Radia nie ma sensu przerabiać. Lepiej zrobić dokładkę do instalacji w aucie.

Ja bedę chyba tak robił. Zastanawiam się nad dokładką 4 kanałowego wzmacniacza i podłaczeniu go do radia po line out. W aucie trzeba chyba tylko przestawić tryb pracy radia na BOSE. (Tak wynika po rozmowie z kolesiem z serwisu audi)

Kubowy, z tego co wiem to wszystkie seryjne radyjka Audi maja wyjscie na dwa glosniki.

To, ze jest regulacja przod, tyl nie oznacza, ze ma 4 wyjscia.

Tylne glosniki sa aktywne, czyli potrzebuja zasilania i jest ono podawane z wyjscia radia (nazwy nie pamietam), ale nie na glosniki. :razz:

Ale swoją drogą to po co to skomplikowali to nie bardzo kumam

Byly systemy z subem i BOSE, wiec robili na jedno kopyto.

Zrobili tak, pewnei zeby uzyskac lepszy dzwiek ale i tak im sie nie udalo.

Z reszta napisz do Inglostad to Ci pewnie odpisza. :twisted:

widzę że jesteś mocno w temacie

Raczej z CarAudio nie mam wiele doczynienia i moje pojecie jest nie wielkie.

Posiedzisz troche na forum, poczytasz wlaczysz sie do dyskusji tez bedziesz wiedzial. :mrgreen:

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

Niestety nie mogłem wcześniej udzielić się w dyskusji ze zwsgledu na brak czasu i chwilowa nieobecność :grin:

Co do głośników to z tyłu są to fabryczne głośniki z fabryczną instalacją.

Czyli reasumując wystarczy zakupić wzmacniacz który podepne pod radio i tylne głośniczki - zgadza się :?:

Tomek

Jesteś na forum kilka dni a do tej pory nie przeczytałeś REGULAMINU i nie przedstawiłeś się :evil:

dołączę się do tematu, moje autko według kodów z instrukcji wyszło z fabryki z 8 głośnikami pasywnymi, ale bez radia.

wczesniej mialem wrzucone radio beta na ktorym graja tylko przednie glosniki

Zakupilem ostatnio właśnie radio gamma, jak podłączyć, malym kosztem, tak żeby działały wszystkie głośniki, czy da sie poprostu (zgodnie z pytaniem wyzej) połaczyc kabelki z przednich i tylnych i wpiac do radia?

Jesli nie, to czy do pasywnych tez trzeba wzmacniacz? Nie znam się na tym :/

tam jest niezly mix z podlaczeniem tylnych glosnikow, na jednym z glosnikow w półce jest wzmacniacz, ktory zasila je, pamietam, ze tyl gral jako jeden glosnik, nie pamietam dokladnie jak to bylo podlaczone bo fabrycznej instalacji pozbylem sie ladnych pare miesiecy temu, fakt, fabryczny system pozostawi wiele do zyczenia, dlatego nie ma go tam :) nie mam mozliwosci sprawdzenia na dzien dzisiejszy, postaram sie skrobną cos pod koniec tygodnia..

Alez ta instalacja głosników i cyrki z radiami i kanałami jest zagmatwana w tych audi .

pozdro

savik

Jeśli masz 2 kanałowe radio to możesz spróbować podłączyć 4 głośniki równolegle..spadną omy..jak nie będziesz dawał ostro w palnik to będzie wszystko grało.a na przyszłość albo zmieć radio albo kup wzmaka.

Pozdro

Ale gdyby ktos wiedział jak zakombinowac zeby działało podswietlenie w concercie cd (bo miałem bete wymieniłem ją na concert cd ale nie podswietla i wyłącza sie co godzine)

Na forum jest to już opisane wielokrotnie.

Podświetlanie da się załatwić bezkosztowo, wyłączanie rozwiążesz za pomocą przejściowki, która na allegro kosztuje około 300zł.