Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni tiptronic KHC w 3.0TDi ASB


OGr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy w skrzyni tiptronic o oznaczeniu KHC wymienia się olej ? Pytam bo nie ma tam żadnej rewizji na to więc w razie potrzeby trzeba będzie podzielić skrzynię :/ Jakoś mi się to nie widzi :/

Skrzynia siedzi w Allroad C6 z silnikiem 3.0 ASB. Auto z wyprodukowane w czerwcu 2007 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy przebiegu 130kkm wymienialem przy okazji jej wyjmowania - pocila sie na styku z silnikiem (po nocy jedna kropla). Sporo czytalem na gemat wymiany. ZF - producent skrzyni wprost nie pisze o wymianie, ale o jej zywotnosci. Serwisy nie wymieniaja. Sam bym nie ruszal, ale wymienilem niejako przy okazji. W Passacie B5 nie zmienialem, obecny wlasciciel tez nie a auto ma juz ponad 350kkm.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo jak pytałem w ASO to mi mówili ze absolutnie nie potrzeba wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo jak pytałem w ASO to mi mówili ze absolutnie nie potrzeba wymieniać.

Nie będą wymieniać oleju bo potem lepiej zarobią na remoncie skrzyni :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo jak pytałem w ASO to mi mówili ze absolutnie nie potrzeba wymieniać.

Nie będą wymieniać oleju bo potem lepiej zarobią na remoncie skrzyni :naughty:

i tu scubi206 ma racje ! powinno sie olej wymienic, ale zdania sa podzielone! Jesli masz duzo najechane i olej nie byl wymieniany, to wymiana moze nawet zaszkodzic. Pierwsza wymiana powinna byc po max 160.000 nastepne co 60.000km. Jesli nic sie nie dzieje ze skrzynia to sprawdz stan oleju w skrzyni i jego jakosc, jesli bedzie ok to decyzja nalezy to Ciebie :naughty:. Moim zdaniem trzeba wymieniac tak jak w silniku! A tak wyglada olej jak sie nie zmienia :

838e11c298ccaa76med.jpgfdd3a3141ae85bd1.jpg

03931167c1e50bbemed.jpge4e3965a765e4c8fmed.jpg

:whistling: tak wiec warto sie zastanowic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w skrzyni powinno się wymienić. Co 50-60 tysięcy. Serwisy tego nie zalecają, ale jestem ciekaw, co by taki serwisant powiedział gdyby go spytać czy wie ile lat jest taki olej ważny. 5 lat. To jak to się ma do wymiany oleju?

Ostatnio regenerowałem swojego tiptronica 5hp19. Padło sprzęgło hydrokinetyczne przy prawie 300kkm przebiegu. Właściciel serwisu mówił mi, że to normalny przebieg dla tej skrzyni na śmierć, ale miał klienta z tą samą skrzynią, któremu padła przy 600kkm, ponoć dlatego, że od nowości wymieniał olej co 60kkm. Zakładając, że gdyby nie wymieniał oleju skrzynia padłaby mu przy ok. 300 tysiącach, po kolejnych znowu, przy czym koszt naprawy skrzyni oscyluje w granicach 3-5 kawałków, a na te wymiany, które zrobił przez ten czas nie wydał więcej jak 3 patole, wychodzi na to, że jednak mu się opłacało.

Ja u siebie wymieniłem olej krótko po kupnie, przy ok. 230 tysiącach i był ciemny, podczas gdy świeży olej jest bursztynowy. Do drugiej wymiany już nie doszło, bo skrzynia padła. Teraz po regeneracji muszę wymienić po 2 tysiącach, a potem już normalnie co 60.

Także, jak chcesz dłużej pojeździć samochodem, to wymień. Tylko nie kupuj w ASO czy serwisie. Poszukaj oleju od ZF albo Mobila, bo są dużo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto akurat znajomego to mu powiem. A masz może oznaczenia tych zamienników ? Filtry itp też są zamienne czy tylko aso ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie wiem czy to ten sam olej. Trzeba w ASO sprawdzić jego specyfikacje i po niej dobrać. Ja do siebie kupowałem ten: Mobil ATF LT 71141 opak. 20L, może też pasuje, ale trzeba sprawdzić. Filtry oczywiście w zamienniku, z ASO są bezsensownie drogie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no też właśnie ale każdy mówi koledze że nie ma zamiennika i wsadza się tylko z ASO :/ Koszt wymiany oleju wyjdzie 2,5k, a używane sprawne skrzynie są od 1,3k wiec narazie sam mówi że to bez sensu ;-) Nalatane ma coś ponad 100k w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: witam... poszukajcie sobie zamiennikow tutaj: Midparts: Automatyczne skrzynie biegów, naprawa skrzyni automatycznej, regeneracja konwerterów

ja w swojej A8 wymieniałem w srode olej. Wymieniał mi mechanik który robi auta tylko z grupy vw/audi i nic innego więc pojecia ma obszerne. Auta nówki sztuki wolą jechać do niego na serwis niż do ASO :naughty: W każdym razie zalał olej Febi ATF + Filtr + uszczeliki + robota = 3h i 580zł

Autko chodzi jak narazie rewelacyjnie, powiem nawet że lepiej niż przed wymianą. :decayed:

a zamienników jest pełno.

Ja do siebie kupowałem ten: Mobil ATF LT 71141 opak. 20L, może też pasuje, ale trzeba sprawdzić. Filtry oczywiście w zamienniku, z ASO są bezsensownie drogie..

olej jak najbardzej OK no i opłaca się brać 20L, starczy na 2,5 wymiany :thumbup1: jak dla mnie bo mi 8 L wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...