Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 1.8T (AEB)


BzKSrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

moją A4-czke zakupiłem wczesną wiosną tego roku i ale jeszcze się nią nie chwaliłem bo jak na razie to w większości seria. Bo chce ją doprowadzić do porządnego stanu technicznego. Choć przyjechała ze Szwajcarii to ma parę zaniedbań.

wrzucam zdj mojej lalki :)

2012_03_23_002.jpg

2012_03_23_003.jpg

2012_03_23_004.jpg

2012_03_23_005.jpg

2012_03_23_006.jpg

A tu po woskowaniu :)

2012_05_22_016.jpg

<br /><br />OGÓLNIE:

MODEL: A4 B5

SILNIK: 1.8T (AEB)

MOC: 150KM (jeszcze)

ROK: 1997

MODY POD MASKĄ: seria

ZAWIESZENIE: OBECNIE GWINTOWANE D2 racing (strasznie twarde)

UKLAD HAMULCOWY: seria + ABS

KOLA: 16" zima

WYPOSAŻENIE:

- climatronic

- 2x el.szyby + domykanie z pilota

- el. lusterka

- wspomaganie kier.

- 4x poduszki pow.

- ABS

- centralny zamek + pilot

Modyfikacje

- kiera od S-ki poprzednik włożył

- lampy łączone też poprzednik włożył

- były granatowe szyby z tyłu ale osoba która ja sprowadziła zdarła folie bo w nocy nic nie było widać przy cofaniu (w starym dowodzie 25% przepuszczalności światła)

- instalacja LPG Stag 4

więcej brak w tym sezonie. Myślę się rozkręcić od wiosny

Plany kolejno na następny sezon :

- zmiana turba + FMIC

- virus

- zawiecha na 1BE lub 1BV -35mm

- pomalować przedni zderzak (byl otarty) + polerka całego auta i odświeżenie lamp

- rezanie ksenonów

- może na zimę 2013 jakieś webasto

ale zanim to wszystko muszę doprowadzić parę rzeczy do ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka no i silnik:thumbup1: jeszcze co do planów bym zmienił te chude rurki wydechu jak je miałem nie mogłem na nie patrzeć i zmieniłem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no :D masz racje :D za to też trzeba się będzie wziąć. Aktualnie czekam aż kumpel założy podnośnik hydrauliczny u siebie w warsztacie to wezmę się za uszczelnienie silnika czyli miska + klawiatura bo nie długo zmiana oleju 2 już wiec przy okazji to zrobię :D poruszałem temat zawiechy w innych wątkach wiec pewnie tez to sie w jedną całość złoży bo jak już całą zawieche z przodu sie rozbierze to wszystko za 1 zamachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna :)

Ale do planów warto dorzucić Tip oraz DP, no i przy okazji heble 312 skoro zimówka 16" a na lato pewnie wpadnie coś większego:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc Tip masz na myśli tiptronic ? Bo DP nie czaje :D

Tip to rura dolotowa z kwasiaka :wink: Dp to również rura z kwasiaka, w miejsce kata z wylotu za turbiną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D no kata muszę się pozbyć a wydech to już nie na nast rok bo jedyne ograniczenie to $$ chyba ze wygram w lotka :D

---------- Post dopisany 04-12-2013 at 19:17 ---------- Poprzedni post napisany 08-12-2012 at 15:14 ----------

Parę gratów wpadło: całe zawieszenie dopieszczone, pod machą wszystkie miejsca gdzie coś się pociło uszczelnione, nowa micha olejowa bo stara po przejściach.

Doszło parę kucy.

Cel na wiosnę pomalować oba zderzaki cały lakier do renowacji i jakiś felunek większy musi wpaść.

W styczniu wylatuje kat. i wskakuje wkład KN. Na razie nie ma co zdj wstawiać i się rozpędzać z kosztami bo plany na 2.7BiT są więc pozostało czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna B5 i zazdroszczę tych 25 koników więcej jeździłem passkiem 1.8T przed A4 niby 25 koni więcej ale czuć różnicę pod butem.

widzę ze webasto masz w planach ile taki montaż i podzespoły by wyszły orientujesz się bo też chodzi mi to po głowie ale jeszcze się nie orientowałem:decayed:

Bezawaryjności:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest okolo 185 program zrobiony po wycieciu kata i jak filtr wrzuce kn to chamownia bedzie zaliczona. Nie rozgkadalem się bo planuje s4 b5 kupowac w nastepne wakacje albo jesień. I w tamtej zamontuje juz albo bede szukal juz z zamontowaną.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po peknieciu starego turba to jest zrobione na mocniejszych walkach i bebechach. Program jest na okolo 190 zrobiony ale trzyma go kat i dolot. W styczniu to wyleci w zależności jak z kasą będę stał. I po wszystkim hamownia.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...