Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przegub czy wahacze?????


ziomek0101

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam taki problem ,że jak skrece koła na maxa i chce ruszyć to w pewnym momencie tak szarpnie mi kołem i kierownica jak by było koło odkrecone;/ I tylko na skreconych kołach tak robi. Może to być wina przegubu?? Osłona jest cała, nic nie stuka ani nie strzela..;/ czy to też może być wewnetrzy przegub?? lub ktorys wahacz? niby wahacze sa dobre bo nie widze luzów;/ za co sie zabrac????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być wewnętrzny, jak napadało ci śniegu, podjedź gdzieś na pusty parking i porób trochę dłuższych zrywów/kółek na max skręconych kołach, jak zacznie ci walić to przeguby wewnętrzne się sypią, zewnętrzne przy normalnej jeździe by ci już stukały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jak mocniej dodam gazu podczas ruszanai na kreconych kołach to odczuwam wrazenie że mam koło odkrecone tak bujnie samochodem...ale tylko jest jeden moment co tak zrobi... Jak obroci sie koło w to samo miejsce to znowu szarpnie... Czyli mowisz że wewnetrzny przegub do wymiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być wewnętrzny, jak napadało ci śniegu, podjedź gdzieś na pusty parking i porób trochę dłuższych zrywów/kółek na max skręconych kołach, jak zacznie ci walić to przeguby wewnętrzne się sypią, zewnętrzne przy normalnej jeździe by ci już stukały

Chyba jest na odwrót-jak zewnętrzne to stuka przy skręconych kołach a na prostych spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ale własnie nie słychać żadnego stuku ani nic tlyko poprostu jest takie odczucie jak by koło było odkrecone... i takie szarpniecie w keirownicy... ;/ podniosłem samochod na podnoscnik na skreconych kołach i kreciłem kołem i nic nie stukało itp;/ czyli wewnetrzy przegub by tak robił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego posprawdzaj dobrze dolne-tylne wahacze ''banany''

---------- Post dopisany at 22:55 ---------- Poprzedni post napisany at 22:50 ----------

Miałem wybity prawy i czułem czasem tak jakby koło miało wejść do środka podjeżdżając pod mały krawężnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być wewnętrzny, jak napadało ci śniegu, podjedź gdzieś na pusty parking i porób trochę dłuższych zrywów/kółek na max skręconych kołach, jak zacznie ci walić to przeguby wewnętrzne się sypią, zewnętrzne przy normalnej jeździe by ci już stukały

Chyba jest na odwrót-jak zewnętrzne to stuka przy skręconych kołach a na prostych spokój

U siebie wymieniłem zewnętrzne a na slizgawce ostatnio słyszałem jak mi wewnętrzny któryś nawala, więc różnie z tym jest

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego posprawdzaj dobrze dolne-tylne wahacze ''banany''

---------- Post dopisany at 22:55 ---------- Poprzedni post napisany at 22:50 ----------

Miałem wybity prawy i czułem czasem tak jakby koło miało wejść do środka podjeżdżając pod mały krawężnik

Dobrze mi podpowiedziałes kolego... okazało sie że mam ten wahacz wybity dolny!! Pojechałem wczoraj do mechanika i dopiero na skreconych kołach podczas ruszania delikatnie kierownica zobaczył ze tam jest luz.... ile płaciłes za ten wahacz?;/ masz moze namiary na kogos kto ma oryginał uzywany w bardzo dobrym stanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego posprawdzaj dobrze dolne-tylne wahacze ''banany''

---------- Post dopisany at 22:55 ---------- Poprzedni post napisany at 22:50 ----------

Miałem wybity prawy i czułem czasem tak jakby koło miało wejść do środka podjeżdżając pod mały krawężnik

Dobrze mi podpowiedziałes kolego... okazało sie że mam ten wahacz wybity dolny!! Pojechałem wczoraj do mechanika i dopiero na skreconych kołach podczas ruszania delikatnie kierownica zobaczył ze tam jest luz.... ile płaciłes za ten wahacz?;/ masz moze namiary na kogos kto ma oryginał uzywany w bardzo dobrym stanie???

Z używkami daj Sobie spokój.Założyłem całe zawieszenie MS ale dopiero zrobiłem coś około 8 tys.km i jak na razie spokój.Na forum dużo jest o zawieszeniu MS-Master Sport

---------- Post dopisany at 21:26 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ----------

WAHACZ DOLNY LEWY TYLNY AUDI A4 A6 A8 PASSAT SUPER (2850252861) - motoAllegro

U niego kupowałem,polecany.Na allegro kilka lat i zero negatywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kupiłem dwa wahacze za 100 zl z przesyłka u kolegi z forum :) Wole oryginał to bedzie przynajmniej chwile.A na nasze drogi to i tak wybije za jakis czas te wahacze żeby były całe ze stali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiadomo jak to jest z używką choć i jak kupisz nowy oryginał to też może być do d...y.Teraz wszystko klepią wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Ja miałem jakis zamiennik załozony to dwa lata wytrzymał i juz koło lata jak by było odkrecone;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przez dwa lata to można i 100tysi zrobić albo i więcej.

Jak chcesz aby Ci wytrzymały dłużej to jeździj tak do 60km/h i tylko po prostej drodze:grin: żartuje oczywiście.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...