Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Słabe grzanie nawet na HI ! Jaka przyczyna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

I jakie było rozwiązanie?

Opublikowano

witam, mam pytanie czy dolny wąż od chłodnicy powinien być ciepły (gorący) bo mam już trzeci termostat wymienioną pompę w środku jest gorąco, a chłodnica od czasu do czasu do połowy górna część ciepła i temperature cały czas 90 stopni i dosyc szybciutko jest osiagana jakies 3 -4 km. i właśnie nie wiem czy to i normalne bo przeważnie mi z tego małego wężyka w zbiorniczku wyrównawczym płyn płynął po rozgrzaniu silnika?

Opublikowano

witam. chciałbym się przyłączyć. Mam ADR 1,8, dwa tygodnie temu podczas jazdy temperatura poszła mi na 120- padła pompa, wymieniłem. Układ odpowietrzyłem, z przewodu z dziurką z nagrzewnicy woda prawie nie leci, a w aucie jest zimno. Nagrzewnica była płukana. Mam pytanie czy w przewodach od pompy do nagrzewnicy mogło się nazbierać jakiegoś śmiecia. proszę o pomoc.

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam

Sory za ogrzanie tematu ale dopadł mnie problem zimy w aucie.

na ustawieniach HI słabo grzeje nawet przy 90C.

W aucie jest sprawny termostat, płynu nie pobiera, mam wątpliwosci co do nagrzewnicy lub klapek.

ma ktoś schemat (rysunek) które silniczki sa od czego ??

I jeszcze mam takie jedno pytanko

a mianowicie po sciągnięciu węża doprowadzającego do nagrzewnicy powinien lecieć plyn???

Mowa jest oczywiscie o zgaszonym silniku.

u mnie jest tak że po sciagnieciu wężę sa puste

to jest normalne??
czy raczej słabo odpowietrzony.

???


np po sciągnięciu węża od chłodnicy płyn bedzie uciekał a z węży od nagrzewnicy nic nie leci.

da rade to jakoś recznie uzupełnić????

Opublikowano

zsuń wąż z odpowietrznikiem na tyle dużo aż odpowietrznik stanie sie drożny,

dmuchnij mocno w zbiorniczek wyrównawczy, najlepiej przez kawałek grubego przewodu który ciasno wejdzie w otwór w zbiorniczku,

(niektórzy znudzeni odkrecaja zbiorniczek i podwieszaja go do góry ale efekt końcowy taki sam wiec po co...)

dmuchaj tak mocno i długo aż plyn zacznie sikać odpowietrznikiem do góry,

nie przestając dmuchac nasun spowrotem przewód,

przestań dmuchac i załóż opaske.

Opublikowano

Witam gdzie znajdę ten wężyk który znajduje się na dole zbiornika z płynem chłodniczy ponieważ jak wlewam płyn wszystko wylatuje dołem czy mógłbym prosić o rady albo zdjęcia gdzie ten przewód jest?

Opublikowano

odpowietrzyłem układ . troche powietrza w srodku było. jest lepiej ale tylko podczas jazdy.

Jak zatrzymam auto to gorace powietzr robi sie chłodne. i tyle.

co dalej ??
uszkodzona nagrzewnica???


dodam tylko że wężę do nagrzewnicy sa tak samo gorace jak te od chłodnicy

Opublikowano

musisz spuscic płyn i zalac układ woda destylowana z 10 torebkami kwasku cytrynowego.

pojezdzisz tak tydzien i nagrzewnica sie wyczysci z kamienia.

ale przy obecnych pogodach musisz z tym raczej poczekac zeby nie zamarzło...

Opublikowano

a jak by kwaskiem cytrynowym wypłukał sama nagrzewnice???

na ile musiał bym zostawić kwasem w nagrzewnicy aby kamień puścił.

Nie uśmiecha mi sie czekanie do wiosny.(częste podróże z 3 letnim dzieckiem)


Albo kupie jakiś inny preparat do czyszczenia nagrzewnic.

da to coś???


Czytałem o tym trochę w necie i kwaskiem cytrynowym nie powinno sie czyścić nagrzewnic bo sie rozszczelni.

Nic jutro kupie jakiś srodek i spróbuje

Opublikowano

mozna sama nagrzewnice ale efekty słabsze.

nic sie nie rozszczelni od kwasku, przeciez to produkt spozywczy.

niedawno sam miałem taki problem.

2 razy płukałem wada z octem,

raz woda z kwaskiem cytrynowym,

potem jeszcze 2 razy różnymi odkamieniaczami.

najwiecej syfu wyleciało po jeździe na wodzie z kwaskiem cytrynowym.

Edytowane przez marjon

Opublikowano

to kupie jutro z 5 torebek kwasku i zrobie czyszczenie.

najgorsze jest to żę nie mam bieżącej wody i węża ogrodowego na dworze. .

Ale jak czajnik przez płukania wyczyści to i nagrzewnice powinno.


Jak myślisz na ile godzin zalać kwasek do nagrzewnicy


JAk narazie płykanie nagrzewnicy sobie odpuszcze.

Układ mam zapowietrzony .

dzis po 15 minutowej walce z odpowietrzeniem układu jest już nawet ciepło na wolnych obrotach ale z odpowietrznika nadal nie sika płyn.

cieżko jest odpowietrzyć ten układ

Opublikowano

a zsunąłeś dobrze wąż aby odpowietrznik stał sie drożny i dobrze dmuchałeś??

Opublikowano

Tak.

W każdej mojej audi tak robiłem i było ok.

spróbuje dziś jeszcze raz


W czwartek po odpowietrzeniu układu ogrzewanie w środku bardzo mocno grzało aż sie dziwiłem

a dziś znów zimno jak temp dochodziła do 60C to zaczynało sie gorąco robic a jak temp doszła do 90 C to wiał sam chłód.

Na szybko sprawdziłem węże od nagrzewnicy i doprowadzajacy był goracy a powrotny też gorący ale już nie tak .


Latałem po mechanikach i każdy inaczej prawił.

Jeden mówi że jak węże od nagrzewnicy gorące to ona jest sprawna a problem leży w klapie ciepło/zimno

drugi znów na odwrót itd


teraz to już sam nie wiem.


dostane sie do klapy ciepło/zimno przez wyciagania całej deski???


Panowie a od czego jest ta klapa pod filtrem przeciwpyłkowym??/

Opublikowano

Panowie MAM taki sam problem wszystko jest ok a dmuchawa zimnym dopiero jAk przyjadę 60km to coś dmuchnie ciepłym ale TO nie TO klapki chodzą sprawdzałem

Opublikowano

Panowie dziś zauważyłem że jak przy 90 C zrobi sie lekkie cisnienie w układzie to ogrzewanie znika.



porównałem twardość węży z audi b7 i sa takie same.


w starym ADR miałem twarde węże i ogrzewanie było.


Jutro robie kolejny test


Opublikowano

Pytanie czy tobie też grzeje troszkę ciepłym przy wyższych obrotach powyżej 3000tyś

Opublikowano

wszystko jest w temacie

Opublikowano

Sprawdz termostat lub nagrzewnice.

Opublikowano

Na przyszłość świeżaki czytajcie troche tematy. termostat sprawny!!

Panowie powiem tyle. żle odpowietrzałem układ i dlatego nie było ciepła.

po 3krotnym odpowietrzeniu układu nawet na wolnych obrotach napierdziela gorące powietrze.

I znów jestem zadowolony z auta.

Opublikowano

Panowie w jaki sposób i najłatwiejszy odpowietrzyć układ ? Dodam iż po przejechaniu kilku km temp hi i wieje ciepłym powietrzem i węże są ciepłe , który to wąż jest do odpowietrzania ? Lewy czy prawy ? Czy zagrzanie silnika i korka zbiorniczka wyrównawczego jest dobrym rozwiązaniem zeby bąbelki wyleciały ?

Edytowane przez mks1948

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.