Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe grzanie nawet na HI ! Jaka przyczyna ?


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Słabo mi grzeje w mojej Audi, nawet jak jest w climatroniku ustawione na HI. Powinno być gorąco jak w piecu, a leci letnie powietrze. Termostat prawidłowo działa bo był sprawdzany. Silnik trzyma 90 stopni. Płyn chłodzący miałem wymieniany. Nagrzewnicę miałem wymienianą 3 lata temu, a jakieś 2-3 miesiące temu była przepłukiwana, ale żadne syfy, brudy nie wyleciały. Tylko czysta woda. Możliwe, żeby to była wina nagrzewnicy? W Saabie po kilku minutach grzeje jak w piecu...
Proszę o pomoc

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Słabo mi grzeje w mojej Audi, nawet jak jest w climatroniku ustawione na HI. Powinno być gorąco jak w piecu, a leci letnie powietrze. Termostat prawidłowo działa bo był sprawdzany. Silnik trzyma 90 stopni. Płyn chłodzący miałem wymieniany. Nagrzewnicę miałem wymienianą 3 lata temu, a jakieś 2-3 miesiące temu była przepłukiwana, ale żadne syfy, brudy nie wyleciały. Tylko czysta woda. Możliwe, żeby to była wina nagrzewnicy? W Saabie po kilku minutach grzeje jak w piecu...

Proszę o pomoc

Coś słabo sprawdzałeś ten termostat:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo, w sumie odkąd ją mam tak jest :kwasny:

układ odpowietrzony, ze dwa lata temu czyściłem cały układ, ogólnie mam wrażenie że w b5 nie ma za dobrego ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na HI nie idzie wysiedziec... 21 to jest gorąco a na HI to Piec i w koszulce można by w zimie jeździć ;D

Właśnie. Ja nie mam tego piecu... Jeszcze półtora roku temu, dwa lata temu szybko mi się robił tzw. piec w środku..., a teraz... :facepalm:. Zrobiłem dzisiaj po Krk 20 km i cały czas na HI... Wracając do Skawiny zmieniłem temp. na 24 stopnie. Układ mam odpowietrzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapnij vaga i sprawdź błędy klimy- pewnie któryś z silniczków od klap klimatronika nie domaga. W żydzlu zimą na krótkich odcinkach to bym zrozumiał ale nie dogrzane wnętrze w benzynie to nie dopuszczalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na HI nie idzie wysiedziec... 21 to jest gorąco a na HI to Piec i w koszulce można by w zimie jeździć ;D

Też mam tak samo jak kolega,co wcale nie oznacza,że w B5 jest słabe ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrzewnica moze ? ja mam pododbny problem od 2 tyg ale nie mam czasu na sprawdzenie nagrzewnicy . kupie jakis srodek przeleje przez nagrzewnica i jak bedzie upal to moze wymienie na wiosne chyba ze na krotko to pomoze to wtedy wymiana . obstawialem pompe wody zapowietrzony uklad nagrzewnicy hmm nawet gaz ze zwezenie przewodow ale bez zartow 2 tys obrotow temperatura 90 stopni termostat wymieniony i ledwo cieple a na wiekszych obrotach dmuchawy to zimne zaczyna leciec . a wymienialem plyn i sie zastanawiam czy syf jakis do nagrzewnicy nie poszedl ... dodam ze rok temu w zime przy duzych mrozach slyszalem chlupotanie przelewanie wody w nagrzewnicy i mysle ze to byly poczatku nagrzewnicy ehh a dzisiaj na postoju cos 2 razy strzelilo spod maski nie wiem czy to wina gazu , czy czego ... wylaczalem gaz webasto ( sama pompa wody pracowala ) i cisza . Brak slow co mi auto ostatnio wywija .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po wymianie nagrzewnicy grzeje mi tak jak powinno :hi:. Trzy lata temu wymieniałem nagrzewnicę i teraz znowu... :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po wymianie nagrzewnicy grzeje mi tak jak powinno :hi:. Trzy lata temu wymieniałem nagrzewnicę i teraz znowu... :facepalm:.

ile taka wymiana kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 200 zł + 90 zł nagrzewnica. Ściąga się całą tapicerkę, żeby się dostać do nagrzewnicy :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź to jakiś dobrych mechaniorów i niech sprawdzą czy nie jest wywalona uszczelka pod głowicą...

u brata w adr tak było, wymieniony termostat, odpowietrzone porządnie, wszystko cacy, tylko grzania nie było, po wizycie w warsztacie i sprawdzeniu czy są spaliny w układzie chlodzienia okazało sie że są, do wymiany uszczelka pod glowicą.

Dzieje sie tak dlatego ze spaliny zbieraja sie w najwyższym punkcie układu chlodzenia, czyli nagrzewnicy i nagrzewnica nie oddaje ciepla z płynu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź to jakiś dobrych mechaniorów i niech sprawdzą czy nie jest wywalona uszczelka pod głowicą...

u brata w adr tak było, wymieniony termostat, odpowietrzone porządnie, wszystko cacy, tylko grzania nie było, po wizycie w warsztacie i sprawdzeniu czy są spaliny w układzie chlodzienia okazało sie że są, do wymiany uszczelka pod glowicą.

Dzieje sie tak dlatego ze spaliny zbieraja sie w najwyższym punkcie układu chlodzenia, czyli nagrzewnicy i nagrzewnica nie oddaje ciepla z płynu...

A może przeczytaj najpierw cały wątek zanim go odgrzejesz? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie grzało! wylałem płyn,zalałem wodą z dodatkiem środka do czyszczenia układu chłodzenia z Orlenu. Pogazowałem z puł godziny.Wylałem to i z powrotem płyn.Jest ciepło aż parzy. Tylko nie lej zimnej wody na gorący silnik.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez ADR-a i od początku mam problemy z układem chłodzenia itp. 2 termostaty (Febi) w ciagu 3 miesiecy hu strzelił:facepalm: jeszcze teraz gdzieś mi płyn spierdziela, a napewno nie do bloku silnika:D Ja nagrzewnice odpowietrzalem w ten sposób: odkercilem korek od wlewy chlodnicy, odpalielm silnik i dolewalem mu co chwile płynu przy czym jeszcze sciskalem i puszczalem gornego węża idącego do chlodnicy:) Mi pomogło wiec warto spróbowac:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...