Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie dobjia na wskaźniku licznikai temperatury do 90 stopni C


patryk10015

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie jadąc dzisiaj 100km na wskaźniku temperatury na liczniku nie dobijało mi do 90stopni przy włączonym klimatroniku na minimum nawiewu czyli jedną kreskę oraz przy temperaturze otoczenia -8 stopni czy to normalne czy do wymiany termostat czy jakiś czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma stać na 90 na blacie, ewentualnie mały kartonik przed chłodnicę i sprawdzić co się dzieje. Sam pęd powietrza może chłodzić silnik:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko myślałem że to nie normalne jak np jade i mam 90stopni a po włączeniu klimatronika temperatura do 70stopni czy nawet 80 spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj jechałem z 40 min. i temperatura trzymała mi koło 70 stopni. a grzanie miałem na HI i na polu -8. Dopiero ostatnie 10min miałem 90 stopni. Czy to normalka? Zobacze jak będzie się zahcowywał jak grzanie dam gdzieś na 23-4 stopnie. bo zazwyczaj jak tak jeździłem to bylo wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie max po 10 km osiaga 90 przy -5 stopni.. i niewiadomo co by sie dzialo, temperatura na HI i sila na max a 90 caly czas jest.. nie spada.. mialem kiedys podobny problem.. wymiana termostatu pomogla..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na jednej kresce nawiewu jest 70 stopni przy -8 na polu wiec jednak to nie normalne to wymieniac ten termostat? bo i czujnik też jest tam jakis jakie są objawy jak by się wysrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle, że w nowym służbowym seacie, który ma 900km przebiegu:decayed: b. długo nagrzewa się do 90stp. ale łapie tą temperature. Jak np. postoje w korku to spada o dwie kreski. Ruszam i znowu łapie 90. Uważam, że w nowym aucie wszystko jest ok. i nie zgłaszam tego bo widocznie musi tak być. Ale zapytam przy serwisie o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOO i dziś i wczoraj coś jeździłem i temperatura juz normalnie dobija do 90 st. Rzecz była w tym, że na polu mróz, auto stało całą noc na dworze i ja rano w aucie dałem nadmuch na HI jadąc i przez to nie dobijał do 90. Pewnie jakaś tektura przed chłodnicę by pomogła na takim mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pezet a jaka miales temperature na klimatroniku ustawioną jak ci do 90 dobijało? Bo bede w wekend jechał trasę 100km to porównam z twoim a jak bedzie gorzej to w poniedziałek termostat i płyn chłodniczy wymienie

---------- Post dopisany at 14:20 ---------- Poprzedni post napisany at 14:18 ----------

bo nie chce żeby się tak okazało że wymienię termostat a nic nie pomoże i będzie trzeba np czujnik wymienić bo gdzieś widziałem że ktoś z forum miał podobny problem wymienił termostat i nadał przyczyna została

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis jadąc do pracy miałem temp 23-25 st. i dobiło do 90. na polu było jakieś -5 ? coś koło tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wracałem z pracy. na polu -7. ja ogrzewanie w aucie ustawiłem na +25 lekki nadmuch i elegancko doszedł do 90 i póxniej trzymał temperature. także kiedyś miałem problem napewno od zimna. auto stało całą noc. na polu dochodziło do -17 i rano wracając 30km do domu to zagrzał się przy 20km przejechanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to jutro sprawdze jak bedzie u mnie. Budzio ja problemów z ogrzewaniem w aucie nie mam tylko z temperatura silnika na desce rozdzielczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jechalem trase 300km. auto elegancko sie zagrzqlo i wszystko bylo ok. takze u mnie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak nie wiem co mogło być przyczyną ale dzisiaj wymieniłem płyn u mechanika i jak ręką odjął przy -6 na polu nic się nie dzieje zobaczymy jak troche temperatura wzrośnie czy będzie wszystko ok mam taką nadzieje musiał widocznie właściwości stracić i coś się musiało dziać chyba ale zamarznąć też nie mógł bo by chłodnicę rozszczelniło no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...