Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT]Kolektor dolotowy


zax

Rekomendowane odpowiedzi

audi.jpg

<br /><br />

Witam , mam problem z kolektorem dolotowym (na zdjęciu zaznaczyłem miejsce gdzie wystaje taki trzpień na to idzie rurka a u mnie ten trzpień jest ułamany i zalany jakimś klejem a rurka wisi swobodnie.Nie wiem czy kupić nowy kolektor czy rozwiercać to zaślepienie i podłączyć jakimiś sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest miejsce gdzie przychodzi przpeustnica? przy grodzi?

---------- Post dopisany at 21:44 ---------- Poprzedni post napisany at 21:41 ----------

no lepiej by bylo zeby to ladnie podlaczyc tak jak byc powinno. to jest chyba od podcisnienia. oczysc miejsce z tego kleju. nagwintuj otwor i wkrec plastikowa albo metalowa rureczke i na to załóż wezyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspomaganie hamulcow jest na innym wezyku no ale jesli ten sobie wisi luzno moze nie miec gdyz obiegu zamknietego by nie bylo. a jak samochodu chodzi na jalowym nie ma zadnego syczenia z okolicy tego wezyka jest czyms zatkany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to miejsce jest przy grodzi,koło przepustnicy,wspomaganie hamulców mam bo ten wężyk jest też zaślepiony a drugi koniec wchodzi do trójnika.Boję się to rozwiercać bo syfu mi tam nawpada do tego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest miejsce gdzie przychodzi przpeustnica? przy grodzi?

---------- Post dopisany at 21:44 ---------- Poprzedni post napisany at 21:41 ----------

no lepiej by bylo zeby to ladnie podlaczyc tak jak byc powinno. to jest chyba od podcisnienia. oczysc miejsce z tego kleju. nagwintuj otwor i wkrec plastikowa albo metalowa rureczke i na to załóż wezyk

dobrze kolega radzi przewiercic otwór odpowiedniej średnicy np 8,5mm przegwintować 10 i wkręcic kawałek rurki z gwintem 10 i nakładasz na tę rurkę wężyk z opaską nie wiem jaka jest średnica wężyka podałem 10mm dla przykładu jak byś chciał wkręcić rurkę 8 to wiercisz 6,8mm i gwintujesz m8 jesli nie znasz się na ślusarskiej robocie to powierz komuś tę robotę bo szkoda by to zniszczyć jak ktoś się zna to dla niego prościzna ok 15 min roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2862415519.jpg

<br /><br />

właśnie znalazłem na allegro taki sam kolektor z takim samym uszkodzeniem , u mnie ten kruciec jest zaślepiony.

A co do wiercenia to nie wiem czy da rade , bo to jest dość cienki 0,5cm , a kanał powitrzny chyba wchodzi jakoś w bok w ten plastik .A może ktoś sie orientuje co to ma za zadanie ,bo u mnie mimo zaślepienia niby wszystko jest ok.

AUDI A4 B6 OD 2001 2,0 BENZYNA KOLEKTOR SSĄCY (2862415519) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jeszcze link do aukcji ,bo moje zdjęcie znów male

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To króciec podciśnienia. Poprzez udziwniomy system zaworków zwrotnych powoduje że wysysa powietrze ze zbiornika podciśnienia pod kolektorem ssącym i w serwie hamulców. Zbiornik podciśnienia jest potrzebny do prawidłowego działania systemu ESP.

Z tym że wspomaganie działa ponieważ poprzez eżektor: zdjcie038t.th.jpg

dalej zasysa podciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...