Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z radiem symphony II


r7adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie udało mi się wpasować symphony II do mojego auta ale jak mogło by to być, nie obyło się bez problemu. Radio bardzo słabo łapie mi fale radiowe, podpinając kawałek przewodu lepiej odbiera niż z oryginalnym kablem antenowym pod wzmacniaczem. Wcześniej miałem pioneera pod tą instalacją i działało super. Co może być nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zasilony wzmacniacz antenowy ? W pionku masz zasilanie na iso a tutaj na mini iso jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli co mam zrobić ? Przepiąć kabel pod sterowanie anteny czy jak ? Jeśli tak , to co do czego ? Bo z tego co jest na tej stronie

Złšcza ISO - www.studio24.prv.pl

to piny są tak samo w kostce iso w mini iso żółtej jest pod wzmacniacz ale chyba systemu aktywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że są tak samo. Zasilanie wzmacniacza w fabrycznym radiu idzie po kablu antenowym z gniazda antenowego. Do pionka powinien być separator, jak go nie było to pewnie ktoś wywalił wzmacniacz i połączył antenę na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak dużo mi nie mówi, odnośnie tego co mam teraz zrobić żeby było radio działało dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukaj wzmacniacz antenowy, w sedanie b5 nie mam pojęcia gdzie jest. W b6 jest nad tylna szybą przy podsufitce. Sprawdź połączenia, jak nie będzie poprawy to wzmacniacz do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co powoduje że radio słabo odbiera fale tylko teraz jak to usunąć ? Problem stanowi gruby biały przewód idący do tego wzmacniacza jeśli go odepnę radio działa ok, natomiast gdy jest podpięty fale zanikają i co teraz zrobić przecież to przewód od grzania tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak kolega wyżej napisał, masz walnięty wzmacniacz antenowy, mam to samo w swoim b6.

Jeśli włączę tylną szybe grzanie sygnał radiowy jest dużo słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś Pioneera i dobrze grało to znaczy że miałeś na kablu dołożony separator (zazwyczaj taka aluminiowa rurka z kablami, wpięta w kabel antenowy). Separator zazwyczaj zasila się z wyjścia remote radia. Teraz nie masz już tego radia więc separator nie jest prawdopodobnie zasilany, a oryginalne zasilanie z Symphony przez niego nie przechodzi.

Poszukaj tego separatora i go usuń z obwodu anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko działa. Zapodałem zasilanie na biały przewód w kostce mini iso i działa wszystko włącznie z ogrzewaniem szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...