Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekłamania w spalniu na FIS


hghormone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy to normalne, że przy jeżdzie w srednich korkach w mieście, prędkośc do 60km/h FIS wskazuje mi średnie spalanie ok 15l/100km ?

Ogólnie nie widziałem u siebie na FIS, żeby spalanie średnie przy jeździe po mieście pokazało mi mniej niz 12l/100km.

Mówie oczywiście o spalaniu średnim, a nie o spaaniu chwilowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wymieniłeś oleju w automacie??? Był taki wątek na forum jak gościu wymienił olej w multi u Sopy i miał zwiększone spalanie. Co się póżniej okazało miał dużo za dużo oleju w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam 5l, ale przed wymiana tez tak mi FIS pokazywal.

---------- Post dopisany at 13:10 ---------- Poprzedni post napisany at 13:08 ----------

Może przez to stawanie w korkach ,na swiatlach itd. FIS nie jest w stanie prawidlowo tego wyliczac ?

Jest ktoś kto w mieście ma podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie na ktorym komputerze pokladowym ci tak wskazuje? 1 czy 2 ? Jesli na 1 to ten komputer sie resetuje po jakims czasie od wylaczenia silnika.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na ktore srednie spalanie patrzycie na FIS , pojedyncze czy sumaryczne ?

---------- Post dopisany at 13:20 ---------- Poprzedni post napisany at 13:18 ----------

Chyba zadalismy te same pytanie w tym samym czasie :P

Ja wlasnie sprawdzam na 1 (pojedyncze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest twoje odczucie, wciąga tyle ile pokazuje fis, napewno czuł byś po kieszeni spalanie 12l na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczucie jest takie po kieszeni ze napewno nie pali mi 12.

Na tym sumarycznym pokazuje mi tak jak pisalem spalanie w trasie i miescie naraz.

A wiec musialbym na nowo zresetowac sumaryczne i jezdzic tylko po miescie i wtedy patrzec na sumaryczne?

---------- Post dopisany at 13:26 ---------- Poprzedni post napisany at 13:24 ----------

Ale zdziwilem sie ostatnio jak mi gosc ode mnie z miasta powiedzial ze jego a6 1.9 tdi 2000r pali mu nie wiecej niz 7 w miescie, fakt ze u niego manual, a u mnie multitronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam pół fis i pokazuje mi tylko ile km na baku

---------- Post dopisany at 13:43 ---------- Poprzedni post napisany at 13:32 ----------

Ja na połówce baku czyli jakieś 35l robie tylko po samej Wawie spokojnie 500 km z małym hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak zatankujesz na stacji np. shell dystrybutor np.1 do pierwszego odbicia pistoletu. Wyzeruj wskazania na fisie i licznik kilometrów, przejeździj np. 300km i wróć na tą samą stację i do tego samego dystrybutora. Zatankuj do pierwszego odbicia i zobacz ile weszło Ci paliwa. Podziel tą ilość przez kilometry które zrobiłeś i masz wtedy rzeczywiste średnie spalanie. Najbardziej dokładnie wskazywało by po przejechaniu 1000-1500km.

Prosty wzór:

Weszło Ci 25.5litra \ 307km = 0,083 przesuwasz przecinek o dwa miejsca i masz 8,3 litra

Jeżeli nie pokrywa Ci się to z fisem to musisz podpiąć vaga i to skorygować tu:

17 INstruments---> Adaption 10---< channel 3: I Consumption correction 85% - 115% (in 5% increments) Correction: 85% 90% 95% 100% 105% 110% 115% Value in channel: 85 90 95 100 105 110 115

Fabrycznie ustawienie jest na 100, jeżeli za dużo Ci pokazuję to ustaw po kolei 95, 90, 85 i zobacz przy którym ustawieniu jest najbliżej Twojego rzeczywistego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po samym mieście w zimę wychodzi wg fisa ok 9.1L

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zatankuj sobie np 10 L po tym jak zapali ci się rezerwa, jeździj do następnej rezerwy i będziesz wiedział ile zrobiłeś km na 10 L, jak ci się nie pokryje to musisz sobie skorygować.Wiadomo pomiar nie będzie jakoś dokładny , jak na całym zbiorniku

---------- Post dopisany at 01:59 ---------- Poprzedni post napisany at 01:38 ----------

a najlepiej to zatankuj do full, wyjeździj cały zbiornik bo wtedy będziesz miał najdokładniejszy pomiar, znowu zatankuj i wylicz sobie ile ci wyszło spalanie.tylko po tankowaniu oczywiście wykasuj w pozycji 2 na fisie średnie spalanie. jeżeli ci się zgadza to masz wszystko ok. mi teraz w manualu w mieście pokazuje ok 9L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...