Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek mocy


sahipp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam pytanie, u kolegi w 1.9 tdi afn z wirusem i wstawionym turbo od awx ( modzi po trochu samochodzik tylko że wolno mu to idzie) zaczął się pewien problem. Auto zaczęło mu przycinać. Wygląda to tak : podczas jazdy normalnej np do 3000 obr/min na każdym biegu idzie jak szatan, ale gdy np na 3 biegu ( 1 i 2 to nie dotyczy) chcemy pocisnąć go przez cały obrotomierz zaczyna mu w okolicach 3500 obr/min przycinać i odpuszcza i potem w granicach znów 4000 obr/min przycina i odpuszcza. Generalnie wygląda to na klasyczny notlauf z tą różnicą że auto nie wchodzi w tryb awaryjny tylko chwile jakby go coś przydusi i odpuści. W klasycznym notlauf wydaje mi się że powinno być tak że po rozjeżdżeniu tego powinno to ustąpić chyba że turbina konkretnie zabita, ale jeżeli by tak było to by wszedł w tryb awaryjny a nie przepuszczał... Mi osobiście nie wydaje się aby to była wina turbiny ale zauważyłem że ma nieszczelność na zasilaniu paliwem. Nieszczelność ta jest na łączniku gumowym łączącym przewód zasilania z baku (plastikowy) z przewodem prowadzącym już do filtra (przy grodzi zaraz) . Czy to może być powodem tego przycinania się? Dodam jeszcze że jak się go przeleci po obrotach to poza tym przycięciem auto bezpośrednio po, jakby traciło na chwilę ,,ciąg, tą siłę dizla i trzeba nie wiem sekundę, może dwie poczekać i wtedy znów jedzie jak dizelek. Jak z kolei się nie kręci do tych obrotów to elegancko chodzi pięknie....

Proszę o opinie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinię to można wystawić ale jak się będzie logi widzieć a co Ci przyjdzie po opinii tzw. strzale w ciemno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...