Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpalił po postoju w ciepłym garażu


kfiat_man

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trafił mi się następujący problem. Autko zawsze odpalało bez problemu nawet w największe mrozy. Wczoraj wstawiłem wieczorem furę do garażu (na zewnatrz -10), umyłem potem odpaliłem jeszcze na chwilę by przestawić i zostawiłem na noc (oczywiście w garażu). Rano kiepsko, ale odpalił, pochodził sekundę i zgasł. Kręciłem go kilkakrotnie po 5-10s aż w końcu odpalił dławiąc się na początku. Przejechałem parę kilometrów do nagrzania - żadnych problemów. Co to mogło być? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilgoc:wink:

Tak jak kolega napisał-woda dostała się tam gdzie nie powinna:wink:

Nie myłeś przypadkiem auta karcher'em?:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, myłem tak jak zawsze, wężem ogrodowym. poza tym tak 15 min po umyciu odpalił normalnie, tylko po nocy jakieś cyrki. W podszybiu jest grodź silnika więc odpada, a z przodu tylko chłodnica. Woda w zbiorniku wchodzi w grę? może odmarzła i opadła na dno zbiornika? auto prawie zawsze stoi pod chmurką a ostatnio mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może małe odcinki robisz? masz masło pod korkiem oleju? Kumplowi w tamtym roku zamarzł silnik :) Felicia 1.6B, jeździł na krótkich odcinkach, nie nagrzewał nawet silnika do 90C do tego kiepski olej i kaputen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że robię małe odcinki, do pracy mam 5km. parę razy w miesiącu dogrzewam porządnie silnik robiąc ok 50 km za jednym razem. Nie podejrzewam co by silnik umarł, olej motul 5w40, ciśnienie oleju 2 bary na jałowym. poza tym jak odpalił to chodził jak torpeda, no i później parę razy zgasiłem i odpaliłem i praktycznie za pierwszym obrotem zaskakiwał. Masło w zimie czasem mam, ale jak dobrze dogrzeje silnik to znika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...