Skocz do zawartości
IGNOROWANY

olej w przepływomierzu


fulki

Rekomendowane odpowiedzi

witam po zdemontowaniu rury od dolotu zaraz przy przepływomierzu zauważyłem że rura i przepływomierz są mokre od oleju czy to wina odmy? dodam jeszcze że auto jest trochę mułowate niby kopa ma od 2 000tys obr ale około 3 000tys obr sie kończy czy to dlatego że przepływomierz jest olejem zamoczony? silnik to 1.9tdi 131km avf logów nie zrobie nie mam vaga:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wina odmy... a czy to jest wina niemocy to tylko diagnostyka potrzebna... zawsze mozesz przepływke wymyc wysuszyc zamontowac i testowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjołem przepływomierz i go wyczysciłem troche jest lepiej ale znalazłem tam takie dwie blaszki i haczyk takie na cieniutki drucik ale go tam nie ma czy to mogło by powodowac spadek mocy na większych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo "lejąca" odma nigdy nie cofa się do przepływki więc coś jest nie tak jak trzeba. Nie wiadomo jak zachowuje się turbopsrężarka. Odma jak zaczyna lać olejem do dolotu to leje poniżej przepływki a nie zaczyna ją brudzić. Oznacza to, że olej z powietrzem doładowanym "cofa" się do obudowy filtra powietrza a to już jest niepokojące.

fulki, jeśli jesteś w stanie zlogować dynamicznie turbo (logi 003 z 011 i 008 z 010) to wiele by to mogło powiedzieć o stanie Twojego osprzętu silnika.

Proponuję też zlogować statycznie grupę 003 oraz grupę 010 statycznie.

Rozumiem, że nie masz vaga ale koledzy na forum i na spotach mają więc bez logów nic Ci nie pomożemy nie widząc ich wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez logów cieżko powiedzieć,ale również skłaniał bym się do tezy Sztomela:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być również maksymalnie zabity filtr powietrza. Wtedy przy gaszeniu silnika spada podciśnienie wytwarzane przez turbosprężarkę i robi się podciśnienie od strony zasyfionego filtra, które zaciąga olej z odmy w stronę przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na filtrze jest zrobione około 5 000 km jak i na oleju z turbo raczej nie cisnie olej bo czysciłem kolektor ssący i miałem wszystko rozebrane raczej bym stawiał na tą odme bo z niej dosyc mocno cisnie i zastosuje tam ten odstojnik na jutro jestem umówiony na diagnostyke komputerową a co do vaga to go w koncu kupie morze przy okazji podpowiecie jaki tak żebym go w miare szybko połapał i troche posłużył. a co do kolegów to sztomel nie mam do ciebie daleko jakies 70km gdybys miał chwile kiedys to bym chętnie podjechał na vaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam sie z toba Sztomel ...powodem jest odma i opary z niej,przy zamknietej klapie gaszenia ...moge się założyc ze to nie jest typowy czarny nachlapany olej a "film olejowy"

Miałem takie przypadki w pracy...uszkodzony jest zawór w pokrywie ...do tego dochodzi przedmuch do skrzyni korbowej i są takie efekty jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest jak mówsz fahoo ale żeby wymienic ten zawór to trzeba wymienic całą pokrywe no nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fulki

niestety cała pokrywa do wymiany ok 400zł...mam udowodnione ze to rozwiazuje problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok spoko dzięki wielkie będę kombinował dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2012 o 10:44, Fahoo napisał:

nie zgadzam sie z toba Sztomel ...powodem jest odma i opary z niej,przy zamknietej klapie gaszenia ...moge się założyc ze to nie jest typowy czarny nachlapany olej a "film olejowy"

Miałem takie przypadki w pracy...uszkodzony jest zawór w pokrywie ...do tego dochodzi przedmuch do skrzyni korbowej i są takie efekty jak wyżej

Witam, mam dokładnie tak jak napisałeś, tylko że w 3.0 tdi asb, jest taki właśnie film olejowy na przeplywce, poza tym w zeszłym roku wymieniałem podkładki pod wtryski i oringi, i widzę że spod tych stebrnych dekielków poci się,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...