Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dzwięk o nie zapięciu pasów


Duch^

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś mi może podpowiedzieć jaki nr soft coding mam wpisać żeby działała mi kontrolka i był dźwięk przez około max 6 sekund że kierowca albo pasażer ma nie zapięte pasy? Bo bawiłem się wpisywałem i ciągle jakieś szopki były. Aktualny soft coding jest : 00100 i taki też był zanim coś ustawiałem. Jeszcze jak by się dało że światła nie zostały zgaszone po wyjęciu kluczyka byłbym bardzoo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie ma takiej mozliwosci w b6. Probowalem rozne kodowania i nic z tego. W b6 chyba nie ma czujnikow zapiecia pasow.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co jest kontrolka zapięcia pasów ? :P Robiłem diagnostyke zegarów (kontrolek) i jest ta kontrolka i się ładnie podświetla (taki "ludzik" przekreślony). A co bym nie robił w aucie sygnał dźwiękowy pipczy tylko przy rezerwie a przy diagnostyce ładnie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka jest ale normalnie to nie dziala. Moze w opcji bylo dostepne. W wersjach usa to dzialalo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany at 23:47 ---------- Poprzedni post napisany at 23:43 ----------

Sygnal dzwiekowy bedzie dzialal przy rezerwie paliwa , jak ruszysz autem przy zaciagnietym hamulcu recznym, jak ustawisz ostrzeganie o przekroczeniu predkosci i ja przekroczysz , jak zarowka sie spali oraz jak bedziesz mial awarie abs /esp i jeszcze jak bedzie malo oleju

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany at 23:49 ---------- Poprzedni post napisany at 23:47 ----------

A ten ladny dzwiek to wlasnie jak sa pasy nie zapiete.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie pokazuje się kontrolka nawet zaciągniętego ręcznego a nie pamiętam czy na tescie ją pokazało. Pewnie czujnik jest uszkodzony i dlatego nie piszczy. Dziwi mnie to że nawet nie piszczy jak zostawi się auto na zapalonych światłach do jazdy i wyciągnie kluczyk i otworzy drzwi :) Nawet w 80-tce i b5 miałem to. A na fisie normalnie pokazuje które drzwi są np nie domknięte. Więc coś tu nie gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno piszczeć z tymi światłami.

Ale z tego co kiedyś czytałem to czujnik pasów musi być jakiś, chyba fotele to muszą mieć...

Tylko po co Ci to ? przeciez to jest wkurzające :grin: dla mnie kiepski mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt nie wie jak powinienem wpisać żeby się uaktywniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś mi może podpowiedzieć jaki nr soft coding mam wpisać żeby działała mi kontrolka i był dźwięk przez około max 6 sekund że kierowca albo pasażer ma nie zapięte pasy? Bo bawiłem się wpisywałem i ciągle jakieś szopki były. Aktualny soft coding jest : 00100 i taki też był zanim coś ustawiałem. Jeszcze jak by się dało że światła nie zostały zgaszone po wyjęciu kluczyka byłbym bardzoo wdzięczny :)

z tego co widze to aktualnie wcale ci pasy nie dzialaja?...bo przed ostatnia cyfra to "0" czyli wylaczone...

kodowanie tego ->

A4 (8E) Instrument Cluster (8EC/8ED/8HE) - Ross-Tech Wiki

00??xxx: Options I

+00 = 1. K-Number (Europe/USA/Rest of World)

+01 = Smaller Fuel Tank Volume (All-Wheel-Drive)

+02 = Side Marker Lights Indicator Lamp inactive

+04 = 3. K-Number (Rental Cars)

+08 = 2. K-Number (Australia)

+16 = Clutch Pedal Switch Operation in FIS Display

00xx?xx: Country

0 = Germany (D)

1 = Rest of World (RoW)

2 = USA (US)

3 = Canada (CAN)

4 = Great Britain (GB)

5 = Japan (JP)

6 = Saudi Arabia

7 = Australia (AUS)

00xxx?x: Seatbelt Warning

0 = No Seatbelt Warning--> masz zero w miejscu gdzie jest znak zapytania podkreslony..

1 = Seatbelt Warning Europe-NCAP

2 = Seatbelt Warning USA and Canada (NAR old)

3 = Seatbelt Warning USA and Canada (NAR new)

4 = Seatbelt Warning Europe-NCAP (incl. passenger)

5 = Seatbelt Warning USA and Canada old (incl. passenger)

6 = Seatbelt Warning USA and Canada NAR new (incl. passenger)

00xxxx?: Options II

1 = Standard (< 11/2006)

4 = Washer Fluid Warning inactive (11/2006 >)

8 = Washer Fluid Warning active (11/2006 >)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli mam kodowanie 5 cyfrowe aktualnie czyli: 00100 to mam wcisnąć recode i wpisać 7 cyfrowe? 0000120 o tak? Bo nie wiem po co te zera z przodu :) Sry ale rozgryzam pierwszy raz te kodowanie :) i czy trzeba ustawić Kraj na np Canade żeby działało kodowanie z pasami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli mam kodowanie 5 cyfrowe aktualnie czyli: 00100 to mam wcisnąć recode i wpisać 7 cyfrowe? 0000120 o tak? Bo nie wiem po co te zera z przodu :) Sry ale rozgryzam pierwszy raz te kodowanie :) i czy trzeba ustawić Kraj na np Canade żeby działało kodowanie z pasami ?

7dmio cyfrowego nie da sie tam wpisac :) ...

co do dzialania poprawnego pasow niewiem jak to jest..

mi sie kontrola pasow zapala podczas odpalania i gasnie po chwili sama..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z września 2004. Po zamontowaniu foteli z B7 mających czujnik zapięcia pasa kierowcy, podciągnięciu brakujących kabelków i zmianie kodowania licznika mam kontrolkę zapięcia pasa, mam gong sygnalizujący jego niezapięcie.

Jeśli nie masz czujnika zapięcia pasa w jego zamku to zmiana kodowania jest. Hmmm? Bezcelowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy jak nie zapniesz pasow to jest informacja i swieci kontrolka?

Sent from my iPhone using Tapatalk

umnie kontorlka gasnie po odpaleniu:d nigdy nie zapimam pasow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest opcja :) w B6 też była jako opcja. Ja nie mam i to kod: 9P0 czyli bez kontroli zapiecia model.2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...