Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dzwięk o nie zapięciu pasów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam czy ktoś mi może podpowiedzieć jaki nr soft coding mam wpisać żeby działała mi kontrolka i był dźwięk przez około max 6 sekund że kierowca albo pasażer ma nie zapięte pasy? Bo bawiłem się wpisywałem i ciągle jakieś szopki były. Aktualny soft coding jest : 00100 i taki też był zanim coś ustawiałem. Jeszcze jak by się dało że światła nie zostały zgaszone po wyjęciu kluczyka byłbym bardzoo wdzięczny :)

Opublikowano

Z tego co wiem to nie ma takiej mozliwosci w b6. Probowalem rozne kodowania i nic z tego. W b6 chyba nie ma czujnikow zapiecia pasow.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

To po co jest kontrolka zapięcia pasów ? :P Robiłem diagnostyke zegarów (kontrolek) i jest ta kontrolka i się ładnie podświetla (taki "ludzik" przekreślony). A co bym nie robił w aucie sygnał dźwiękowy pipczy tylko przy rezerwie a przy diagnostyce ładnie gra.

Opublikowano

Kontrolka jest ale normalnie to nie dziala. Moze w opcji bylo dostepne. W wersjach usa to dzialalo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany at 23:47 ---------- Poprzedni post napisany at 23:43 ----------

Sygnal dzwiekowy bedzie dzialal przy rezerwie paliwa , jak ruszysz autem przy zaciagnietym hamulcu recznym, jak ustawisz ostrzeganie o przekroczeniu predkosci i ja przekroczysz , jak zarowka sie spali oraz jak bedziesz mial awarie abs /esp i jeszcze jak bedzie malo oleju

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany at 23:49 ---------- Poprzedni post napisany at 23:47 ----------

A ten ladny dzwiek to wlasnie jak sa pasy nie zapiete.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

U mnie nie pokazuje się kontrolka nawet zaciągniętego ręcznego a nie pamiętam czy na tescie ją pokazało. Pewnie czujnik jest uszkodzony i dlatego nie piszczy. Dziwi mnie to że nawet nie piszczy jak zostawi się auto na zapalonych światłach do jazdy i wyciągnie kluczyk i otworzy drzwi :) Nawet w 80-tce i b5 miałem to. A na fisie normalnie pokazuje które drzwi są np nie domknięte. Więc coś tu nie gra :)

Opublikowano

Musze u siebie zobaczyc z tymi swiatlami bo kurcze teraz to nie pamietam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano

powinno piszczeć z tymi światłami.

Ale z tego co kiedyś czytałem to czujnik pasów musi być jakiś, chyba fotele to muszą mieć...

Tylko po co Ci to ? przeciez to jest wkurzające :grin: dla mnie kiepski mod.

Opublikowano
  • Autor

Czyli nikt nie wie jak powinienem wpisać żeby się uaktywniło ?

Opublikowano

PW

powinno pomóc

Opublikowano
Witam czy ktoś mi może podpowiedzieć jaki nr soft coding mam wpisać żeby działała mi kontrolka i był dźwięk przez około max 6 sekund że kierowca albo pasażer ma nie zapięte pasy? Bo bawiłem się wpisywałem i ciągle jakieś szopki były. Aktualny soft coding jest : 00100 i taki też był zanim coś ustawiałem. Jeszcze jak by się dało że światła nie zostały zgaszone po wyjęciu kluczyka byłbym bardzoo wdzięczny :)

z tego co widze to aktualnie wcale ci pasy nie dzialaja?...bo przed ostatnia cyfra to "0" czyli wylaczone...

kodowanie tego ->

A4 (8E) Instrument Cluster (8EC/8ED/8HE) - Ross-Tech Wiki

00??xxx: Options I

+00 = 1. K-Number (Europe/USA/Rest of World)

+01 = Smaller Fuel Tank Volume (All-Wheel-Drive)

+02 = Side Marker Lights Indicator Lamp inactive

+04 = 3. K-Number (Rental Cars)

+08 = 2. K-Number (Australia)

+16 = Clutch Pedal Switch Operation in FIS Display

00xx?xx: Country

0 = Germany (D)

1 = Rest of World (RoW)

2 = USA (US)

3 = Canada (CAN)

4 = Great Britain (GB)

5 = Japan (JP)

6 = Saudi Arabia

7 = Australia (AUS)

00xxx?x: Seatbelt Warning

0 = No Seatbelt Warning--> masz zero w miejscu gdzie jest znak zapytania podkreslony..

1 = Seatbelt Warning Europe-NCAP

2 = Seatbelt Warning USA and Canada (NAR old)

3 = Seatbelt Warning USA and Canada (NAR new)

4 = Seatbelt Warning Europe-NCAP (incl. passenger)

5 = Seatbelt Warning USA and Canada old (incl. passenger)

6 = Seatbelt Warning USA and Canada NAR new (incl. passenger)

00xxxx?: Options II

1 = Standard (< 11/2006)

4 = Washer Fluid Warning inactive (11/2006 >)

8 = Washer Fluid Warning active (11/2006 >)

Opublikowano
  • Autor

Czyli jeżeli mam kodowanie 5 cyfrowe aktualnie czyli: 00100 to mam wcisnąć recode i wpisać 7 cyfrowe? 0000120 o tak? Bo nie wiem po co te zera z przodu :) Sry ale rozgryzam pierwszy raz te kodowanie :) i czy trzeba ustawić Kraj na np Canade żeby działało kodowanie z pasami ?

Opublikowano

Jakie bys nie dal to i tak pasy nie beda dzialac. Kontrolka sie na chwile zapali i zgasnie. Pasy dzialaja poprawnie w B7.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano
Czyli jeżeli mam kodowanie 5 cyfrowe aktualnie czyli: 00100 to mam wcisnąć recode i wpisać 7 cyfrowe? 0000120 o tak? Bo nie wiem po co te zera z przodu :) Sry ale rozgryzam pierwszy raz te kodowanie :) i czy trzeba ustawić Kraj na np Canade żeby działało kodowanie z pasami ?

7dmio cyfrowego nie da sie tam wpisac :) ...

co do dzialania poprawnego pasow niewiem jak to jest..

mi sie kontrola pasow zapala podczas odpalania i gasnie po chwili sama..

Opublikowano

No tak ale czy jak nie zapniesz pasow to jest informacja i swieci kontrolka?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano

czy to nie działa dopiero od połowy 2004r w b6 ?

Opublikowano

Moja b6 jest z 09.2004 i nie dziala.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano

Auto z września 2004. Po zamontowaniu foteli z B7 mających czujnik zapięcia pasa kierowcy, podciągnięciu brakujących kabelków i zmianie kodowania licznika mam kontrolkę zapięcia pasa, mam gong sygnalizujący jego niezapięcie.

Jeśli nie masz czujnika zapięcia pasa w jego zamku to zmiana kodowania jest. Hmmm? Bezcelowa?

Opublikowano
No tak ale czy jak nie zapniesz pasow to jest informacja i swieci kontrolka?

Sent from my iPhone using Tapatalk

umnie kontorlka gasnie po odpaleniu:d nigdy nie zapimam pasow..

Opublikowano

To znaczy ze kodowanie masz pod pasy ale nie dziala ostrzeganie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano

To jest opcja :) w B6 też była jako opcja. Ja nie mam i to kod: 9P0 czyli bez kontroli zapiecia model.2003

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.