Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowicjusz - wątek powitalny


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 415.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Cuber

    29931

  • PABLO

    22468

  • wrclaguna

    21717

  • Wihajster

    19996

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

mam na imię Marek. Jestem z Warszawy. Do tej pory jeździłem VW Passatem '99 TDi Kombi. To był mój pierwszy samochód.

Miałem go ponad 4 lata. Nie jeżdżę dużo - do 15 tyś. rocznie. Passat był bardzo fajny. Lubię duże samochody, szczególnie kombi, ponieważ zawsze ich pojemny bagażnik przydaje się w najmniej spodziewanych momentach. Poza tym to w jaki sposób taki samochód porusza się po drodze, to jest to co lubię.

Ponieważ nikt nie czyta pewnie tych przywitań, napiszę sobie usprawiedliwienie, dlaczego chcę kupić Audi.

Mój Passat był całkiem niezły ale niestety kupując go popełniłem sporo błędów. Samochodu nie widziałem przed zakupem. Oglądał go mój znajomy, który wydawało mi się, że zna się o wiele lepiej na samochodach niż ja (a o to nie trudno :)). Niby nic się przez te ponad 4 lata z nim nie działo ale widać było, że musiał być nieźle uderzony, nawet na pierwszy rzut oka. Koniec końców jednak była to fajna fura i gdyby nie wyjazd za granicę, pewnie jeździłbym nim jeszcze parę ładnych lat (chyba, że by się rozsypał wcześniej).

Teraz jestem o 4 lata mądrzejszy i chciałbym dokonać świadomego zakupu. Niestety moje doświadczenie z samochodami jest mizerne. Pewnie gdyby Passat się psuł, miałbym większe doświadczenie :). Generalnie jednak dla mnie samochód to tylko coś, co ma mnie w komfortowych warunkach dowieźć z punktu A do B. Tutaj na forum pewnie sporo jest maniaków i rozumiem ich. Ja niestety mam zupełnie inne zainteresowania i zwyczajnie nie mam czasu na zabawy z samochodem.

Jeżdżę mało - 2-3 razy w tygodniu w mieście po zakupy :) oraz 1 w miesiącu do rodziny. Wtedy robię w weekend ok 1 tyś. km. No i właśnie wtedy chcę mieć komfort. Nie przepadam za szybką jazdą (chyba nie ma na to u nas specjalnie warunków), jeżdżę z dzieckiem i żoną i chcę bezpiecznie i spokojnie dojechać do celu. W związku z tym zajmuje mi to więcej czasu niż innym. Stąd też chcę aby był to fajny dla mnie i rodziny czas (dobrej jakości muzyka, cisza w samochodzie aby móc spokojnie porozmawiać, bezpieczeństwo). Generalnie to w luksusowym samochodzie mógłbym jeździć non stop, chyba mogłaby to być moja praca :). Planuję też w kolejnych latach zrobić sobie wakacje objazdowe po Europie, bo mam straszne zaległości a jest tyle fajnych państw do zwiedzania.

No właśnie...

Na początku miałem plan aby kupić coś taniego bo kasa zawsze się przyda na przyszłość. Z drugiej jednak strony nic taniego nie spełni moich wymagań a nie chciałbym się denerwować jazdą, tylko się nią cieszyć.

Biorąc pod uwagę różne parametry, wybrałem Audi A4 (nowe passaty do mnie nie przemawiają, Toyota w środku ma kiepskie wyposażenie, Ford... hmm cały czas mam w głowie, że g. wart).

Na moje nieszczęście strasznie mnie kręcą różne elektroniczne bajery w samochodzie. Stąd też interesuję się A4 B8.

Mimo sporych wymagań, muszę się też liczyć z pieniędzmi. Mam do wydania ok 60 tys. Samochód jednak będę kupował dopiero za rok.

Ponieważ nikt tego nie czyta to pewnie dopiszę się do jakiegoś wątku z pytaniami typu gdzie kupić, na co zwracać uwagę itd.

No chyba sobie wytłumaczyłem, że jednak chcę A4 a nie coś taniego. Dzięki

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...