Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie felg by PlastiLak


wojthass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce Wam przedstawić efekt malowaniem PlastiLakiem polskim odpowiednikiem, bardziej znanego produktu PlastiDip.

Co mogę powiedzieć o nim? Plusy za dobra cenę, wydajność, łatwość malowania i szybki czas schniecia. Jedyny minus to cieknący spust areozolu, ale zostalem poinformowany przy zakupie ze tak jest i to będzie poprawione, bo to dopiero początek produkcji. A co do trwałości, jeszcze nie wiem dam znać po czasie jak to wygląda. W wigilie malowałem ramki grilla przedniego i logo, po myjni karcherem nic się nie stało w porównaniu do malowania sprayem bez podkładu.

Przed malowaniem:

out.php?i=463237_img-0097.jpg

out.php?i=463238_img-0095.jpg

Po 2 warstwach:

out.php?i=463244_img-0098.jpg

out.php?i=463245_img-0100.jpg

Po wyschnięciu 2 warstw:

out.php?i=463253_img-0105.jpg

out.php?i=463254_img-0107.jpg

Po 5 warstwach:

out.php?i=463275_img-0111.jpg

out.php?i=463274_img-0110.jpg

Efekt końcowy:

out.php?i=463299_img-0121.jpg

out.php?i=463300_img-0123.jpg

out.php?i=463301_img-0125.jpg

out.php?i=463302_img-0126.jpg

out.php?i=463303_img-0127.jpg

Ogólnie polecam, fajny wynalazek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porownania, być może, ale nie moge sie przyczepić co do krycia, jest ok.

To może jakiś moderator przenieść moj wpis do tamtego wątku, czy cuś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie ori PlastiDip kryje lepiej :wink:

używałeś obydwu produktów?

w sumie nie ale jeśli ja użyłem 1 puszki na kpl. felg to wychodzi na to, że chyba lepiej kryje Dip :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez moglem zakonczyc na jednej puszcze, widac na zdjeciach po 2 warstach ze juz ladnie pokrylo a byla jeszcze trzecia warstwa z pierwszej puszki, tylko ze wolalem dac wiecej:) cena 2 polskich jest podobna do ceny jednej niemieckiej czy amerykanskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam aż temp dojdzie min 10 na plusie .. podobno im cieplej to wytrzymałość dipów rośnie... :naughty::naughty: kupiłem 2 puchy.. ciekawe czy na kpl 17" starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam aż temp dojdzie min 10 na plusie .. podobno im cieplej to wytrzymałość dipów rośnie... :naughty::naughty: kupiłem 2 puchy.. ciekawe czy na kpl 17" starczy

spokojnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczy na 17stki na pewno nie zależnie od wzoru:)

Co do temperatury malowania to prawda, najlepiej okolo 20 nawet, ramki grilla malowalem w domu wiec bylo spoko, ale felg nie chciało mi się sciągać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda rozumiem że felgi na zime? daj znać po zimie jak to wygląda:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to wygląda z wyważeniem....przecież to, jak by nie było jest dodatkowa masa,

czy trzeba poprawiać wyważenie??

druga sprawa...zmiana/naprawa opony ...czy wzięliście pod uwagę, że złapiecie kapcia i ...no właśnie co wtedy?

gumiarz chcąc nie chcąc pozdziera trochę farby...zaprawki będzie widać, chyba bardziej niż rysy samej felgi?? c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to wygląda z wyważeniem....przecież to, jak by nie było jest dodatkowa masa,

czy trzeba poprawiać wyważenie??

druga sprawa...zmiana/naprawa opony ...czy wzięliście pod uwagę, że złapiecie kapcia i ...no właśnie co wtedy?

gumiarz chcąc nie chcąc pozdziera trochę farby...zaprawki będzie widać, chyba bardziej niż rysy samej felgi?? c

ja u siebie wymieniałem 4 koła na zimę i zero ( 0 ) jakichkolwiek uszkodzeń - a miałem oklejone jak kolega w pierwszym poście - czyli nie malowałem opon. Jak rozsądny gumiarz to nie powinien zrobić żadnych uszkodzeń, tylko oczywiście trza mu powiedzieć wcześniej co by uważał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wyważanie??

DRUGA sprawa... czy myliście już koła? jak to wygląda po myciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...